Zavrieť

Porady

Zateplenie podlahy a podlahovka.

Prosím o radu skúsených stavebníkov, prešiel som všetky príspevky k podlahám, ale aj tak sa neviem rozhodnúť, ako postupovať.
Starú podlahu som vyhodil až po štrk. Zalejem betónom cca 50 mm a nalepím
hydroizoláciu. No a teraz neviem pokračovať. Izoláciu chcem použiť polystyrénovú, no hotovú na rozloženie podlahového kúrenia a potom to zaliať nivelizačkou na podlahovku. Bude takto zložená podlaha dostatočne pevná a
stabilná. Potom sa už dá použiť dlažba alebo plávajúca podlaha?
A ešte na rozdiel výšky v podlahách jednotlivých izieb na podloženie musím
použiť podlahový polystyrén? Ďakujem za radu.
Usporiadat
MrMika MrMika

MrMika je offline (nepripojený) MrMika

ÁNO samozrejme použi podlahový polystyrén. Predpokladám, že je to v staršom dome. Poter by som dal aspoň 7 cm, podľa toho, ako je utlačená zemina....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na staršom dome býva podlaha pomerne sadnutá preto ako podklad stačí aj 3-4 cm betónu.Na to hydroizoláciu napr.IPA (Glasbit).
potom to zaliať nivelizačkou na podlahovku. Bude takto zložená podlaha dostatočne pevná a
stabilná. Potom sa už dá použiť dlažba alebo plávajúca podlaha

takto to bude dosť pevné ako povrchová úprava sa môže použiť dlažba alebo plávajúca podlaha.Tou nivelačkou ste asi mysleli samonivelačný poter,že?!
Na vyrovnanie použiť podlahový polystyrén alebo styrodur.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

ak spravíš dobre poter tak ti nivelačnu nebude treba. Pre prípad laminátovej podlahe nezabudni započítať podložku
0 0
miroslavbu miroslavbu

miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

Ďakujem zúčastneným za radu a potvrdenie môjho zámeru pri skladbe podlahy s podlahovým kúrení. V mnohých diskusiách sa písalo o spevňovaní betónu kari sieťou a pretože ja ju nechcem použiť nevedel som či je môj postup správny.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

karisiete sa dávajú na zvýšenie pevnosti podlahy. lepšie prenáša zaťaženie na plochu
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
hotovou izoláciou na podlahovku myslíš systémovú dosku? ak áno, je to málo lebo je to asi 3 cm hrubá izolácia a doporučená hrúbka nad pivnicami je 7 cm a nad terénom 10 cm!
0 0
miroslavbu miroslavbu

miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

Áno, je to systémová doska na podlahové kúrenie, vraj je 7cm vysoká a preto som aj uvažoval, že bude postačovať na podpivničenú časť. Druhú časť podlahy musím vypodložiť o cca 8 až 10cm. Tá je určite v pohode.
Takže len doska pod podlahové kúrenie nebude dostatočná izolácia?
0 0
hundros hundros

hundros je offline (nepripojený) hundros

systemova doska je sice vysoka 7 cm, ale spodna suvisla vrstva izolantu je len 3 cm. takze stacit urcite nebude.

p.s. aj ja mam jednu otazku. musim pouzit kari rohoz na poter s podlahovkou v novostavbe bez pivnice? bude tam 7 cm poter na 15 cm polystyrene. ak ano, tak nad alebo pod rurkami? vopred dik
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

kari nad rurky
0 0
hundros hundros

hundros je offline (nepripojený) hundros

...a musi byt kari nejako upevnena nad rurkami alebo staci upnut rurky a kari jednoducho polozit na ne a zaliat?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

hundros Pozri príspevok
...a musi byt kari nejako upevnena nad rurkami alebo staci upnut rurky a kari jednoducho polozit na ne a zaliat?
no nemusí byť. Može byť na rúrkach ale prelož na dve tri oká medzi sebou. Ak chceš tak pre kľud svedomia môžeš niekde prichytiť drôtok.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

miroslavbu Pozri príspevok
Ďakujem zúčastneným za radu a potvrdenie môjho zámeru pri skladbe podlahy s podlahovým kúrení. V mnohých diskusiách sa písalo o spevňovaní betónu kari sieťou a pretože ja ju nechcem použiť nevedel som či je môj postup správny.

mozes pouzit anhydrit, pripadne PP vlakna a kari nemusis pouzit, vyhody/nevyhody su na Tvojom posudeni, ja pojdem tiez bez karisiete, podlahovka rovno sponami na EPS, bez systemovej dosky
Naposledy upravil day : 27.07.10 at 15:00
0 0
ateliero ateliero

ateliero je offline (nepripojený) ateliero

Pokud podlahu ošídíte tak ji velice brzy budete znova opravovat.

Podlaha je nejvíce namáhána část domu a je tedy nutné do ní investovat aby byla kvalitna neboť kvalita je to nejdúležitější.

Mi doporučujeme dobrej podklad a pak jako konečnou podlahu vinylovou podlahu a proč?

Pre svoju vynikajúca cenu, vysokú odolnosť*
a ľahkou údržbu sú vinylové podlahy súčasným celosvetovým trendom.*
Sú ponúkané v dekoroch dreva, kameňa, dlažby ale aj netradičných*
moderných dekoroch. Vďaka svojmu dizajnu sa preto využívajú ako*
v bytových tak i komerčných priestoroch.*

Nie sú tak klzké a chladné ako dlaždičky, oproti parketám*
sú rozmerovo stále a majú širší vyber farieb a dizajnu.*
Nemajú spáry ako dlaždičky tak nemá co vypadávat.
Naposledy upravil arizona : 01.08.10 at 07:39 Dôvod: nahlásený príspevok, reklama
0 0
miroslavbu miroslavbu

miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

Tak páni, a znova riešim problém. Konečne som po nalepení izolácie začal ukladať polystyrén. Na podpivničenej časti je ale betón dosť nerovný
a po uložení polystyrénu 40mm sa obávam, či bude podlaha po skončení stabilná? Na polystyrén dávam systémovú dosku podlahového kúrenia 50mm a poter 50mm.
Nemám pred pokládkou polystyrénu, podlahu už na hydroizolácii nejak dorovnať?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bezpodmienečne sa to musí vyrovnať,stačí suchým pieskom.Nieje prípustné aby sa polystyrény húpali,prehýbali a pod.
0 0
miroslavbu miroslavbu

miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

Jemný piesok nemám, no ostalo mi plno škváry, čo som vyhádzal.
Je vhodné preosiatu škváru použiť na dorovnanie?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

miroslavbu Pozri príspevok
Jemný piesok nemám, no ostalo mi plno škváry, čo som vyhádzal.
Je vhodné preosiatu škváru použiť na dorovnanie?
no keď ju máš na čom preosiať tak môžeš to aj s ňou podsypať
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dava sa aj na podlahovy polystyren este PE folia pred poretom, alebo to sa robi iba pri mineralnych doskach?
0 0
Eva10 Eva10

Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

Samozrejme.
A. polystyrén je nasiakavý a ak ho zaleješ poterom, vlhkosti sa nezbavíš ani do jari.
B. poter zatečie do škár medzi polystyrénom a vyrobíš tepelné mosty.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

alltracboy Pozri príspevok
dava sa aj na podlahovy polystyren este PE folia pred poretom, alebo to sa robi iba pri mineralnych doskach?
Dáva. To je veľmi dôležité. Z poteru by voda stiekla pod EPS a odtiaľ sa len veľmi ťažko dostáva preč. Voda pod EPS by časom "zosmrdla".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať