Zavrieť

Porady

zatemnovacie rolety

Dobry den, chcela by som sa opytat na vas nazor, skusenost. na poschodi mame stresne okna.zvnutra maju textilnu roletu. Casom sme zistili, ze potrebujeme aj zatemnovacie rolety.Kvoli tomu, ze nam to v lete prepusta hrozne vela tepla, niekedy je tam fakt na nevydrzanie.
Okna mame velux.ked som sa pozerala na ich stranku, nasla som tie rolety, ale zdaju sa mi byt strasne drahe. tak sa chcem opyatt, ci nemate skusenost s inym typom roliet, co by sedeli na velux. videla som aj vonkajsie zaluzie, ale bojim sa toho, aby napr. pri lejaku to velmi netrieskalo na tie okna, kedze tam su detske izby.
dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neviem čo konkrétne hľadáš.U susedov v Prešove je fa Markob.U mňa asi najlepšia firma s akou som kedy obchodoval.
    http://www.markob.sk/katalog/1207-Rolety/

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pivko Pozri príspevok
    Kde ste kupovali doplnky na strešné okná velux? našiel som jeden obchod na nete ale požadujú platbu vopred a kartou tak že nech zabudnu.
    a tu?
    http://www.stresneokna.sk/Stresne-ok...-zaluzie-VELUX
    http://sk.veluxshop.com/vyrobky/zatemnujuca-roleta
    ale platobné podmienky so nečítala, to čo si spomínal som našla
    Naposledy upravil lujza.j : 09.04.11 at 19:25

    mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

    mamka Danka
    Ja mám vonkajšie žaluzie už 12 rokov vyrobené na mieru bežnou f. z internetu. Keď sme menili okná za nové (eurookná ) muž žaluzie musel trochu prispôsobiť, ale fungujú ďalej. Sú plastové a vôbec s nimi nebúcha ani vietor ani dážď. Do kuchyni a obývačky sme dali lacnejšie, také že pri zatiahnutí je v izbe vidieť a do izieb, kde sa spí aj cez deň (deti, po nočnej a pod.) sme dali také, že keď sa zatiahnu je úplná tma.
    Vonkajšie žaluzie sa nám osvedčili v treskúcej zime ich zaťahujeme aj cez deň, zadržia zimu a v lete ráno vyvetráme, zatiahneme a zdvihneme až večer.
    Aby sme neboli celý deň v tme dali sme tento rok na okná nálepky. Z vonku nie je vidno dnu a my von vidíme. Slnečné teplo v lete odrazia von a v zime teplo z radiátora odrazia dnu. A.F.F. robí aj stredný bronz. Ostatní robia len strieborné. V byte to vyzerá ako, keby bolo zamračené. Uvidíme čo to spravý v zime.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    mamka Danka Pozri príspevok
    Ja mám vonkajšie žaluzie už 12 rokov vyrobené na mieru bežnou f. z internetu. Keď sme menili okná za nové (eurookná ) muž žaluzie musel trochu prispôsobiť, ale fungujú ďalej. Sú plastové a vôbec s nimi nebúcha ani vietor ani dážď. Do kuchyni a obývačky sme dali lacnejšie, také že pri zatiahnutí je v izbe vidieť a do izieb, kde sa spí aj cez deň (deti, po nočnej a pod.) sme dali také, že keď sa zatiahnu je úplná tma.
    Vonkajšie žaluzie sa nám osvedčili v treskúcej zime ich zaťahujeme aj cez deň, zadržia zimu a v lete ráno vyvetráme, zatiahneme a zdvihneme až večer.
    Aby sme neboli celý deň v tme dali sme tento rok na okná nálepky. Z vonku nie je vidno dnu a my von vidíme. Slnečné teplo v lete odrazia von a v zime teplo z radiátora odrazia dnu. A.F.F. robí aj stredný bronz. Ostatní robia len strieborné. V byte to vyzerá ako, keby bolo zamračené. Uvidíme čo to spravý v zime.
    STREŠNÉ OKNÁ,Velux.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Kde ste kupovali doplnky na strešné okná velux? našiel som jeden obchod na nete ale požadujú platbu vopred a kartou tak že nech zabudnu.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Tak ten markob určite nie , som jednoznačne za originál velux / 100% kvalita a jednoduchá montáž/ Ja som vygooglil tento obchod http://www.itzala.sk/ tú su ceny oveľa nižšie ako inde.
    Len že ako som už písal platba vopred a kartou mi nevyhovuje.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    V tomto moc neporadím.Jedine hľadať po svojom okolí predajcov Veluxov a pýtať od nich doplnky.Na Conecu bolo tých výrobcov tieniacej techniky ,ako maku.Zrejme to je stále vynikajúci byznys.
    Naposledy upravil 220870 : 10.04.11 at 05:56

    renkama je offline (nepripojený) renkama

    renkama
    Ja mám zatemňovacie rolety z tejto firmy a som veľmi spokojná. Predtým som mala obyčajné žalúzie,potom obyčajné rolety,takže viem porovnať.

    http://www.makrob.sk/?KTid=86&KTshowID=51&PrId=223

    oliver1996 je offline (nepripojený) oliver1996

    oliver1996
    Dobrý deň,
    ja som si pred ôsmymi rokmi kúpil strešné okná velux aj zatemňovacie rolety velux - originálne. Predčasom sa mi jedna roleta zasekla. Skúšal som ju vytiahnuť aj násilím hore , ale nešlo to. Po celý čas som bol s roletami spokojný. Napísal som mail do veluxu, ale dva týždne už neodpisujú. Za tú sumu čo si za tie okná aj rolety pýtajú, by si ich zákazníci zaslúžili oveľa lepšie služby. Prikladám aj obrázok. Vedel by niekto poradiť, čo s tým robiť? Ako to vytiahnuť / odmontovať. Ďakujem za každú radu
    roleta.jpg  

    tomas.b je offline (nepripojený) tomas.b

    tomas.b
    Dobrý deň,
    moja skúsenosť čo sa týka rolety a markízy.
    Strešné okná velux mám asi 12 rokov a žiadný problém, tento rok v apríli som kupil zatemnovaciu roletu a vonkajšiu markízu. Vnutorná roleta funguje skvele vďaka hlinikovej vrstve ktorá odráža slnečné luče späť a nedochádza k prehriatiu interieru, ale následkom toho dochádza k prehriatiu skla a velkému pnutiu na rozhorúčenom skle a ešte k tomu vonkajšia markiza prilepená o sklo spôsobili prasknutie skla. Tak uvidím ako sa k tomu zachováju Veluxáci ale asi si to budem musieť zaplatiť sám aj keď som použil originál prislušenstvo a nik mi nezaručí že sa to nebude opakovať už by som riešil asi vonkajšiu roletu aj keď je to drahá záležitosť. Ak ma niekto podobnú skusenosť tak prosím napíšte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.