Zavrieť

Porady

Saldokonto

Prosim Vas kde v MRP sa da vytlacit saldokonto. V tlacovych zostavach sice je ze saldokonto, ale ked si dam vytlacit ci uz 321 alebo 311 tak mi vysledna suma nesedi s HK. Preco?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tamila Pozri príspevok
    Podľa môjho názoru ich každú jednu musíš zapísať do knihy faktúr došlých alebo odoslaných, ale účtovať ich nebudeš, pretože ich budeš mať v počiatočných stavoch na účtoch.
    treba ich zaúčtovať, ale s archívnym zápisom, to je miesto čísla v denníku bude zápis arch. Účtovanie a nahranie fa s dátumom akým majú byť účtované, napr. 01.01.2009. Potom budú v saldokonte ako ostatné neuhradené fa. Tým pádom, že budú so zápisom arch, nebudú vstupovať do počiatočných stavov a ani do žiadnej zostavy z aktuálneho roku.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Máš rozdiel?
    Tak potom nie je niečo v saldokonte, alebo niečo je tam navyše.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Prosím veľmi niekoho, čo si ešte pamätá (lebo ja nie)... musím nahodiť do MRP PÚ existujúcu firmu. tj. počiatočné stavy-to mám, ide mi o pohľadávky a záväzky - sú to staršieho dáta, cez vydané resp.prijaté fa nahodím všetky neuhradené, neviem však čo so zaúčtovaním. Evidujem iba bez zaúčtovania? Lebo ak ich nezaevidujem nemám ich v saldokonte.....

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    paťuška Pozri príspevok
    Prosím veľmi niekoho, čo si ešte pamätá (lebo ja nie)... musím nahodiť do MRP PÚ existujúcu firmu. tj. počiatočné stavy-to mám, ide mi o pohľadávky a záväzky - sú to staršieho dáta, cez vydané resp.prijaté fa nahodím všetky neuhradené, neviem však čo so zaúčtovaním. Evidujem iba bez zaúčtovania? Lebo ak ich nezaevidujem nemám ich v saldokonte.....
    Podľa môjho názoru ich každú jednu musíš zapísať do knihy faktúr došlých alebo odoslaných, ale účtovať ich nebudeš, pretože ich budeš mať v počiatočných stavoch na účtoch.
    Naposledy upravil Tamila : 20.05.11 at 08:20

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Ja som to robila pred cca 3 rokmi a teraz si neviem spomenúť, či by sa mi nemali objaviť v saldokonte - v účtovnom denníku, lebo teraz ich tam nemám...

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Lenka má pravdu, ja som to nedomyslela s tým saldokontom. Svoj príspevok som vymazala, aby nikoho nemýlil.

    JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

    JANULA999
    Zdravím, nesedí mi saldokonto mám tam vždy rozdiel taký istý aký som uhradila. V analityke mi to sedí kde robí chybu.
    Napr. mi to nesedí aj v roku 2010 som mala neuhradenú fa 38,50 € prešlo mi to do tohto roku označené ako ARCH a v januári som to uhradila 321/221. A v ak si dám saldokonto tak mi to tiež vyhodí rozdiel 38,50 nechápem a robí mi to aj pri faktúrach ktoré sú zálohové úhrada zálohy 314/211 , preúčtovanie záloha pri ostrej 321/314 a rozúčtovanie 5xx,343/521 a tiež mi to vyhodí problém rozdiel záloha prečo? Kde robím chybu?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    JANULA999 Pozri príspevok
    Zdravím, nesedí mi saldokonto mám tam vždy rozdiel taký istý aký som uhradila. V analityke mi to sedí kde robí chybu.
    Napr. mi to nesedí aj v roku 2010 som mala neuhradenú fa 38,50 € prešlo mi to do tohto roku označené ako ARCH to je ok a v januári som to uhradila 321/221. A v ak si dám saldokonto tak mi to tiež vyhodí rozdiel 38,50 je správne zaúčtovanie nechápem a robí mi to aj pri faktúrach ktoré sú zálohové úhrada zálohy 314/211 , preúčtovanie záloha pri ostrej 321/314 a rozúčtovanie 5xx,343/521 a tiež mi to vyhodí problém rozdiel záloha prečo? Kde robím chybu?
    saldokonto si dáš zobraziť za účty 311,321,314,324?
    311,321 sedia s knihou anal. evidencia a so zoznamami VF, DF?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.