Zavrieť

Porady

kosenie travy

Ahojte priatelia,
chcel by som zacat podnikat v oblasti sluzieb.Hlavnou cinostou by bola uprava travnatych ploch ( kosenie travy na zaciatok),casom by sa mohli sluzby rozsirovat o dalsie doplnkove ( ako strihanie zivych plotov,mulcovanie,chem. posteky...).Urcite je treba nejaky ten vstupny kapital na nakupenie kosaciek (aspon dvoch roznych),nejaka dodavka na prevoz potrebneho naradia atd. Potreboval by som poradit ake povolenia treba na otorenie zivnosti,ci je treba nejaka odborna prax v koseni :-),aka bude asi potrebna vstupna investicii a ak niekto uz v tomto podnika budem vdacny aj za kazdu dobru radu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Založ si živnosť upratovací servis.
    Prečítaj si nové zmeny v živnosti od 01.06.2010..myslím že to bude volná živnosť, popýtaj sa na dotácie a začni robiť. Je leto tak roboty je dosť.
    Pochybujem že by niekto od teba pýtal prax v kosení.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Skús si zabehnúť aj na mestské úrady, mestskej zelene je naozaj veľa, parky...možno by si si u nich vedel zazmluvniť prácu od jari do jesene.
    Za opýtanie nič nedáš i keď niekto túto prácu už pre mesto vykonáva, ale za pokus to stojí.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Jedinou firmou ktorá prosperuje na úprave trávnikov, bude asi len

    ÚDRŽBA futbalového ŠTADIONA .

    A čo v zime ????

    martinmosat je offline (nepripojený) martinmosat

    martinmosat
    dovolim si nesuhlasit.Co take kosenie okolo hypermarketov,co take chatarske oblasti ( tiez nechcem kosit travu ked idem na vikend chatovat).V zime?zimna freza a mozno maly traktor a mam istu pracu,samozrejme ak bude snezit. :-)Ved aj v zime treba upravovat okolie a vela ludi za to radsej zaplati ako mat mozole na rukach.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Samozrejme, že práce na SVK máme do aleluji, len je taká malá otázočka:

    Bude vykonaná práca aj zaplatená ???

    Toť OTÁZKA až hamletovská .

    martinmosat je offline (nepripojený) martinmosat

    martinmosat
    ved to,ze roboty je po dazdoch az moc.A Laci,vykonana praca je dobre platena...teda ak sa podari dobra zmluva a dohoda dvoch stran. :-)

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Mozno mimo temy, ale mas vymyslene, kam s pokosenou travou? Zberne dvory? Co ak to bude nieco vacsie? Zmesti sa ti do auta? V com ju budes odnasat? Prajem vela zakaznikov!

    martinmosat je offline (nepripojený) martinmosat

    martinmosat
    casto je to asi len otazka ceny,ktoru viem ponuknut.Meske urady su urcite dobry napad.Dakujem

    kigen je offline (nepripojený) kigen

    kigen
    Nechcem odhovárať a neviem, ako je to inde no u nás v Michalovciach je to s úpravou verejnej zelene asi tak, že všetko to majú pod palcom Technické služby. Fakt je to hlavne a jedine o tých zmluvách. Skús pouvažovať o kruhákoch. Úprava kruhových objazdov- skalky, kríky, jednoducho trochu záhradníckej architektúry by určite prospelo vzhľadu miest. Ak by si mal dobré návrhy, už by záležalo len na kompetentných. Dohodnutý paušál na pár rokov by bol fajn. Len s kosením a strihaním bude dosť ťažké preraziť. Je to len môj názor. Situácie niekde inde môže byť odlišná. V zime s tým snehom to je v kombinácii s úpravou zelene dobrá varianta. Nájsť si ochotných pohotovostných brigádnikov na telefón a myslím, že po nejakom výdatnom snežení ti prirastie telefón k ruke.
    Naposledy upravil kigen : 20.06.10 at 08:05 Dôvod: oprava chyby

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    U nás maju toto tiež zazmluvnené technické služby. Teda, po minulých voľbách prišla iná firma a nahradila technické služby. Ale aj tá má pdopísanú zmluvu.

    mmch, pri tom kosení si vždy spomeniem na Foresta Gumpa a jeho kosenie zadarmo. Lebo jeho jednoducho kosiť bavilo...

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    skor sa "spriahni" s nejakou firmou co robi zahradnu architekturu, terenne upravy...alebo zahradnickym centrom a ponukaj sluzby v ramci ich ponuky...

    no a po poslednych povodniach ponukni svoje sluzby aj slovenskym vodohospodarom, kedze podla medializovanych informacii za poslednych 6 rokov "dokazali" vykosit a vycistit na vychode Slovenska len cca 10km odvodnovacich kanalov...ruky by som im za to polamal, galganom!

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    Velke fi. ako TESCO a iné majú svoje zmluvné fi. ktoré sa oto starajú, tiež Mesto ma nejaku fi. ktorá sa oto stará... A zákazku od mesta dostaneš len ak máš niekoho známeho.. lebo VŠETKO TO IDE CEZ ZNÁMOSTI. Ani výberové konania nepomožu, aj ked dáš najnižšiu cenu.. satále sa najde dvovod prečo si ta nevybrať. ALebo prečo si vybrať svojeho známeho.

    Sú rozne kritéria, spomeniem niektoré: Rýchlosť realizácie, refferencie...

    A veľké fi. to všetko berú dajú pár grošíkov do vrecka a zákazka je ich.. mam skusenosti s tým ale nie v tejto oblasti ale v oblasit školstva. Konkretne žalúyie do tried.. moja cena bola o niekolko tisic menšia a aj tak som nevyhral výberove konanie. A refferencie mám výborne..
    martinmosat Pozri príspevok
    Ahojte priatelia,
    chcel by som zacat podnikat v oblasti sluzieb.Hlavnou cinostou by bola uprava travnatych ploch ( kosenie travy na zaciatok),casom by sa mohli sluzby rozsirovat o dalsie doplnkove ( ako strihanie zivych plotov,mulcovanie,chem. posteky...).Urcite je treba nejaky ten vstupny kapital na nakupenie kosaciek (aspon dvoch roznych),nejaka dodavka na prevoz potrebneho naradia atd. Potreboval by som poradit ake povolenia treba na otorenie zivnosti,ci je treba nejaka odborna prax v koseni :-),aka bude asi potrebna vstupna investicii a ak niekto uz v tomto podnika budem vdacny aj za kazdu dobru radu. Dakujem
    ahoj, už podnikáš? Hľadám človeka, ktorý by pokosil cca 20 pozemkov ...
    Cauko, na kosenie a pod. sluzby staci jedna volna zivnost na "zahradnicke sluzby"
    Inak v Bratislave nam kosia pozemky za slusne peniaze http://www.zahradnicke-sluzby.sk/kosenie-travy.html

    pantheon je offline (nepripojený) pantheon

    pantheon
    no by bolo fajn aspon nieco zacat, skusit, nikdy nevies, dufat ze raz sa tieto kamardksefty skoncia, resp. mozes narazit na vyberove konanie ktore nebud ovplyvnene znamostami a potom uz to pojde, stavaju sa aj take veci :P

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.