Zavrieť

Porady

EXCEL- dochadzkovy system

Ahojte
prosim vas vedel by mi niekto pomoct? Mam v exceli spraveny dochadzkovy system mam zadane napr :
prichod - odchod - odprac.hodiny - obed
7.00 - 15.30 - 8 - obed vsak zavisi od poctu odprac.hodin a v tom je problem . Normalne by som pouzila funkciu "IF" a dala to ako :
IF odprac.hod.<6.5 tak daj 00.00 , ak odprac.h je viac ako 6.5h daj 00.30 a ak je viac ako 11 h daj 1.00hod.
Ale ked to tak spravim nevie sa orientovat v case a dava mi ze je to stale "FALSE"
ako ste to robili vy alebo ako by ste to spravili vy?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Skús zapnúť analytické údaje ( nástroje, doplnky, analytické nástroje) a pohľadaj v http://www.porada.sk/f85-word-excel-...t-outlook.html určite tam niečo podla gusta nájdeš.

    Zllatkaa je offline (nepripojený) Zllatkaa

    Zllatkaa
    Takze ludkovia dobra sprava s pomocou vsetkych co tu prispeli svojimi prispevkami sa mi podarilo vytvorit skoro dokonaly dochadzkovy system a uz len jednu vec musim dosriesit a to nadcasy ktore sa mi nie a nie spravne prepocitat (vzhladom na rozdielne formaty buniek. Kedze nie som odbornik ako vsetci tu robila som niektore veci mozno kusok komplikovanesie preto som skrate stlpce zamkla kto by vsak tento system chcel odomknem mu to aby si mohol zmenit mena. Dakujem vsetkym za pomoc a prispevky velmi mi to pomohlo
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    blackberry Ahoj Zlatkaaa prosim o odomknutie dochadzkky potrebujem si zmenit mena dakujem za pomoc.
    Zllatkaa ahoj. Jasne poslem mailom
    tester132 Mohol by som takisto poprosiť o odomknutie?
    kejla100 ahoj, prosím ťa o odomknutie dochádzky potrebujem si zmeniť mená. Ďakujem
    petina81 Ahoj Zlatka, mohla by som ťa aj ja poprosiť o odomknutie dochádzky? Ďakujem pekne
    lubar13 Zdravím, napriek staršej téme aj mne by sa veľmi hodil odomknutý súbor.. ak by sa dal poslať, bola by som veľmi vďačná! :-)
    Kabaka123 doplnok RJ tools dokáže odomknúť listy... pre úpravu
    lubar13 Vdakaa, uz sa mi to podarilo otvorit cez VBA prikaz
    Kabaka123 pozri si aj odpoveď a koment vo svojej otázke
    GejzaS Ahoj, prosím o odomknutie dochádzky
    chruntalo Ahojky Zlatka, poprosím ťa odomknúť subor. Ďakujem
      zbaliť

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    neviem a nebolo by jednoduchsie pisat jednoducho priamo hodiny ako vypysovat prichod odchod a prerusenie rucne - teda ak to robis rucne

    Zllatkaa je offline (nepripojený) Zllatkaa

    Zllatkaa
    Ahoj
    Ale praveze to nerobim rucne. Je to prednastavene na standardny pacovny mesiac . v pripade ze mal niekto dovolenku alebo nieco tal upravim len tie dni... A neda sa pisat len hodiny lebo u nas nie je jedno co prides o 6:00 a odchadzas o 14.30 alebo prides o 11:00 a odchadzas o 19.30... vies mozno moj system niekomu pomoze niekomu nie... ale ked pomoze apson niekomu budem rada

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zllatkaa Pozri príspevok
    Ahoj
    Ale praveze to nerobim rucne. Je to prednastavene na standardny pacovny mesiac . v pripade ze mal niekto dovolenku alebo nieco tal upravim len tie dni... A neda sa pisat len hodiny lebo u nas nie je jedno co prides o 6:00 a odchadzas o 14.30 alebo prides o 11:00 a odchadzas o 19.30... vies mozno moj system niekomu pomoze niekomu nie... ale ked pomoze apson niekomu budem rada
    No neviem. Mne nepočíta hodiny 1.,2. a 3. v mesiaci.
    Lektor počítačových kurzov - viac na www.janzitniak.info ...viac janzitniak.info
    Zllatkaa Pozri príspevok
    Takze ludkovia dobra sprava s pomocou vsetkych co tu prispeli svojimi prispevkami sa mi podarilo vytvorit skoro dokonaly dochadzkovy system a uz len jednu vec musim dosriesit a to nadcasy ktore sa mi nie a nie spravne prepocitat (vzhladom na rozdielne formaty buniek. Kedze nie som odbornik ako vsetci tu robila som niektore veci mozno kusok komplikovanesie preto som skrate stlpce zamkla kto by vsak tento system chcel odomknem mu to aby si mohol zmenit mena. Dakujem vsetkym za pomoc a prispevky velmi mi to pomohlo
    Ahoj.

    Skúšal som tú tvoju dochádzku, no nejak mi nefunguje (píše v Odprac. hodinách: #HODNOTA). Zadal som Príchod: 8:30; Odchod: 16:30. Predpokladám, že je problém vo formáte vstupných dát.
    Lektor počítačových kurzov - viac na www.janzitniak.info ...viac janzitniak.info
    Ináč preto Ti to nešlo, lebo čas sa v Exceli píše s dvojbodkami, napr. 7:30. Nie je problém potom takéto časy medzi sebou odpočítať alebo použiť pri IF.

    Ak by výsledkom bolo desatinné číslo, tak ho treba naformátovať na čas (v MS Office 2003 je to Formát bunky -> záložka Číslo -> Čas; V MS Office 2007/2010 je to pás kariet Domov, v strede sa nachádza skupina Číslo, resp. vidno tam podľa formátovania napr. Všeobecné/Účtovnícke/Číslo/... s ponukou ďalšieho výberu - treba vybrať Čas)

    Zllatkaa je offline (nepripojený) Zllatkaa

    Zllatkaa
    no len mne to islo bez problemov.... Tak neviem...pozri ak niekomu pomozem ok ale ako vravim mne to ide...

    beaster je offline (nepripojený) beaster

    beaster
    To je super, ze takto experimentujes s excelom - posielam ti jeden subor ktory som raz nasiel na net-e a trochu ho upravil a daco doprogramoval vo VBA :-) mozno ti pomoze s tymi nadcasmi. Alebo ta bude inspirovat pri dalsej tvorbe aplikacii.
    Zllatkaa Pozri príspevok
    Takze ludkovia dobra sprava s pomocou vsetkych co tu prispeli svojimi prispevkami sa mi podarilo vytvorit skoro dokonaly dochadzkovy system a uz len jednu vec musim dosriesit a to nadcasy ktore sa mi nie a nie spravne prepocitat (vzhladom na rozdielne formaty buniek. Kedze nie som odbornik ako vsetci tu robila som niektore veci mozno kusok komplikovanesie preto som skrate stlpce zamkla kto by vsak tento system chcel odomknem mu to aby si mohol zmenit mena. Dakujem vsetkym za pomoc a prispevky velmi mi to pomohlo

    Ahoj paci sa mi tento dochadzkovy list a rad by som si ho upravil podla svojich potrieb, mozes mi ten zosit odomknut? Dakujem vopred.

    jogo je offline (nepripojený) jogo

    jogo
    Ak mate radi prostredie Excelu a potrebujete este dopocitavat rozne udaje cez vzorce, existuje riesenie pre Google Tabulky (obdoba Excelu, len bezi v prehliadaci) ktore umoznuje zaznamenavat jednoducho dochadzku zamestnancov cez Android smartfon.

    Takto zaznamenane udaje sa potom automaticky posielaju do online elektronickej dochadzkovej knihu v Google Tabulke.

    Viac info na:
    www.mobilnadochadzka.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.