Zavrieť

Porady

Obsah dobierky: podvod

Cez internet som si objednala tovar a bola mi doručená obálka s vypchatou krabičkou a úplne iným obsahom. S dotyčnou osobou som komunikovala len cez internet a to IP. Za dobierku som zaplatila 85eur. Otvorila som ju pred svedkom. Potom som zavolala na poštu, aby stopli peniaze a potom na políciu. Myslíte, že mám nádej dostať svoje peniaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kupovať mačku vo vreci je vždy riziko...

    Toto som našla na nete (aj ked je to staršie), ale našťastie nemám s tým osobné skúsenosti, takže neviem, či to funguje :

    Po zistení podvodu ... a) oznámiť ihneď podvod na miestej pobočke pošty kvôli zadržaniu preplatenia peňazí za dobierku:
    Na pošte ak predložíte potvrdenie z polície, sú ochotní platbu zadržať a do 30 dní rozhodnúť o jej ďalšom osude. Vyžadujú potvrdenie z polície o hlásení podvodu alebo aj čestné prehlásenie pokiaľ bola zásielka otvorená priamo na pošte.
    b) oznámiť podvod na ústredí Slovenskej pošty v BA:
    -
    bezplatné číslo 0800 122 413 (len z pevnej linky)
    - telefón + záznamník 02/ 49 222 413 (8.00 - 18.00)
    - fax: 02/ 49 222 444
    » e-mail: zakaznickyservis@slposta.sk
    » web: www.slposta.sk

    Na ústredí pošty sa už minimálne 3x stretli s hlásením o dobierkovom podvode, preto snáď možno predpokladať promptnosť riešenia vzniknutého problému.
    Peniaze za dobierky sa z miestnych pobočiek pošty odosielajú na spracovanie do Bratislavy. Ak sa aj stane, že sú už peniaze z miestnej pobočky pošty odoslané alebo nepochodíte, keďže sa s takýmto prípadom ešte nestretli treba kontaktovať ústredie pošty, kde už majú s podvodmi skúsenosti.


    c) hlásiť prípad na polícii a príslušným orgánom:
    Netreba sa nechať odradiť názorom, že škoda je príliš malá a neoplatí sa ňou zaoberať, nakoľko hranica trestného činu je pri škode od 6020 Skk- nie je to však jediná podmienka. Potvrdenie o hlásení podvodu si treba pri odchode nechať potvrdiť na vrátnici, na pošte ho požadujú aby aspoň dočasne bolo pozastavené preplatenie dobierky.
    » Príklad trestného oznámenina neznámeho páchateľa

    d) zistiť v médiach (internet, tlač..) či sa už
    podobný podvod stal aj iným ľuďom.
    Možno zadať do vyhľadávania napr. telefónne číslo alebo e-mail, spojenie hesiel: podvod + dobierka, podvodnik + komponenty a pod., zväčša sa dajú nájsť varovné inzeráty predchádzajúcich poškodených
    e) upozorniť ďalších potenciálnych poškodených:
    zverejniť pre prípadných ďalších kupcov krátky a vecný popis vlastnej skúsenosti na mieste kde mal dotyčný reklamu (online inzertná stránka, burza, tlač...)


    http://www.kupa-na-inzerat.szm.com/ohlasy/index.htm

    alebo : http://jankakovacikova.blog.sme.sk/c...rva-pomoc.html

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    alla66, wagner, ondrejvla, Pidgey, babi2, Mária27, GabiZ
    7

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    NOOO, MOJHO KAMARáTA ZA TO ZAVRELI- inzeroval na nete predaj všelijakých vecí a poslal tehly...,takže nejako sa to musí dať vyšetriť...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Viem, že na pošte môžem dobierku pred zamestnancom pošty otvoriť a pokial tovar nesplna dohodnute parametre, mam pravo vratiť zasielku odosielatelovi a pošta mi hned vrati už vyplatene peniaze (za dobierku). Neviete niekto, či to takto funguje aj pri kurieroch DHL, resp.UPS?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    NOOO, MOJHO KAMARáTA ZA TO ZAVRELI- inzeroval na nete predaj všelijakých vecí a poslal tehly...,takže nejako sa to musí dať vyšetriť...
    no to máš pekného kamaráta.....a ešte sa tým aj chváliš....

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    kopretinka Pozri príspevok
    no to máš pekného kamaráta.....a ešte sa tým aj chváliš....
    To sú hajzli. Ja som teraz počul jedneho z rodiny, že si nechal poslať na dobieku autoradio. Na pošte to po vyplatení dobierky otvoril pred zamestnancom pošty a tam stara kniha a ponožky. Lepiaca paska a nožnice so sebou, zalepil zasielku, odovzdal späť pošte, vyinkasoval späť peniaze a dovidenia.

    Len potrebujem vediet, či sa to da aj s kuriermi takto urobiť.

    kentaur5 je offline (nepripojený) kentaur5

    kentaur5
    Podľa mojich informácii to takto žiaľ takto nefunguje ... ak zásielku raz preberieš (a pošta ti v zmysle pravidieľ zásielku pred zaplatením dobierky nevydá), môžeš to riešiť už len cez reklamačné oddelenie ... a samozrejme ohlásením na políciu. Peniaze ti pošta okamžite nevráti. Výhodou je, že máš očitých svedkov a tiež, že peniaze môžu pozdržať ... a polícia môže ísť po stope. Je veľmi pravdepodobné, že sa ti peniaze ešte vrátia, len to môže trvať. Samozrejme, závisí to aj od poštára ... môže to zobrať takpovediac na seba a umožní ti otvorenú zásielku vrátiť a akoby vôbec nebola prebratá, jú vráti speť odosielateľovi. Len potenciálne nesie riziko sťažnosti odosielateľa (aj keď ten sa sťažovať asi v takomto prípade nebude)

    Obsah dobierky: podvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.