Zavrieť

Porady

Živnosť - vedenie cudzieho motorového vozidla -aké výdavky si môžem uplatníť?

Chcela by som sa opýtať, manžel si otvoril živnosť na vedenie cudzieho motorového vozidla - chcela by som vedieť, aké výdavky si môže uplatniť v rámci tejto živnosti a ako je to s diétami, ak za jednu jazdu t.j. 24-30 hod. dostane diéty /paušálnu náhradu/ vo výške 8,3 eur. Na diéty v akej výške má nárok a ak má nárok na vyššiu sumu - dajú sa tieto nejako odpočítať z príjmu pri daňovom priznaní. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri si tento príspevok, v ktorom je stanovisko DU k predmetu podnikania tvojho manžela

    http://www.porada.sk/833845-post25.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Alfa333 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, manžel si otvoril živnosť na vedenie cudzieho motorového vozidla - chcela by som vedieť, aké výdavky si môže uplatniť v rámci tejto živnosti a ako je to s diétami, ak za jednu jazdu t.j. 24-30 hod. dostane diéty /paušálnu náhradu/ vo výške 8,3 eur. Na diéty v akej výške má nárok a ak má nárok na vyššiu sumu - dajú sa tieto nejako odpočítať z príjmu pri daňovom priznaní. Ďakujem.
    od koho dostane diety ? Živnostník nemá zamestnávatela.

    Alfa333 je offline (nepripojený) Alfa333

    Alfa333
    On ako živnostník jazdí pre istú firmu. Tej potom predloží faktúru a K faktúre si účtuje paušálnu náhradu tých 8,3 eur za každú jazdu.
    .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Alfa333 Pozri príspevok
    On ako živnostník jazdí pre istú firmu. Tej potom predloží faktúru a K faktúre si účtuje paušálnu náhradu tých 8,3 eur za každú jazdu.
    .
    tá firma v zmysle stanoviska drsr môže mať problémy - lebo ide pravdepodobne o závislú činnosť.
    Čo sa týka náhrad, pokiaľ sa dohodli na cene = paušálnej odmene za poskytované služby /sumu neuvádzaš, možno nula/
    + náhrade = odmene v cene 8,30 / 1 km, tak je to cena dohodou. V obchodnom vzťahu sa žiadne nárokovateľné alebo nenarokovateľné položky neskúmajú.
    Poznamenávam mimotémy, že celá táto suma včítane náhrad je odmena za službu a vchádza do obratu pre účely registrácie DPH.

    pilar97 je offline (nepripojený) pilar97

    pilar97
    ahoj zistila si nieco o tych vydavkoch?lebo moj manzel tiez pracuje teraz pre Nemca na zivnost.plati ho na den tak neviem ako mu to mame fakturovat a ci si mozme uplatnit nejake vydavky.To znamena ze ked je zivnostnik tak si nemoze znizit dan o diety?ja som len laik a snazim sa to trochu pochopit

    Živnosť - vedenie cudzieho motorového vozidla -aké výdavky si môžem uplatníť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.