Zavrieť

Porady

Výplň sedačky a jeho kvalita ?

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, mám záujem o kúpu sedačky, keď som sa v obchode spýtala na jej výplň vysvetlili mi to asi tak, že na spodu je tvrdý molitán v ráme a druhá časť je pružný molitán, aby sa sedačka nevysedela, že výrobcovia to volajú tzv. sendvič. Viete mi to niekto bližšie vysvetliť, hlavne čo sa týka kvality. Počula som aj o vyplni tzv.pur penou, že je to vraj kvalitné. Som teraz opatrná v kúpe sedačky, nakoľko pred piatimi rokmi som kupovala novú a je vysedená a o teflonovom "umyvateľnom" poťahu ani nehovorim. Ďakujem za vysvetlenie, alebo upozornenie na čo dať pozor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Zdravím Ťa,
    najčastejšie a taktiež najlacnejšia varianta výroby sedačky je z molitánov. Keď niekto povie, že je to pur pena, pamäťova pena, studená pena, lenivá pena a neviem ešte ako, stále je to len molitán. Molitán je vyrobený chemicky, nie je to prírodný materiál. Opotrebovaním - sedením na sedačke sa drvtí - drtí, preto sa sedačky presedávajú. Najlepšie materiály pre výrobu sedacích častí sedačiek sú taštičkové pružiny alebo bavlna. Veľa výrobcov povie, že v ich sedačkách sú pružiny.. Nie sú to však taštičkové pružiny ako sa dávajú do nových matrac v posteliach. Jedná sa o pružiny - vlnovce. Tie musia byť v každej sedačke vrátane popruhov! Okrem vlnovcov a popruhov by mali byť v sedákoch aj taštičkové pružiny a molitán len 3 cm, pre oddelenie koženého (látkového) povrchu od taštičiek. Pri kúpe sedačky si prever, či obsahuje tieto materiály. Taktiež koža je dôležitá!!! Každý povie, že má taliansku kožu!!! Nieje koža ako koža!
    Tweety odpovedáš na skoro 4 roky starý príspevok

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ady23 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, mám záujem o kúpu sedačky, keď som sa v obchode spýtala na jej výplň vysvetlili mi to asi tak, že na spodu je tvrdý molitán v ráme a druhá časť je pružný molitán, aby sa sedačka nevysedela, že výrobcovia to volajú tzv. sendvič. Viete mi to niekto bližšie vysvetliť, hlavne čo sa týka kvality. Počula som aj o vyplni tzv.pur penou, že je to vraj kvalitné. Som teraz opatrná v kúpe sedačky, nakoľko pred piatimi rokmi som kupovala novú a je vysedená a o teflonovom "umyvateľnom" poťahu ani nehovorim. Ďakujem za vysvetlenie, alebo upozornenie na čo dať pozor.
    PUR pena je hovorovo povedané molitan.

    Skoro všetky sedačky majú molitanovú výplň (či už úplnú, alebo len čiastočne). Kvalita molitanu sa môže líšiť - existujú mäkšie (s menšou hustotou), alebo tvrdšie (s vyššou hustotou). Pozri tu:

    http://www.moliten.cz/cz-molitanove-...-na-zatez-v20/

    V sedačkách firmy kombinujú tieto molitany, na spodok sa dáva tvrdší, aby si sa pri posadení "neprepadla" do sedačky a na vrch molitan s menšou hustotou, aby sedenie nebolo tvrdé. Niekedy sú v sedačke aj pružiny miesto spodného molitanu. Iná výplň sa, myslím si, v sedačkách ani nepoužíva (ak odmyslím nejaké exotické alebo extravagantné sedačky s kokosovými vláknami). Ak je sedačka len z molitanu, tak časom sa každý "usedí". Pružinové sedačky sú trvácnejšie.


    Logicky, lacnejšie sedačky majú v sebe ten lacnejší - najmäkší molitan. Drahšie môžu, ale nemusia mať sendvičové riešenie. Zistíš to tak, že rukou zatlačíš na sedaciu časť. Najprv (asi tak 5 cm) by sa sedacia časť mala ľahko stlačiť, no potom by si mala naraziť na ten tvrdší molitan a ďalej by to malo ísť ťažko. Ak je celá sedacia časť robená len z jedného druhu molitanu, tak na tú druhú vrstvu nenarazíš, ale ide to stláčať stále rovnako.

    Potom existujú ešte aj sedačky typu IKEA, kde na sedacej časti máš také veľké matrace ako vankúše. Tie majú tiež molitanovú výplň, ale nie z monolitu, ale z molitanovej drte.
    Naposledy upravil Chobot : 13.09.10 at 11:32

    adrive je offline (nepripojený) adrive

    adrive
    Zdravím, momentálne tiež vyberám sedačku a veľmi sa mi zapáčila Hammer (výrobca je známy, alebo si ho ľahko vygooglite). Jej cena sa mi však až tak moc nepáči. Potrebujem U a ocenili mi ho na 1990€. Jeden výrobca sedačiek na mieru mi ponúkol že mi ju vyrobí s cenou cca o 700€ nižššou. Keď som sa s ním začal baviť o konštrukcii, tak povedal, že na sedacie časti používa vlnité pružiny s molitanom R, vraj takáto konštrukcia sa dáva aj na drahé koženné sedačky.

    V sedačke Hammer sú vraj na sedacej časti použité lamelové rošty a tiež nejaký molitan, avšak aký som sa nedozvedel.

    Preto sa chcem opýtať, čo má lepšie vlastnosti. Drevenné lamely, alebo vlnité pružiny? Z nejakého iracionálneho dôvodu sa bojím tých pružín, neviem, či sa časom nemôžu vyťahať. S drevennými lamelami a ich vlastnosťami po dlhšej dobe však tiež nemám žiadné skúsenosti, takže neviem, aké riziká/výhody majú lamely oproti pružinám. Vďaka

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    adrive Pozri príspevok
    Zdravím, momentálne tiež vyberám sedačku a veľmi sa mi zapáčila Hammer (výrobca je známy, alebo si ho ľahko vygooglite). Jej cena sa mi však až tak moc nepáči. Potrebujem U a ocenili mi ho na 1990€. Jeden výrobca sedačiek na mieru mi ponúkol že mi ju vyrobí s cenou cca o 700€ nižššou. Keď som sa s ním začal baviť o konštrukcii, tak povedal, že na sedacie časti používa vlnité pružiny s molitanom R, vraj takáto konštrukcia sa dáva aj na drahé koženné sedačky.

    V sedačke Hammer sú vraj na sedacej časti použité lamelové rošty a tiež nejaký molitan, avšak aký som sa nedozvedel.

    Preto sa chcem opýtať, čo má lepšie vlastnosti. Drevenné lamely, alebo vlnité pružiny? Z nejakého iracionálneho dôvodu sa bojím tých pružín, neviem, či sa časom nemôžu vyťahať. S drevennými lamelami a ich vlastnosťami po dlhšej dobe však tiež nemám žiadné skúsenosti, takže neviem, aké riziká/výhody majú lamely oproti pružinám. Vďaka
    Máme sedačku s pružinami už asi 14 rokov a zatiaľ sa tie pružiny nevyťahali.

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    adrive Pozri príspevok

    Preto sa chcem opýtať, čo má lepšie vlastnosti. Drevenné lamely, alebo vlnité pružiny? Z nejakého iracionálneho dôvodu sa bojím tých pružín, neviem, či sa časom nemôžu vyťahať. S drevennými lamelami a ich vlastnosťami po dlhšej dobe však tiež nemám žiadné skúsenosti, takže neviem, aké riziká/výhody majú lamely oproti pružinám. Vďaka

    Na otazku nemam jednoznacnu odpoved, avsak pouzivam divan s pruzinami, ktory je bezchyby 40 rokov a mam postel s lamelovym rostom na ktorej sa po 8 rokoch uplne rozpadli lamely od renomovaneho vyrobcu ako spickovy tovar a uz sa nedaju opravit. Dreva- lamely su sice kompletne, ale nejako sa ohli a vypadli z puzdier, cele sa to poodliepalo a tym padom scelit ich je nemozne.

    Výplň sedačky a jeho kvalita ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.