Zavrieť

Porady

Novorodenec...

Pevne verim, ze tato tema nebude uzitocna len pre mna ale aj pre vela dalsich rodicov...
Mam par otazok okolo novorodenca, a to:
-musi si stale novorodenec odgrcnut po papani? ( detsky lekar v nemocnici sa mi vyjadril, ze nemusi. Je to individualne. )
-je caste ckanie, väcsinou po jedle normalne? ( podla lekarky o nic nejde. Dieta ked sa naje, tak sa mu roztiahne zaludok a tlaci mu na nejaky organ a tym vznika to ckanie )
-ako si poradit s detskymi "fantami"? - 1 den pekne papka a aj spi a na druhy den place aj ked sa naje a nechce velmi spat?
-kolko ml mlieka vypije cca 10 dnove dieta? ( 90-100ml?-na jedno papanie ), ci je to tiez individualne?
-co hovorite na umelu vyzivu Nutrilon? ( my sme museli vysadit materske mlieko nakolko ho bolo malo a museli sme pristupit na Nutrilon. Pri Nutrilone sa mame cim riadit v tabulke podla ktorej sa robi mlieko tyzdnami zivota dietata alebo vahou dietata? )
-ako casto ma take malinke dieta papat? ( cca kazde 3 hod.? )
Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Klobúčikov sme sa zbavili. Pediatrička (je zároveň laktačnou poradkyňou) nám ukázala ako správne dojčiť. A čuduj sa svete, funguje to. V nemocnici manželke laktačná sestra vôbec nič také neukázala.
Lekárka zároveň povedala, že ak sa dieťa správne dojčí, nemalo by mať koliku.
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Letko Pozri príspevok
Ako je to s cumľom? Malá má dnes 1 týždeň. Ste za alebo proti?

Skúste radšej bez neho, ale keď to ináč nepôjde tak používajte Moje deti boli kojené jeden do 2,5 r. a druhý do 2r. Z fľaše sa nenapili a preto asi nemali radi cumlíky. Používali sme ich krátko...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Pri dojčení sa vraj žena odvápňuje, viac sa jej kazia zuby. Ako tomu predchádzať? Ako ste si dopĺňali vápnik?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Letko Pozri príspevok
Pri dojčení sa vraj žena odvápňuje, viac sa jej kazia zuby. Ako tomu predchádzať? Ako ste si dopĺňali vápnik?
zensky organizmus je prisposobeny na tehotenstvo a nasledne aj na kojenie, pokial je manželka zdrava, netreba sa obavať nedostatku vapnika , skor sa zamerať na stravu, pestry jedalny listok, z ovocia vela jablk a bananov, vela mliecnych výrobkov, zemiakov, lahke jedla, vsetko, co manzelka zje prechadza do materskeho mlieka,
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Letko Pozri príspevok
Pri dojčení sa vraj žena odvápňuje, viac sa jej kazia zuby. Ako tomu predchádzať? Ako ste si dopĺňali vápnik?
My sme to vtedy nejako zvlášť neriešili, ale teraz viem, že na doplnenie vápnika je dobrá melasa, môže ňou osladiť čaj, ale aj do vody dať ako sirup, má to zvláštnu chuť, ale dá sa. No a mak a tvrdé syry, na to nezabudnite.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Kvaka Pozri príspevok
My sme to vtedy nejako zvlášť neriešili, ale teraz viem, že na doplnenie vápnika je dobrá melasa, môže ňou osladiť čaj, ale aj do vody dať ako sirup, má to zvláštnu chuť, ale dá sa. No a mak a tvrdé syry, na to nezabudnite.
Mak? A to môže?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

teraz nie mak, kvoli dieťatku,mak obsahuje vela vapnika, zaradila by som ho jedalneho listka, az ked sa skonci kojenie.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Letko Pozri príspevok
Mak? A to môže?
Mak môže pridávať do jedálnička neskôr, keď bude dieťatko väčšie, nie veľa, ale moje deti nemali alergie. Pestrá strava, tvrdé syry a melasa určite. Obsahuje viac vápnika, ako mak, tú kúpiš v predajni zdravej výživy.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Takže melasu môže už odteraz, keď má malá 3 týždne?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Melasu jem pravidelne denne lyzicku. No pre mna je to neprijemna chut, takze ju len prehltam. Dam na lyzicku, a zapijem poharom vody. je to uzasny prirodny liek.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

viete mi poradiť, do kedy treba požiadať o Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa? Viem, že po dovŕšení 28. dňa veku dieťaťa. Len neviem, či to musím žiadať hneď alebo aj po ukončení šestonedelia, keďže tam treba potvrdenie od pediatra a aj od gynekológa.

Šťastný Nový rok
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Letko Pozri príspevok
Ahojte,

viete mi poradiť, do kedy treba požiadať o Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa? Viem, že po dovŕšení 28. dňa veku dieťaťa. Len neviem, či to musím žiadať hneď alebo aj po ukončení šestonedelia, keďže tam treba potvrdenie od pediatra a aj od gynekológa.

Šťastný Nový rok
uvádzam zo stránky UPSVaR
Nárok na príspevok pri narodení dieťaťa zaniká uplynutím šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa.
3 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Zo začiatku sme používali na zadoček SUDOCREM, no pokožka po ňom nevyzerala zdravá. Lekárka nám na poradni poradila krém RYBILKA a pokožka sa zahojila. Takže odporúčam vyskúšať.
Naposledy upravil Letko : 02.01.13 at 13:29
0 0
monok monok

monok je offline (nepripojený) monok

Letko, manzelka kludne moze mak, v podstate moze vsetko, netreba robit z dojcenia vedu. Moze vynechat naduvajuce potraviny, ale niektorym detom vobec nerobia problemy (napr. moje tretie znasalo absolutne vsetko bez problemov).
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

možno sa bude hodiť táto stránka...... http://www.dieta.sk/index.php?page=0
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
náš novorodenec Samko má takmer tri mesiace a žiaľ, chytil nejaký vírus a má zápal obličiek. Je hospitalizovaný s mamičkou. Podrobnosti neviem.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja som prežila zapal obličiek s mladsím synom v 9- tich mesiacoch, tiez sme boli hospitalizovani, teraz ma 17, ale na nefrologii je stale sledovany. vela zdravia
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
ja som prežila zapal obličiek s mladsím synom v 9- tich mesiacoch, tiez sme boli hospitalizovani, teraz ma 17, ale na nefrologii je stale sledovany. vela zdravia
ach jo, škoda. A nevieš príčinu? fakt by to mohol byť nejaký náhodne chytený vírus? Dosť ma to trápi.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

je to pochopitelne, že ta to trapi, vieme, co znamenaju obličky pre nase telo, mne bolo povedane, že maly si to mohol doniest ešte z tehotenstva, on mal len inu farbu moču na plienke a tak som utekala na pohotovosť, hned sme zostali v nemocnici
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať