Zavrieť

Porady

Novorodenec...

Pevne verim, ze tato tema nebude uzitocna len pre mna ale aj pre vela dalsich rodicov...
Mam par otazok okolo novorodenca, a to:
-musi si stale novorodenec odgrcnut po papani? ( detsky lekar v nemocnici sa mi vyjadril, ze nemusi. Je to individualne. )
-je caste ckanie, väcsinou po jedle normalne? ( podla lekarky o nic nejde. Dieta ked sa naje, tak sa mu roztiahne zaludok a tlaci mu na nejaky organ a tym vznika to ckanie )
-ako si poradit s detskymi "fantami"? - 1 den pekne papka a aj spi a na druhy den place aj ked sa naje a nechce velmi spat?
-kolko ml mlieka vypije cca 10 dnove dieta? ( 90-100ml?-na jedno papanie ), ci je to tiez individualne?
-co hovorite na umelu vyzivu Nutrilon? ( my sme museli vysadit materske mlieko nakolko ho bolo malo a museli sme pristupit na Nutrilon. Pri Nutrilone sa mame cim riadit v tabulke podla ktorej sa robi mlieko tyzdnami zivota dietata alebo vahou dietata? )
-ako casto ma take malinke dieta papat? ( cca kazde 3 hod.? )
Usporiadat
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

toto isté mi robil syn, vrieskal vonku v kočári za jazdy aj za státia ako najatý a musela som utekať domov. Vydržal tam jedine za podmienky, že ležal na brušku, búda bola sklopená a on pozeral von. Tým sa mu aj posilovala chrbtička. Ovšem rozdiel bol v tom, že on mal 2,5 mesiaca v máji, to už bolo teplo. V takomto období neviem ako by som to riešila. Ale možno tvoj drobec ešte prečká nejaký týždeň a potom sa mu tam bude možno páčiť.
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

Dakujem za radu,lebo uz som si myslela ze iba ja mam taky problem.Doma mi spinka na brusku,velmi nechce na chrbatiku,tak si tiez myslim ze aj to je mozno problem.Lenze on je vo fusaku naobliekany,nie je mozne aby bol v kociku na brusku:-(((
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

fatinka Pozri príspevok
Dakujem za radu,lebo uz som si myslela ze iba ja mam taky problem.Doma mi spinka na brusku,velmi nechce na chrbatiku,tak si tiez myslim ze aj to je mozno problem.Lenze on je vo fusaku naobliekany,nie je mozne aby bol v kociku na brusku:-(((
Ak by bol v tomto problém, tak by stálo za pokus si požičať športový kočík polohovateľný a dať dieťatko tam, samozrejme nie do polohy sedu, ale taký poloľah... My sme tak začali kočíkovať v 3 mesiacoch a bol veľmi spokojný, že vidí čo sa deje okolo...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Co si myslite o spanku (v noci) nasho maleho??? Za 2 dni ma 7 tyzdnov... Ej ale ten cas leti
Vecer o 5 mu robime hygienu, naje sa a o cca 6 uz spinka. V noci sa nam zobudi max 2x. Ale to je max. Väcsinou len medzi polnocou a 1 hodinou rano a potom az okolo 5-pol 7 rano. Ale teraz sa nam stalo, ze maly vecer ako vzdy zaspal o 6 a spal v kuse 11 hod.!
Je to normalne??? 7 tyzdnove dieta, ze tolko vyspi v noci?
Cez den uz tolko vobec nevyspi... Viac menej drieme a budi sa kazdych 30min a chce sa nechat nosit na rukach, celom dopredu aby na vsetko videl lebo je zvedavy Papa kazdych cca 2,5-3 hod cez den, tych väcsinou 120ml mlieka. A uz si aj skoro uplne stale pekne odgrgne ked sa naje
Naposledy upravil stanco007 : 22.11.10 at 03:56
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Co si myslite o spanku (v noci) nasho maleho??? Za 2 dni ma 7 tyzdnov... Ej ale ten cas leti
Vecer o 5 mu robime hygienu, naje sa a o cca 6 uz spinka. V noci sa nam zobudi max 2x. Ale to je max. Väcsinou len medzi polnocou a 1 hodinou rano a potom az okolo 5-pol 7 rano. Ale teraz sa nam stalo, ze maly vecer ako vzdy zaspal o 6 a spal v kuse 11 hod.!
Je to normalne??? 7 tyzdnove dieta, ze tolko vyspi v noci?
Cez den uz tolko vobec nevyspi... Viac menej drieme a budi sa kazdych 30min a chce sa nechat nosit na rukach, celom dopredu aby na vsetko videl lebo je zvedavy Papa kazdych cca 2,5-3 hod cez den, tych väcsinou 120ml mlieka. A uz si aj skoro uplne stale pekne odgrgne ked sa naje
Pokiaľ pekne priberá , tak to je v pohode. Aj dcérin malý bude mať teraz v stredu 4 týždne a už aj nám sa stalo, že spinkal v kuse 3,5 hod. v noci . Inak cez deň papká každé 2 hod. aj spinka, ale aj bdie , je aj hore a vyžaduje spoločnosť .
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

to je ok, mne spávala dcéra od troch týždňov od 20.00 do 7.00
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Mirica-LV Pozri príspevok
to je ok, mne spávala dcéra od troch týždňov od 20.00 do 7.00
Tak, to je pekne Len pre istotu som sa pytal ci maju s tym viacerí skusenosti... Takze su aj novorodenci spaci
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Zita5 Pozri príspevok
Pokiaľ pekne priberá , tak to je v pohode. Aj dcérin malý bude mať teraz v stredu 4 týždne a už aj nám sa stalo, že spinkal v kuse 3,5 hod. v noci . Inak cez deň papká každé 2 hod. aj spinka, ale aj bdie , je aj hore a vyžaduje spoločnosť .
Ci pekne pribera? V stredu bude mat 7 tyzdnov a po narodeni mal 4050g a 51cm. Teraz dlzku neviem presne ale isto je aj dlhsi ako bol ale vahu mal vcera 5610g...
0 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

stanco007 Pozri príspevok
Tak, to je pekne Len pre istotu som sa pytal ci maju s tym viacerí skusenosti... Takze su aj novorodenci spaci
Áno, sú aj také deti. Aj náš syn spával od cca šiestich týždňov celú noc, potom sa o 6,00 h ráno najedol a spal ešte do deviatej. To boli časy! Nikdy som nebola tak dosýta vyspatá, ako vtedy.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
stanco007 Pozri príspevok
Co si myslite o spanku (v noci) nasho maleho??? Za 2 dni ma 7 tyzdnov... Ej ale ten cas leti
Vecer o 5 mu robime hygienu, naje sa a o cca 6 uz spinka. V noci sa nam zobudi max 2x. Ale to je max. Väcsinou len medzi polnocou a 1 hodinou rano a potom az okolo 5-pol 7 rano. Ale teraz sa nam stalo, ze maly vecer ako vzdy zaspal o 6 a spal v kuse 11 hod.!
Je to normalne??? 7 tyzdnove dieta, ze tolko vyspi v noci?
Cez den uz tolko vobec nevyspi... Viac menej drieme a budi sa kazdych 30min a chce sa nechat nosit na rukach, celom dopredu aby na vsetko videl lebo je zvedavy Papa kazdych cca 2,5-3 hod cez den, tych väcsinou 120ml mlieka. A uz si aj skoro uplne stale pekne odgrgne ked sa naje
Bože, rodičia, budte radi, že vám dieťa spí celú noc a neni hore každé 3hodiny.... inak je to v poriadku, ked dieta dlho spí, nebojte sa, ono si spí tolko, kolko sa mu žiada (mimochodom sa hovorí, že dieťa najviac rastie v spánku-tak mu to doprajte). ako sledujem tému, tak pekne vám rastie-taký valibuk malýveľa šťastia
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Tak jasne, ze sme radi... Len ma zaujimalo ci to nemoze mat vplyv na jeho zdravie nejaky ked tak dlho neje. Ale je jasne, ze keby chce jest, tak si pyta
Naposledy upravil stanco007 : 22.11.10 at 08:04
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
stanco007 Pozri príspevok
Tak jesne, ze sme radi... Len ma zaujimalo ci to nemoze mat vplyv na jeho zdravie nejaky ked tak dlho neje. Ale je jasne, ze keby chce jest, tak si pyta
Nestresuj, žiadne dieťa nebude spať či hrať sa hladné-tomu ver, že stále dá o sebe vedieť....ja mám dvoch synov, tak viem o čom je reč....aj moje deti mávali obdobia, že spali dlho (neobvykle dlho) až som ich chodila pozerať, či vôbec dýchajú....zdalo sa mi to divné....ale neboj, to obdobie bude krátko, este si užijete nočné nespavosti a prebdené noci s nervami na pokraji-to prežije hádam každý rodič(niekto to pretrpí pri prerezávaní zúbkov, niekto pri chorobe dieťaťa....)tak ti garantujem, že neminie to nikoho,kto má malé dieťa...neber to,že ťa chcem strašiť, to nie, len ťa chcem postaviť do reality, preto si oddychujte(ak môžete) relaxujte, lebo fakt budete mať aj perné obdobia(budeš padať na hubu od únavy, ale pre dieťa tu musíš fungovat-ono nevie same sa postarat o seba)...asi som ta nepotešila, prepáč, ale píšem len to, ako to v sutočnosti chodí...vôbec to nefunguje podla kníh,článkov a pod...realita je iná....
0 0
koralkak koralkak

koralkak je offline (nepripojený) koralkak

Ahoj, ja si myslím, že pokiaľ takto papká cez deň a v noci vydrží prespať dlhší čas bez jedla je to o.k., tým čo poje cez deň sa zásobí i na noc :-)) Moja dcérka sa správala veľmi podobne, tiež v noci dobre spávala ako malé bábätko, cez deň už horšie, (keď sa v noci vyspala :-)), teraz má už 3 rôčky, no fakt je, že keď bola väčšia, užili sme si aj "nočné smeny" pri nej, teda spi aj Ty, pokiaľ môžeš :-)) Pokiaľ dieťa prospieva, priberá a je zdravé, nie je sa myslím čoho obávať :-)) Odgrgnutie je však veľmi !!! dôležité po každom jedle, najmä po umelej strave, treba vyčkať i dlhší čas, ponosiť ho, kým si neodgrgne, mne keď si malá dobre neodgrgla, často ju začalo potom čkať.
Naposledy upravil koralkak : 23.11.10 at 09:07
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Šťastné dieťa aj rodičia. Každé dieťa je iné, kľudne pokojne spávaj.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

stanco007 Pozri príspevok
Co si myslite o spanku (v noci) nasho maleho??? Za 2 dni ma 7 tyzdnov... Ej ale ten cas leti
Vecer o 5 mu robime hygienu, naje sa a o cca 6 uz spinka. V noci sa nam zobudi max 2x. Ale to je max. Väcsinou len medzi polnocou a 1 hodinou rano a potom az okolo 5-pol 7 rano. Ale teraz sa nam stalo, ze maly vecer ako vzdy zaspal o 6 a spal v kuse 11 hod.!
Je to normalne??? 7 tyzdnove dieta, ze tolko vyspi v noci?
Cez den uz tolko vobec nevyspi... Viac menej drieme a budi sa kazdych 30min a chce sa nechat nosit na rukach, celom dopredu aby na vsetko videl lebo je zvedavy Papa kazdych cca 2,5-3 hod cez den, tych väcsinou 120ml mlieka. A uz si aj skoro uplne stale pekne odgrgne ked sa naje
ako vám závidím (v dobrom). My sme ešte 4-5 krát za noc hore... Si nepamätám, že by mi prespal celú noc...
0 0
Abeata Abeata

Abeata je offline (nepripojený) Abeata

stanco007 Pozri príspevok
Tak jasne, ze sme radi... Len ma zaujimalo ci to nemoze mat vplyv na jeho zdravie nejaky ked tak dlho neje. Ale je jasne, ze keby chce jest, tak si pyta
Ale Stančo všetko je O.K.Je úžasné , že sa takto venujete tomu malému čudu, ale myslím, že na to netreba ísť až tak vedecky. Ono...ja sa vlastne ani nedivím, že "prvorodičia " všetko úzkostlivo sledujú, merajú, vážia, hodnotia...Všade na nich číhajú informácie o tom kto, čo kedy a ako sa má bábo vyvíjať, neustále sa niekto snaží vývin dieťaťa vpratať do nejakých tabuliek a potom sa z toho chudák rodič môže zblázniť, pretože pri akýchkoľvek odchýlkach má strach, že niečo nie je v poriadku a bojí sa, či robí všetko správne. Ako si správne podotkol, keby bol malý hladný, asi by nespinkal a dožadoval sa papania. Ak má bábo v jeho veku počas dňa dostatok pozitívnych podnetov k spoznávaniu, vydrží byť bdelé aj dlhšiu dobu. Má takmer dva mesiace a to je už človiečik, čo sa vedome usmieva, komunikuje, dožaduje sa toho, čo sa mu páčí a veru vie ako na to. Rodičov má už dávno prečítaných, presne vie, ako ich dostať tam, kde to chce ono, a robí to tak rafinovane, že nám dospelákom veru poriadne dlho potrvá, kým si to uvedomíme .
Každé bábo je však iné a skutočne sa nedá riadiť presne tým, čo píšu múdre knižky. Niektoré papá menej, niektoré viac, niektoré je spachtoš, flegmatik, iné bábo je večne v pohybe, potrebuje okolo seba ruch...Časové rozpätie obdobia plnenia vývinových úloh je tak široké, že naozaj stačí len hrubá osnova znalostí toho, čo by dieťa malo v tom ktorom veku ovládať. Či sú to už pohybové schopnosti, alebo vývin reč, či motoriky. Všetko záleží od prístupu k dieťaťu a jeho vrodených vlastností... Rovnako spánok - čím viac bdie dieťa cez deň, tým pokojnejšie a dlhšie spáva v noci. A aj dospeláci majú dni, keď by zjedli aj klince a iné dni, proste nemajú hlad. Tak je to aj u detí. Keď sa mení počasie, koľkých z nás bolieva hlava, koľkí sme nepokojní, mrzutí a nevieme prečo ? A to isté sa deje aj s malým človiečikom a jednoducho z ničoho nič preplače aj celý deň. No čo...ono nám nevie zdôvodniť, že sa možno iba mení tlak a má z toho zlú náladu. A preplakané noci kvôli zúbkom...tak to pochopí iba ten, ktorému už rástli zuby múdrosti...
Takže Stančo...ak si budeš svojho drobčeka všímať tak ako doteraz, aj vlastným inštinktom zistíš, kedy niečo nie je v poriadku. Tešte sa z neho, venujte sa mu, rozprávajte sa s ním,nedajte na babské reči o tom,že čomu kedy ešte nerozumie - doprajte mu dostatok užitočných podnetov a sami zistíte, čo sa mu páči, čo nie...Možno z neho vyrastie tvorček, ktorý Vás bude privádzať do šialenstva tým, že bude večne lietať za loptou a nebude miesto, kte by nevyliezol, možno vydrží hodiny stavať domy z kociek a ani nebudete vedieť, že ho máte...Aj jedno, aj druhé je v úplnom poriadku
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
calawen Pozri príspevok
ako vám závidím (v dobrom). My sme ešte 4-5 krát za noc hore... Si nepamätám, že by mi prespal celú noc...
aj my tak. Mne tiež neprespí celú noc, má 2,5roka. Keď 4-5x hore, to je celkom dobre, ale on aj dve hodiny je v noci hore, a chce sa s nami hrať, kukať tv a pod. Včera zaspal o 23tej po dvoj hodinovom plači, čo nechcel ísť spať. Dnes spal cez deň až 5minút, možno 15minút driemal. Že vraj zle spí, kvôli jeho vysokej aktivite...
0 0
Abeata Abeata

Abeata je offline (nepripojený) Abeata

fatinka Pozri príspevok
Ahojte mozno poradi niekto aj mne:-(Mam 2 a pol mesacneho chlapceka a posledne 3 tyzdne strajkuje ked ideme von pol hodinu spi a potom sa zobudi a len krici a krici a nie je ho mozne utisit,len ist domov.Pritom ideme von ked je najedeny,prebaleny,je teplo obleceny urcite nie je prehriaty.Som z toho riadne zufala,lebo nemozem s nim chodit von a len trcat doma,tam je ukazkove babatko.Koliky nam uz presli.Tak vobec netusim preco to robi.Pred tymi troma tyzdnami mi ukazkovo spal vonku 2-3 hodinky .Prosim poradte mi.
Dôverne to poznám, hoci je to situácia stará takmer 22 rokov . Nadväzujem na odpoveď predchádzajúcej maminky.Chlapčiská mi spávali na brušku za akýchkoľvek podmienok. Aj v kočiari, ktorý sa nesmel hýbať. Ináč hup, sklopiť striešku a obrovské kukadlá pozerali ponad okraj kočíka, aby im náhodou niečo neuniklo.
Napadlo ma, či sa maličký necíti v kočíku príiš stiesnene a nemá jednoducho strach z uzavretých priestorov. Nie, nie je to žart. Všetky fóbie má človek v podvedomí od svojho narodenia a tie dnešné kočiariky sú síce nádherné, ale myslím, že dieťaťu neposkytujú dostatok priestoru a dieťa sa môže cítiť obmedzované . Páčila sa mi aj rada týkajúca sa športového kočiarika. Skutočne by stálo za to vyskúšať to.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
lenkak Pozri príspevok
aj my tak. Mne tiež neprespí celú noc, má 2,5roka. Keď 4-5x hore, to je celkom dobre, ale on aj dve hodiny je v noci hore, a chce sa s nami hrať, kukať tv a pod. Včera zaspal o 23tej po dvoj hodinovom plači, čo nechcel ísť spať. Dnes spal cez deň až 5minút, možno 15minút driemal. Že vraj zle spí, kvôli jeho vysokej aktivite...
Leni, my sme v tom spaní asi aj tak lepší. Starší syn (7r) ten zaspí medzi 20-21.hod. niekedy aj skôr ked je unavený zo školy. No mladší (4r) ten má výdrž za všetky drobné-on si o 23.hod. este len začína prepínať tv programy s humornými komentármi napr. "hm, to je nuda, joooj zas reklamy" a pod., horko-ťažko zaspí o 23,30 a keby si ho videla ráno-ked má vstávať do škôlky....zdochlinka je hádam rýchlejšia ako on...a to máme takmer na dennom poriadku-teda na nočnom poriadku...ale ked je víkend, tak o 7.hod už kuviká-čo by mohol spať dlho, tak sa mu práve nechce....ja neviem či je to nase dieťa netopier či čo, ked tak ponocuje....niekedy vstáva ráno zle, niekedy je od rána vysmiaty ako buchtička-slniečko, len dúfam, že to obdobie ponocovania nebude dlhé....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tak u nás je to takto od pôrodu, tvoj aspoň kuká tv a dá pokoj, ale náš nie. Ten nám nedá pokoj, on sa chce s nami hrať, celú noc ma budí, a ráno nemá problém so vstávaním. Sám si zapne tv a je prvý hore. Ak ale si cez deň trošku nepospí, potom je mrchavý a ešte viac nám nedá pokoja.

P.S Najlepší je keď sa zobudí okolo jednej a do tretej rána nedá pokoj. Alebo večer zaspí 2-3x je hore a potom od štvrtej sa domáha aby som vstala a išla sa hrať.
Naposledy upravil lenkak : 22.11.10 at 12:37
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať