Zavrieť

Porady

Novorodenec...

Pevne verim, ze tato tema nebude uzitocna len pre mna ale aj pre vela dalsich rodicov...
Mam par otazok okolo novorodenca, a to:
-musi si stale novorodenec odgrcnut po papani? ( detsky lekar v nemocnici sa mi vyjadril, ze nemusi. Je to individualne. )
-je caste ckanie, väcsinou po jedle normalne? ( podla lekarky o nic nejde. Dieta ked sa naje, tak sa mu roztiahne zaludok a tlaci mu na nejaky organ a tym vznika to ckanie )
-ako si poradit s detskymi "fantami"? - 1 den pekne papka a aj spi a na druhy den place aj ked sa naje a nechce velmi spat?
-kolko ml mlieka vypije cca 10 dnove dieta? ( 90-100ml?-na jedno papanie ), ci je to tiez individualne?
-co hovorite na umelu vyzivu Nutrilon? ( my sme museli vysadit materske mlieko nakolko ho bolo malo a museli sme pristupit na Nutrilon. Pri Nutrilone sa mame cim riadit v tabulke podla ktorej sa robi mlieko tyzdnami zivota dietata alebo vahou dietata? )
-ako casto ma take malinke dieta papat? ( cca kazde 3 hod.? )
Usporiadat
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Zita5 Pozri príspevok
Každé dieťa je iné. Sedenie je podmienené psychomotorickým vývojom dieťaťa, ktorý napreduje u každého inak. Bábätku nemožno nalinkovať presne, kedy má dosiahnuť štádium, v ktorom už sedieť musí.
Dieťatko môže začať sedieť až keď má dostatočne silné chrbtové svalstvo, preto je zbytočné a dokonca škodlivé, ak rodičia dieťa dávajú sedieť skôr, než to zvládne samé. Je to veľká záťaž na chrbticu, a predčasné sedenie môže spôsobiť deformácie.


Bola som s dcérou a vnukom(27.1.2011 mal 3 mesiace, má 7,5 kg) pre týždňom na neurológii, pani doktorka povedala, že nič nie je dobré robiť na silu .
Plne suhlasim... Ale nas uz je taky presibany, ze skoro stale chce sediet-polosediet... Nachce uz velmi lezat len ked sa mu chce spat. Inak chce sediet a pozerat na vsetko okolo... A co ho teraz mame nechat lezat ked to sam chce?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Plne suhlasim... Ale nas uz je taky presibany, ze skoro stale chce sediet-polosediet... Nachce uz velmi lezat len ked sa mu chce spat. Inak chce sediet a pozerat na vsetko okolo... A co ho teraz mame nechat lezat ked to sam chce?
Stanco , ono je to ťažké .Vy si môžete prečítať len názor jednotlivých členov Porady .Najlepšie je, riadiť sa sám sebou a prípadne konzultovať na detskej poradni .

Vy ste sa pýtali , ja som napísala svoj názor a tlmočila som názor detskej neurologičky.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Plne suhlasim... Ale nas uz je taky presibany, ze skoro stale chce sediet-polosediet... Nachce uz velmi lezat len ked sa mu chce spat. Inak chce sediet a pozerat na vsetko okolo... A co ho teraz mame nechat lezat ked to sam chce?

Asi si tak zvykol-presnejšie--naučili ste ho tak. Možno ste ho dávali častejšie sedieť a trojmesačné dieťa je už dosť šikovné aby vedelo, že v sede vidí viac ako ked iba leží... Určite by som na Vašom mieste nezaťažovala jeho chrbticu, je veľmi jemnulinká na to, aby tak často sedával... skúste ho niečím zaujať aj ked leží, a skôr striedať častejšie ležanie ako sedenie. Do pol roka má času habadej, aby sedel sám.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanco007 Pozri príspevok
Plne suhlasim... Ale nas uz je taky presibany, ze skoro stale chce sediet-polosediet... Nachce uz velmi lezat len ked sa mu chce spat. Inak chce sediet a pozerat na vsetko okolo... A co ho teraz mame nechat lezat ked to sam chce?
Po kom asi to díte je? Dnešné deti sú úplne iné, ako boli naše, vyspelejšie. Vidím to na svojich dvoch maličkých vnučkách.
Naposledy upravil Tweety : 31.01.11 at 14:11
0 0
Abeata Abeata

Abeata je offline (nepripojený) Abeata

Tweety Pozri príspevok
Po kom asi to díte je? Dnešné deti sú úplne iné, ako boli naše, vyspelejšie. Vidím to na svojich dvoch maličkých vnučkách.
...nepovedala by som , že je to vvyspelosť. Vývin sa nedá nejako extrémne urýchliť.Skôr majú vo svojom okolí viac podnetov a tak sú vnímavejšie po zmyslovej stránke. No čo sa týka ich telesnej konštitúcie, tak sú na tom omnoho horšie, ako naše, teraz už dospelé detiská. Od útleho malička majú málo pobytu na čerstvom vzduchu, málo pohybu - veď tie dnešné kočíky sú polovicou toho, v čom sa vozili naše deti. Od novoredeneckého veku sa ukladajú do sedačiek, vajíčok, vaničiek, lehátiek a čo ja viem čoho, takže prirodzený pohybu, pri ktorom sa drobci v snahe dozvedieť viac sami naťahovali, otáčali je obmedzený na minimum, a potom ...váhovo sú na tom dosť nadštandartne ) 8 kg u trojmesačného dieťaťa je fakt dosť veľa... Taký malý bucko... Takže sa ani nečudujem, že sa dožaduje polohy v sede.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Abeata Pozri príspevok
...nepovedala by som , že je to vvyspelosť. Vývin sa nedá nejako extrémne urýchliť.Skôr majú vo svojom okolí viac podnetov a tak sú vnímavejšie po zmyslovej stránke. No čo sa týka ich telesnej konštitúcie, tak sú na tom omnoho horšie, ako naše, teraz už dospelé detiská. Od útleho malička majú málo pobytu na čerstvom vzduchu, málo pohybu - veď tie dnešné kočíky sú polovicou toho, v čom sa vozili naše deti. Od novoredeneckého veku sa ukladajú do sedačiek, vajíčok, vaničiek, lehátiek a čo ja viem čoho, takže prirodzený pohybu, pri ktorom sa drobci v snahe dozvedieť viac sami naťahovali, otáčali je obmedzený na minimum, a potom ...váhovo sú na tom dosť nadštandartne ) 8 kg u trojmesačného dieťaťa je fakt dosť veľa... Taký malý bucko... Takže sa ani nečudujem, že sa dožaduje polohy v sede.
Teda toto zvýraznené ako keby som hovorila ja . Dnes sme boli na očkovaní s naším bacuľkom a presne sme o hore vyznačenom rozprávali s doktorkou .
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Abeata Pozri príspevok
...nepovedala by som , že je to vvyspelosť. Vývin sa nedá nejako extrémne urýchliť.Skôr majú vo svojom okolí viac podnetov a tak sú vnímavejšie po zmyslovej stránke. No čo sa týka ich telesnej konštitúcie, tak sú na tom omnoho horšie, ako naše, teraz už dospelé detiská. Od útleho malička majú málo pobytu na čerstvom vzduchu, málo pohybu - veď tie dnešné kočíky sú polovicou toho, v čom sa vozili naše deti. Od novoredeneckého veku sa ukladajú do sedačiek, vajíčok, vaničiek, lehátiek a čo ja viem čoho, takže prirodzený pohybu, pri ktorom sa drobci v snahe dozvedieť viac sami naťahovali, otáčali je obmedzený na minimum, a potom ...váhovo sú na tom dosť nadštandartne ) 8 kg u trojmesačného dieťaťa je fakt dosť veľa... Taký malý bucko... Takže sa ani nečudujem, že sa dožaduje polohy v sede.
Teraz sme ho vazili a ma 7760g... Ale nas je aj dlhy. Vyzera ako keby mal polroka... Nepribral, skor nieco schudol lebo je chory a ma teplotu. Ako sa da co najlepsie u novorodenca striast teplota? Liekmi od lekarov? A je pravda ze ked sa mu mera teplota v konecniku, tak sa odratava 0,5C?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Teraz sme ho vazili a ma 7760g... Ale nas je aj dlhy. Vyzera ako keby mal polroka... Nepribral, skor nieco schudol lebo je chory a ma teplotu.
Ako sa da co najlepsie u novorodenca striast teplota? Liekmi od lekarov?

Paralen tabletka 125 , alebo Paralen čípok 100 . 3/4 tabl., alebo 1/2 čípku každých 6 hodín

A je pravda ze ked sa mu mera teplota v konecniku, tak sa odratava 0,5C?
áno je to pravda
Odpoveď v texte.Ale lieky by mal naordinovať lekár.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ja dávam viburcol čípok - homeopatia...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Namerali sme mu vecer 37,8C -0,5C, cize 37,3C. Nie je to vela ale aj tak. A prave ani lekar nedal nic na tu teplotu len na kasel a na slzenie oci... Ale mame myslim, ze sa to vola Nurofen detsky a to je na znizenie bolesti a teploty, tak ak to neprejde, tak mu to asi dame
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tak ono pri zvýšenej teplote treba nechať telo, nech si poradí s chorobou; samozrejme treba podávať dostatok tekutín a sledovať teplotu, aby nestúpala ďalej...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

stanco007 Pozri príspevok
Namerali sme mu vecer 37,8C -0,5C, cize 37,3C. Nie je to vela ale aj tak. A prave ani lekar nedal nic na tu teplotu len na kasel a na slzenie oci... Ale mame myslim, ze sa to vola Nurofen detsky a to je na znizenie bolesti a teploty, tak ak to neprejde, tak mu to asi dame
Možno preto nedal nič na teplotu,že 37,3 nie je teplota.Zrážať teplotu treba až nad 38,5.
4 0
Abeata Abeata

Abeata je offline (nepripojený) Abeata

BXLmiami Pozri príspevok
Možno preto nedal nič na teplotu,že 37,3 nie je teplota.Zrážať teplotu treba až nad 38,5.
Tiež musím súhlasiť. Pri meraní v konečníku je ešte aj predpoklad, že sa zasunie trošinku hlbšie a tak nameraná teplotka môže byť skreslená aj tým, takže tá teplota nemusela byť ani zvýšená. Ani mne teploty do 38,5 čo je v reále približne 38,oo pediatrička neodporúčala znižovať a to bolo pred 22 rokmi. Práve pri takejto teplote totiž najlepšie pracuje imunitný systém . Vždy som však mala pripravený paralenový čípok. Takže hlavne pokoj, chladnú hlavu ( myslím tú rodičovskú )),nespúšťať drobca z očí, sledovať teplotku, dýchanie a vôbec, celkové správanie malého. Mrzutosť a plačlivosť je úplne normálne. Ak má soplík zvlhčovať vzduch a hlavne podávať dostatok tekutín - radšej prevarenú vodu, ako bylinkové , alebo sladké čajíky ! A poriadne vetrať , jasné, že nie v prítomnosti dieťaťa )
2 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

A co mi poradite na zuby? Co utlmi tu bolest maleho pri raste zubov?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

hruskovica
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

tu si dam ja :-)
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Ked' det'om rástli zúbky, dávala som im do čaju homeopatiká. Tuším sa to volalo Chamomila alebo tak nejak.Nepametám si už presný názov, ale boli to maličké biele guličky, ktoré sa rozpustili v čaji alebo vode a bol pokoj. Ani som nevedela, a zuby boli vonku. A to synovi vyšli naraz 3 zuby a neskor v priebehu 3-4 dní d'alších 5. Mal 8 mesiacov a 8 zubov.
Vodičky na potieranie moc nezaberajú, ale v lekárni ti určite poradia.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Tuším sa to volá chamomilla vulgaris... Dáva sa to 5 guličiek do tekutiny (1 dávka) tuším 3x denne. Na prvé zuby (rezáky) sme homeopatiu ani nepotrebovali, ani neviem ako rýchlo vyšli a ani nebol veľmi nervózny, zato sme pri prvej stoličke pretrpeli svoje... aj horúčku...
2 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Kolko cca trva to prerezavanie zubov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanco007 Pozri príspevok
Kolko cca trva to prerezavanie zubov?
U našej mladšej vnučky terazky čerstvo, skoro taký slabý týždeň, čo odmietala aj papať všetko, okrem mliečka priamo od zdroja.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať