Zavrieť

Porady

Ublíženie na zdraví a zneužívanie osobných údajov

Anketa: Ako postupovať ?

Počet hlasujúcich
8. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Čo robiť?

    1 12.50%
  • Podať trestné oznámenie?

    7 87.50%
  • Na koho sa obrátiť?

    0 0%
  • Vyhľadať psychiatra?

    0 0%
Dobrý deň, mám kamarátku, ktorá potrebuje pomoc. Už sme skúšali nájsť na internete nejaké informácie o jej probléme, no nevieme ako ďalej postupovať.

Mala priateľa s ktorým sa rozišla pred viac ako 4 mesiacmi, z dôvodu, že viackrát jej dal facku, bol veľmi žiarlivý, nevedel sa ku nej pekne správať. Jeho správanie jej doteraz dosť ubližuje, psychicky ju napáda, vypisuje jej že je slušne povedaná žena ľahkým mravov, pritom je to veľmi slušné dievča s dobrými výsledkami v škole. Nikdy nikomu o tom nepovedala pretože ho mala rada, a bála sa jeho reakcie čo viac by bol schopný jej urobiť. Vrcholom všetkého bolo keď zneužil jej osobné fotky, a dáva ich na internet s tým že sa jej vyhráža že ich vyvesí napríklad v jej škole. Dosť ju psychicky vydiera, a obávam sa že by bola schopná si aj ubližiť. Však ktorý človek by takéto správanie znášal v pohode.

Prosím pomôžte nám nájsť nejaký vhodný spôsob ako ho prinútiť aby jej dal pokoj. Bolo by správne nahlásiť ho za ubliženie na zdraví ? Alebo čo tie fotky? Ktoré zneužíva. Chcem jej pomôcť a neviem ako...
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
dobrým slovom sa tu asi nič nevyrieši - platí: najlepšia obrana je útok / že uverejní fotky s tým treba počítať - to je bežný jav pomstychtivosti / mlčaním sa nič nevyrieši, treba o tom hovoriť,
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Delilea Pozri príspevok
...
Prosím pomôžte nám nájsť nejaký vhodný spôsob ako ho prinútiť aby jej dal pokoj. Bolo by správne nahlásiť ho za ubliženie na zdraví ?
Aj ...ale tie facky sa predsa stali pred 4 mesiacmi / minimálne - čas rozchodu / ...ako ich chce dokázať ???
Má svedkov ?

Alebo čo tie fotky? Ktoré zneužíva.
Tomu nezabráni ...
Chcem jej pomôcť a neviem ako...
hanelie Re: Ublíženie na zdraví a zneužívanie osobných údajov
dobrým slovom sa tu asi nič nevyrieši - platí: najlepšia obrana je útok / že uverejní fotky s tým treba počítať - to je bežný jav pomstychtivosti / mlčaním sa nič nevyrieši, treba o tom hovoriť,
a teda poriadny ......ručne , stručne do špitálu poslať ...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

s dotyčným by mala prehodiť pár... slov? bezkrká gorila
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

A zavrú Ťa zaň ako za normálneho človeka. Sorry nedalo mi to
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keď vieš , čo a ako ...bez problémov ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Delilea Pozri príspevok
Dobrý deň, mám kamarátku, ktorá potrebuje pomoc. Už sme skúšali nájsť na internete nejaké informácie o jej probléme, no nevieme ako ďalej postupovať.

Mala priateľa s ktorým sa rozišla pred viac ako 4 mesiacmi, z dôvodu, že viackrát jej dal facku, bol veľmi žiarlivý, nevedel sa ku nej pekne správať. Jeho správanie jej doteraz dosť ubližuje, psychicky ju napáda, vypisuje jej že je slušne povedaná žena ľahkým mravov, pritom je to veľmi slušné dievča s dobrými výsledkami v škole. Nikdy nikomu o tom nepovedala pretože ho mala rada, a bála sa jeho reakcie čo viac by bol schopný jej urobiť. Vrcholom všetkého bolo keď zneužil jej osobné fotky, a dáva ich na internet s tým že sa jej vyhráža že ich vyvesí napríklad v jej škole. Dosť ju psychicky vydiera, a obávam sa že by bola schopná si aj ubližiť. Však ktorý človek by takéto správanie znášal v pohode.

Prosím pomôžte nám nájsť nejaký vhodný spôsob ako ho prinútiť aby jej dal pokoj. Bolo by správne nahlásiť ho za ubliženie na zdraví ? Alebo čo tie fotky? Ktoré zneužíva. Chcem jej pomôcť a neviem ako...
Kamarátka by sa mala obrátiť na políciu.
(Poznám jednu dievčinu, ktorej toto tiež urobil jej ex - zverejnil na nete jej "hanbaté" fotky + jej osobné údaje (meno, adresa, telefón, dokonca foto domu, kde býva). Teraz to rieši polícia a na "milého" ex je vydaný zatykač.
Ešte jeden príklad: kedysi bežala na Markízackom teletexte taká služba, že tam ľudia mohli posielať SMS. Tiež jeden debil tam poslal SMS-ku typu "Som veselá a hravá, zavolaj mi do klubu" s číslom na jednu dievčinu, ktorej potom vyvolávali kadejakí úchylaci. Tiež to riešila cez políciu, ktorá to vyšetrovala ako priestupok.)
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

A cotak nahlasit na policii ako testny cin vydierania, ved on ju svojim sposobom vydiera, tym ze chce zverejnit jej forky, a zaroven za fyzicke a psychickeé násilie.To mas 3 trestne ciny naraz.Lenze, musela by zvladnut dalsi psychicky tlak - vypovedanie na policii a pod.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Delilea Pozri príspevok
...
Vrcholom všetkého bolo keď zneužil jej osobné fotky, a dáva ich na internet s tým že sa jej vyhráža že ich vyvesí napríklad v jej škole. Dosť ju psychicky vydiera, a obávam sa že by bola schopná si aj ubližiť. Však ktorý človek by takéto správanie znášal v pohode.

Prosím pomôžte nám nájsť nejaký vhodný spôsob ako ho prinútiť aby jej dal pokoj. Bolo by správne nahlásiť ho za ubliženie na zdraví ? Alebo čo tie fotky? Ktoré zneužíva. Chcem jej pomôcť a neviem ako...
Llívia Pozri príspevok
Kamarátka by sa mala obrátiť na políciu.
(Poznám jednu dievčinu, ktorej toto tiež urobil jej ex - zverejnil na nete jej "hanbaté" fotky + jej osobné údaje (meno, adresa, telefón, dokonca foto domu, kde býva). Teraz to rieši polícia a na "milého" ex je vydaný zatykač.
Ešte jeden príklad: kedysi bežala na Markízackom teletexte taká služba, že tam ľudia mohli posielať SMS. Tiež jeden debil tam poslal SMS-ku typu "Som veselá a hravá, zavolaj mi do klubu" s číslom na jednu dievčinu, ktorej potom vyvolávali kadejakí úchylaci. Tiež to riešila cez políciu, ktorá to vyšetrovala ako priestupok.)
...ozaj , včul ma napadlo ...

PREČO , prečo sú tie dievčatá / ktorá ako .../ také blbé ???
PREČO sa nechávajú fotiť ???
PREČO aj hanbaté ???...keď sa to dá zneužiť ???

PREČO...ozaj , prečo ???
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

buchač Pozri príspevok
...ozaj , včul ma napadlo ...

PREČO , prečo sú tie dievčatá / ktorá ako .../ také blbé ???
PREČO sa nechávajú fotiť ???
PREČO aj hanbaté ???...keď sa to dá zneužiť ???

PREČO...ozaj , prečo ???
Skus hadať, keď je mlade dievca zamilované do s....
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

buchač Pozri príspevok
...ozaj , včul ma napadlo ...

PREČO , prečo sú tie dievčatá / ktorá ako .../ také blbé ???
Nie sú blbé sú zamilované..
PREČO sa nechávajú fotiť ???
Ako prečo? Napr.. na pamiatku.. Proste zachytiť určitú chvíľku
PREČO aj hanbaté ???...keď sa to dá zneužiť ???

PREČO...ozaj , prečo ???
Ale určite sa netreba zľaknúť. Ak niekto vydiera treba ho predbehnúť. Ľahko sa mi píše ak nie som na mieste dotyčnej ale je to slaboch a vyžíva sa v trápení druhého. Ak uvidí strach bude robiť horšie veci.
0 0
Delilea Delilea

Delilea je offline (nepripojený) Delilea

VieraPopluharova Pozri príspevok
A cotak nahlasit na policii ako testny cin vydierania, ved on ju svojim sposobom vydiera, tym ze chce zverejnit jej forky, a zaroven za fyzicke a psychickeé násilie.To mas 3 trestne ciny naraz.Lenze, musela by zvladnut dalsi psychicky tlak - vypovedanie na policii a pod.
...veď ju aj niekoľkokrát udrel, to tiež môže nahlasiť
0 0
Delilea Delilea

Delilea je offline (nepripojený) Delilea

buchač Pozri príspevok
...ozaj , včul ma napadlo ...

PREČO , prečo sú tie dievčatá / ktorá ako .../ také blbé ???
PREČO sa nechávajú fotiť ???
PREČO aj hanbaté ???...keď sa to dá zneužiť ???

PREČO...ozaj , prečo ???
tie fotky nie su hanbaté...je na nich "len" v spodnej bielizni, takže to kľudne môže vyzerať aj ako plavky...ide tu o pricíp akým to on robí, že ju citovo a hlavne psychicky vydiera
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale aj tak: zverejnenie AKÝCHKOĽVEK fotografií osobného charakteru bez vedomia dotyčnej osoby (rozumej - fotografovanej), je trestné - spadá to pod ochranu osobných údajov (aj tvár a postava je OSOBNÁ!!!!)
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

A prečo to dávaš mimotémy? Ako Ti mám teraz pridať bod ??????????????
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Už ma to nejak prestáva baviť ...

To fakt je až taká ???...naivná , neskúsená ...atď ???

To nemá rodičov ???
Brata ...kámošov ...???

Polícia všetko nevyrieši , nie sme predsa v nejakom sci - fi ...
Tvrdá realita je na Slovensku .

Moju dcéru svojho času na vysokej začal jeden asistent obťažovať .
Kvôli debilovi nechala štúdium ...škoda....jej ...
Druhá škoda a jeho šťastie , že to predo mnou zatajili , dcéra aj s manželkou .

P.S.:
Tým nechcem tvrdiť , že násilie všetko vyrieši ...božechráň , len to nie ...
Iba to chcem , tvrdím však stále , že na poniektorých proste dobré slovo neplatí .
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misoft
Ale aj tak: zverejnenie AKÝCHKOĽVEK fotografií osobného charakteru bez vedomia dotyčnej osoby (rozumej - fotografovanej), je trestné - spadá to pod ochranu osobných údajov (aj tvár a postava je OSOBNÁ!!!!)
misoft, myslím, že zverejnenie fotky nie je trestný čin. Je to len v rozpore s obč. zákonníkom. Ten, koho fotky boli zverejnené, môže žiadať o ich odstránenie súdnou cestou v obč. právnom konaní.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Delilea Pozri príspevok
tie fotky nie su hanbaté...je na nich "len" v spodnej bielizni, takže to kľudne môže vyzerať aj ako plavky...ide tu o pricíp akým to on robí, že ju citovo a hlavne psychicky vydiera
Koľko má kamarátka rokov? Lebo ak by mala menej ako 18 a niekto by šíril jej fotky, na ktorých je len v spodnej bielizni, tak si myslí, že by to určite nebolo OK. (OK by to nebolo, aj keby dotyčná mala viac ako 18 rokov, ale ak by bola mladistvá, tak sa možno ten ... skutočne dopúšťa nejakého trestného činu). Tak či onak, ako tu už bolo viackrát napísané, na jej mieste by som sa obrátila na políciu.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Súhlasím s tým, čo buchač píše, že kde sú rodičia ?
Totiž mojej dcére keby toto robil jej expriateľ, tak si ho sama počkám pred jeho domom a porátam sa s ním domodra a myslím to úplne vážne.
Keby nepomohlo moje domodra, tak za ním pošlem ešte niekoho.
V našom štáte je birokracia vo všetkom, bude sa dotyčný na nej vyžívať a dievčaťu pokojne môže prdnúť v bedni /prepáčte za výraz, ale toto mi príde najvýstižnejšie/.

Mladého pod krk chytiť, vystrašiť a dobre tresnúť po papuli bez svedkov !
...na veľkú dieru - veľká záplata...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

danushka Pozri príspevok
Súhlasím s tým, čo buchač píše, že kde sú rodičia ?
Totiž mojej dcére keby toto robil jej expriateľ, tak si ho sama počkám pred jeho domom a porátam sa s ním domodra a myslím to úplne vážne.
Keby nepomohlo moje domodra, tak za ním pošlem ešte niekoho.
V našom štáte je birokracia vo všetkom, bude sa dotyčný na nej vyžívať a dievčaťu pokojne môže prdnúť v bedni /prepáčte za výraz, ale toto mi príde najvýstižnejšie/.

Mladého pod krk chytiť, vystrašiť a dobre tresnúť po papuli bez svedkov !
...na veľkú dieru - veľká záplata...
Rátaš pri tomto riešení aj s tým, že po "zákroku" môže prdnúť v bedne dotyčnému, môže začať robiť ešte horšie veci a kľudne by si mohol niekde počkať tvoju dcéru on a tiež by to mohlo dopadnúť domodra?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Llívia Pozri príspevok
Rátaš pri tomto riešení aj s tým, že po "zákroku" môže prdnúť v bedne dotyčnému, môže začať robiť ešte horšie veci a kľudne by si mohol niekde počkať tvoju dcéru on a tiež by to mohlo dopadnúť domodra?
Mám to chápať tak, že pred nevystatým mladým mužom treba stiahnuť chvost?
Hoci v prípade toho mladíka použiť slovo ,,muž" ani nemá význam.
Ak by niekto použil fyzické násilie voči mojej dcére a ja by som vedela o koho konkrétne ide, tak zúrim do nepríčetna a svoje dieťa budem chrániť 24 hodín denne, hoci je to dospelé dieťa.
Ale to som ja.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať