Zavrieť

Porady

ako docielim ,aby si manželka zaplatila faktúru za plyn??

Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.
Kedže je na MD, zrejme jej príjmy sú limitované, a nemá toho veľa nazvyš. Skús jej vypomôcť, veď máte do rozpočtu prispievať obaja.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.
No, existuje radikálne riešenie, že odpojiť plyn, nech si ho prihlási na svoje meno (to ale rieši budúcnosť).

Ale minca má 2 strany - manželka je na materskej - teda je bez príjmu. Asi nemá z čoho zaplatiť ten nedoplatok. Prečo sa minulo viac plynu ako pre rokom? To vieš len ty a manželka, ale nemôže to mať súvis s tým, že kým si tam býval, tak ste mali nižší teplotný komfort (chodili ste v teplákoch) a teraz, keď má dieťa, potrebuje v dome vyššiu teplotu?
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Neviem aký veľký je ten dom. Keď som to hodila do kalkulačky tak mi vyšlo, že tvoja manželka nijak neprekurovala. Bol to obyčajný teplotný štandard. Ja teda veľa znesiem, ale za 26,- Eur mesačne by bolo chladno aj mne. My máme trojizbový dom, kúrenie plynom nás vyjde tak na 1100-1300,- eur ročne a to nemáme doma žiadnu horúčavu. A ako docieliš aby si manželka zaplatila sama? No neviem, veľa možností nemáš. Jedine sa s ňou dohodnúť, aby si prihlásila plynomer na svoje meno. Ale nedoplatok na tvoje meno si asi budeš musieť uhradiť sám a od manželky pýtať súdne. Keďže ona je na materskej a vy ste manželia netrúfam si ani odhadnúť ako pochodíš.
3 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Pre chobot-nie,spálila to úmyselne.Predchádzajúce vykur. obdobie sme mali tíež malé dieťa.Takže podmienky rovnaké a spotreba niekoľkonásobne väčšia.
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Pre Kazu-ďakujem za odpoveď.Prečítaj predchádzajúci môj komentár pre chobota+ona prekuruje+nekúri sa len plynom,čiže 871+12x26 je 1183 eur za dvojizbový malý dom za plyn + druhé kúrenie.Podľa mňa to je veľa.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ak by kúrila len plynom to by bolo v norme, ak používala ešte aj druhé kúrenie máš pravdu, to už je dosť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.
Ja si nemyslím, že týmto spôsobom zháňania informácii na nete sa Vašim povinnostiam vyhnete .
Treba sa zamyslieť i keď nebývate spolu a podľa toho , že z Vášho príspevku je jasné , že ešte Vašou manželkou je ......treba prispieť.Manželka je na materskej , treba prispievať aj jej, aj dieťaťu a v neposlednom rade aj na rodinný dom .

A že Vám zdvihli zálohy na 95 euro ? Čo ste čakali pri tak nízkej zálohovej platbe 26 euro ?

Ja bývam tiež v RD a mesačné zálohové platby sú 134 Eur s tým že ešte niečo okolo 200 Eur doplácame .Nechcem byť zlá , ale tých 26 euro bola smiešna suma, pri ktorej ste si mohli byť vedomý toho, že doplácať
budete. .Jedno je však isté , dieťa v chladnom dome nemôže byť a to dieťa je aj Vaše, to si treba uvedomiť .
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Chobot Pozri príspevok
No, existuje radikálne riešenie, že odpojiť plyn, nech si ho prihlási na svoje meno (to ale rieši budúcnosť).
...he ...poznám aj iné , radikálnejšie metódy ...

SOLO Sušice ...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a ak chodia upomienky, môže to byť aj drahšie o penále..prípadne odpojenie a znovuzapojenie...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

kisko bud chlap, zaplat fakturu, vyries to so zenou, ked sa da, ked nie, prispievaj riadne na dieta, potom mozes prepisat plyn na zenu a dom na dieta
1 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Pre Kazu-ďakujem za odpoveď.Prečítaj predchádzajúci môj komentár pre chobota+ona prekuruje+nekúri sa len plynom,čiže 871+12x26 je 1183 eur za dvojizbový malý dom za plyn + druhé kúrenie.Podľa mňa to je veľa.
Kisko, ak manželka kúri viac plynom, asi menej tým druhým spôsobom. Elektrina by bola drahšia na kúrenie - v tom prípade vlastne ušetrí v konečnom dôsledku. Ak je to na tuhé palivo - drevo či uhlie, zrejme to ako žena neovláda, možno potrebuje narúbať... ???
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Žiadal som o radu ako si pomôcť,nepotrebujem rady napr.narúb drevo,pomôž s platením.......
Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý a mužovi-otcovi je bránené v tom čo mu zákon deklaruje!Navyše ak chytí ženu,ktorá naneho podáva krivé obvinenia bez dôkazov a napriek vlastnenia dôkazov muža-otca že opak je pravdou sa tieto do úvahy neberú.......
Je toho veľa.Takže píšte prosím vás len ak viete poradiť.Možno s časti vás uvedú do reality-je to naozaj len malá časť toho čo robí, PRÍSPEVKY ktoré som tu už písal.Ďakujem
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

nedonutis ju
za tie peniaze by mi ten stres nestal
je tam Tvoje dieta, mysli na to

postup
vyplat fakturu za plyn
prepis odber na (byvalu) manzelku
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Žiadal som o radu ako si pomôcť,nepotrebujem rady napr.narúb drevo,pomôž s platením.......
Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý a mužovi-otcovi je bránené v tom čo mu zákon deklaruje!Navyše ak chytí ženu,ktorá naneho podáva krivé obvinenia bez dôkazov a napriek vlastnenia dôkazov muža-otca že opak je pravdou sa tieto do úvahy neberú.......
Je toho veľa.Takže píšte prosím vás len ak viete poradiť.Možno s časti vás uvedú do reality-je to naozaj len malá časť toho čo robí, PRÍSPEVKY ktoré som tu už písal.Ďakujem
Tak ak chceš radikálnu radu, potom vedz, že Tvojou povinnosťou je postarať sa o svoje dieťa a manželku na materskej dovolenke.
Byť manželom a otcom je životným poslaním.

Už tu písali vyššie, že je normálnym štandardom záloha na plyn v rodinnom dome 100-120 € / mes.
Takže Tvoja žena nič neprekúrila.
Ak potrebuješ poľutovať a pomastiť bruško, tu medzi toľkými realistami ťažko nájdeš podporu.
3 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
kisko@inmail.sk Pozri príspevok
...Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý...Je toho veľa...
...s niektorými sa bohužiaľ nedá ani anjelským hlasom... ...často až kým nenastúpi povestné "ako sa do hory volá... tak sa z hory ozýva"... nezaplať faktúry až kým neodpoja plyn... v noci už začína prituhovať... komu bude zima, bude hľadať radikálne riešenie... jedným z nich moožno bude i cesta k vyplateniu dlžôb a žiadosti o znovupripojenie na nového odberateľa... ...písomne by som asi upozornila dodávateľa plynu nech upomienky a výzvy zasielajú rovnako súčasnému užívateľovi... nakoľko si sa odsťahoval a vy dvaja komunikovať o tejto veci neviete... ... život naozaj prináša aj zmenu zásadného postoja...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Žiadal som o radu ako si pomôcť,nepotrebujem rady napr.narúb drevo,pomôž s platením.......
Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý a mužovi-otcovi je bránené v tom čo mu zákon deklaruje!Navyše ak chytí ženu,ktorá naneho podáva krivé obvinenia bez dôkazov a napriek vlastnenia dôkazov muža-otca že opak je pravdou sa tieto do úvahy neberú.......
Je toho veľa.Takže píšte prosím vás len ak viete poradiť.Možno s časti vás uvedú do reality-je to naozaj len malá časť toho čo robí, PRÍSPEVKY ktoré som tu už písal.Ďakujem
Na všetko zlo v manželstve sú dvaja dospelí ľudia .Ne je celkom normálne, aby si to odnášalo nevinné dieťa , lebo rodičia sa nevedia dohodnúť.Nedá sa takto všetko zosobňovať len manželke, to by sa musela vyjadriť aj ona .
Rada tu už odznela, aby ste sa snažili dlh zaplatiť .Ja osobne nevidím dôvod , aby ste boli zákonným spôsobom chránený , čo by Vám dávalo právo sa vyhnúť Vašej povinnosti ako vlastníka nehnuteľnosti .Ak sa mýlim, tak ma kolegovia opravia .
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Vlastník nehnuteľnosti som iba ja-dom som kúpil Ďaleko pred manželstvom.Odpojiť som nedal,prišli ma už raz odpojiť za neplatenie-vyplakala si aby ju neodpojili.Bol som riešený kôli odpojeniu-píšem že odpojený dom nebol-a dostal som pokutu+ niečo ako trovy zaplatiť.Len za plyn som písal že bol ten nedoplatok+mesačné splátky.Treba do toho zarátať ešte druhé kúrenie.Niektorý nechcú pochopiť že keď porovnáme 2 vykurovacie obdobia za rovnakých podmienok kúrenia,je nedoplatok za Plyn 871 eur nepochopiteľné.Nezaujatým Ďakujem za info,rady.Platiť nemám z čoho,lebo nieje to jedna vec čo ma zadlžila.Je toho viac.Lenže podľa niektorých ona je na materskej a môže všetko.Ja len aby som platil a práva žiadne.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
kisko@inmail.sk Pozri príspevok
...Platiť nemám z čoho,lebo nieje to jedna vec čo ma zadlžila.Je toho viac.Lenže podľa niektorých ona je na materskej a môže všetko.Ja len aby som platil a práva žiadne.
...tak si nedaj šliapať do svedomia... ... aby si zabránil narastaniu dlžôb, zájdi si za dodávateľom plynu a požiadaj o ukončenie odberu... na vyrovnanie svojho záväzku si dohodni s nimi splátkový kalendár (kým si pohľadávku navýšia o ďalšie trovy spojené s vymáhaním)... ...
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Pre chobot-nie,spálila to úmyselne.Predchádzajúce vykur. obdobie sme mali tíež malé dieťa.Takže podmienky rovnaké a spotreba niekoľkonásobne väčšia.
Minulá zima bola zlá,väčšia ako tá predchádzajuca.Takže zhrnme si to.
Manželka je na MD,máte dieťa,dom je Tvoj a odsťahoval si sa,manželstvo trvá a nie je vysporiadané bezpodielové spoluvlastníctvo.Nepostrehla som,či je určené výživné na manželku a dieťa.
Je to chaos a ak nechceš prísť o dom,začni to seriozne riešiť.Seriozne znamená,že budeš musieť nájsť manželke náhradné bývanie a vysporiadať s nou všetok majetok získaný počas manželstva a taktiež všetky dlhy.Taktiež bude musieť súd určiť,čo a koľko máš ty platiť za manželku a dieťa.Myslím,že ak to neurobíš,si na najlepšej ceste prísť o ten dom.
A z našich odpovedí ukrivdený nebud.Každý jeden psycholog Ti povie,že na to aby sa vzťah rozpadol je treba dvoch.Jeden nestačí.
2 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

ukončiť zmluvu nemôžem,lebo hneď mám na krku políciu,úrady.
Z domu som sa neodsťahoval-vyhodila ma.A neriešte že prečo som sa nechal a že mala dôvod.Presvedčil a dokázal by som vám že to tak nieje.Bývanie jej nemám dôvod hľadať,prišla do môjho,vrátane zariadenia.Deti chcem,no ako sa k nim dostať?Neberte to ako otázku na vás.
A na rozvod treba dvoch?V tomto prípade to na 1000% nieje pravda.
Takže opakujem napíšte len ,ktorý máte záujem poradiť,nie vŕtať do toho.Nemám chuť tu písať čo všetko robí.Ak sa mi podarí dostať dokázať pravdu napíšem sem ako som postupoval pre pomoc podobným prípadom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať