Zavrieť

Porady

Otvorenie svadobného salónu

Chcela by som otvoriť svadobný salón nasledovnou ponukou :
  • ušitie svadobných šiat na mieru
  • predaj a požičanie svadobných šiat
  • predaj a požičanie pánskych oblekov
  • predaj a požičanie dámskych spoločenských šiat
  • požičiavanie šiat pre družičky, chlapčenské obleky
  • predaj svadobných doplnkov ( závoj, ozdoby do vlasov, rukavičky, podväzky, bižutéria, kravaty, motýliky, … )
  • svadobné oznámenia, pozvánky k stolu, menovky na stôl
  • kvetinový servis, návleky na stoličky, banketové sukne na stoly, balónová výzdoba
  • zhotovenie fotografií a video záznamov
  • kadernícke a kozmetické služby
  • cukrárske výrobky a torty, krabice na zákusky, víno
Našla som budovu kde je pod jednou strechou kaderníctvo aj kozmetika, a je tam ešte miesto aj na vybudovanie svadobného salónu.
Som krajčíraka veľa vecí viem spraviť aj ja sama no kvôly tomu že mám len 400€ vo vrecku mám problém zo zabezpečením základnej kolekcie šiat.
Hladám dodávatela svadobných šiat, ktorý by mi vedel poskytnúť tovar na komis(ďalší odber by už bol na hotovosť).
Prosím o radu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    ahoj, ak by si mala záujem, ja ponúkam za rozumnú cenu od a po z kompletne vybavený salón. Zrušila som prevádzku, kvôli iným aktivitám a môžem ti ju predať.... a mala by si všetko potrebné na rozbeh. Ak máš záujem, môžeš si mrknúť moju stránku www.salonalexa.bmp.sk mám tam všetko nafotené a poprípade sa mi ozvi.

    ladore je offline (nepripojený) ladore

    ladore
    ahoj no ja som práve sputila prevádzku poviem ti už ma tu niekto nazval zlodejkou, keď som chcela na toto radu.
    V prvom rade si poriadne premysli,či ideš do podnájmu alebo radšej do svojho, z celého objemu financií mysli aj na rezervu kým sa rozbehneš - aby si mala z čoho platiť účty.
    No šaty ak chceš dám ti typ alebo môžeš brať aj odomňa je to na tebe, počítaj že na začiatok musíš mať aspon aký taký výber a cena na začiatok za šaty bude cca okolo 100 - 300 tis. Sk len za šaty, a ty potrebuješ aj spodnice, doplnky a pod.......
    No mňa to doteraz stálo 2.300 000,- Sk a to som začala.....tak čo viac dodať.
    Ak cheš ozvi sa salon.dore@gmail.com a mrkni si salondore.szm.com
    Mirka

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ladore Pozri príspevok
    No mňa to doteraz stálo 2.300 000,- Sk
    Mirka
    z tych penazi sa mohlo aj 100 eur dat na vlastnu domenu a pekny web

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    anami Pozri príspevok
    Chcela by som otvoriť svadobný salón nasledovnou ponukou :
    • ušitie svadobných šiat na mieru
    • predaj a požičanie svadobných šiat
    • predaj a požičanie pánskych oblekov
    • predaj a požičanie dámskych spoločenských šiat
    • požičiavanie šiat pre družičky, chlapčenské obleky
    • predaj svadobných doplnkov ( závoj, ozdoby do vlasov, rukavičky, podväzky, bižutéria, kravaty, motýliky, … )
    • svadobné oznámenia, pozvánky k stolu, menovky na stôl
    • kvetinový servis, návleky na stoličky, banketové sukne na stoly, balónová výzdoba
    • zhotovenie fotografií a video záznamov
    • kadernícke a kozmetické služby
    • cukrárske výrobky a torty, krabice na zákusky, víno

    Našla som budovu kde je pod jednou strechou kaderníctvo aj kozmetika, a je tam ešte miesto aj na vybudovanie svadobného salónu.
    Som krajčíraka veľa vecí viem spraviť aj ja sama no kvôly tomu že mám len 400€ vo vrecku mám problém zo zabezpečením základnej kolekcie šiat.
    Hladám dodávatela svadobných šiat, ktorý by mi vedel poskytnúť tovar na komis(ďalší odber by už bol na hotovosť).
    Prosím o radu.
    Ďakujem
    Ak mas vo vrecku 400 Eur, tak nad tymto podnikatelskym zamerom radsej ani nerozmyslaj. Svadobny salon sa neda poriadne rozbehnut s mensou investiciou ako 100.000 Eur. Ono, ak mas vo vrecku len tak malo, tak to mozes skusit tak nanajvys v nejakom MLM biznise. Inak budes potrebovat aspon cosi.

    msviki je offline (nepripojený) msviki

    Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac msviki
    anami Pozri príspevok
    Chcela by som otvoriť svadobný salón nasledovnou ponukou :
    Našla som budovu kde je pod jednou strechou kaderníctvo aj kozmetika, a je tam ešte miesto aj na vybudovanie svadobného salónu.
    Som krajčíraka veľa vecí viem spraviť aj ja sama no kvôly tomu že mám len 400€ vo vrecku mám problém zo zabezpečením základnej kolekcie šiat.
    Hladám dodávatela svadobných šiat, ktorý by mi vedel poskytnúť tovar na komis(ďalší odber by už bol na hotovosť).
    Prosím o radu.
    Ďakujem
    skus oslovit dotycne damy,(existujuce salony) , ci by nemali zaujem o otvorenie dalsieho salonu v tvojej geografickej oblasti.
    Na skusku, ...povedzme rok. a ked sa to oplati, tak byt spolocnickou. Tak aj oni budu mat novy salon, ktory by inak nemali a aj tebe pomozu s "materialom" do salonu. Ak si sikovna ako hovoris, aj sa o teba pobiju hehe.
    (pozn. poniektore budu rady, ked kvoli tomu preziju...)
    Naposledy upravil msviki : 12.08.10 at 07:40

    marcelle11 je offline (nepripojený) marcelle11

    marcelle11
    Tiez odporucam neist do toho bez dodatocneho financneho krytia. Ja som do tohto podnikania vrazila 300 000 Sk (vtedy este) a po 2 rokoch je to stale len investicia (teda nedosahujem zisk) Ak by som to mohla prevadzkovat tak ako by som si zelala, teda by som potrebovala este raz tolko siat aspon... Rozbeh salona financovany z vlastnych zdrojov bez velkeho financneho krytia moze byt aj 5 rokov, ale uroky za uver banke, najom, pripadne mzdy je potrebne platit kazdy mesiac....

    marcelle11 je offline (nepripojený) marcelle11

    marcelle11
    a este nieco. pomocnu ruku od inych salonov necakaj! kazdy ma co robit sam so sebou a kedze kazdy z nich ma skusenosti ake je to tazke a neiste podnikanie nik z biznisu s tebou do partnerstva nepojde. neda sa tam totiz zabezpecit dostatocna kontrola ci partnera nepodvadzas ))) tovar na komis je utopia. akakolvek konkurencia je pre nich nezelana
    Ahoj, chcel som sa len trosku informovat, celkom velka ciastka, ktoru si do toho investovala, co vsetko to zahrnalo ? mozeme ked tak na mail pisat.

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    Z kapitálom 400€ sa do toho nepúšťaj nemáš šancu, to by si po mesiaci zavrela. Nik ti nič nedá a vedieť ako fungovať v určitom podnikaní trvá roky až desiatky rokov. Začni v malom a buduj si svoju pozíciu. Musíš sa to naučiť, musíš na to sama prísť ako sa presadiť. Máš na to určite vlohy, to všetko čo si sa zatiaľ naučila, čo si vyštudovala, čo si v praxi skúsila z toho vychádzaj. Píšeš, že si krajčírka, skús porozmýšlať nad vlastným výrobným programom, predpokladám, že máš nejaké výrobne zariadenia a vieš niečo vyrobiť. Skúšaj, testuj, inšpiruj sa, uvažuj nad tým, ako vytvoriť hotový výrobok po ktorom bude dopyt, ponúkaj ho na začiatok cez rôzne handmade stránky, aby si zistila reálny dopyt, špecializuj sa na to čo ti pôjde a snaž sa byť v tom najlepšia. Keď budeš už vedieť ako, potom investuj. Svoje podnikanie musíš založiť výhradne na svojich skúsenostiach. Je to cesta, ktorá trvá roky, ale iná neexistuje a výsledok stojí za to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.