Zavrieť

Porady

Striekaná tepelná izolácia

Aký máte názor na túto tepelnú izoláciu http://www.chytraizolacia.sk/sk/video-ukazky. Prípadne kto s tým prišiel do styku a má to v dome použité.

Ďakujem za postrehy.
Usporiadat
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

radek666 Pozri príspevok
Aký máte názor na túto tepelnú izoláciu http://www.chytraizolacia.sk/sk/video-ukazky. Prípadne kto s tým prišiel do styku a má to v dome použité.

Ďakujem za postrehy.
no videl som to jednej relácii na českej stanici. Ako pekná a rýchla práce. Ale keď sa ho opýtal na obloženie sadrokartónom tak nemal moc čo povedať. Táto striekaná izolácia vyplňuje dokonale priestor ale mdzi krokvami je sa mi to nepáčilo a to hlavne preto lebo by bolo komplikované, zdĺhavé orezávanie do roviny aby sa tam mohol nahodiť záklop. Jediné riešenie ma napadlo krížom na krokvy dať hranoly a medzi ne sklenú vatu v tých rolkách aby pekne priľnula, na to parozábranu a následne sadrokartón. No nech sa vyjadria aj ďalší. Mňa tiež zaujíma širší názor
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

mal by som asi obavu z účinkov na zdravie - moc "zdravo" to nepôsobí... :-)
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

No neviem,či by som to dal do drevodomu.Takto sa to nedá hodnotiť.Otázkou može byť čas,čo sa stane o päť-desať rokov.Aká bude ta izolácia.Všeobecne sa držím zásady:čo sa rýchlo nafúkne,to rýchlo spľasne.Čo potom?
0 0
yaRRo yaRRo

yaRRo je offline (nepripojený) yaRRo

Ahojte,

Vidím, že už je to rok stará téma, ale možno pomôže v budúcnosti aj niekomu ďalšiemu. Dovoľte, aby som sa v skratke predstavil. Nechcem tu propagovať svoju spoločnosť, ale uviesť tému striekaných penových izolácii na správnu mieru.

Zastupujem spoločnosť SaveEnergy s.r.o. a takisto ako LIKO-S /chytraizolacia.sk/ distribuujeme striekané penové izolácie. Liko-s dováža kanadský systém Icynene zatiaľ čo my dovážame kanadsko-americký systém Sealection 500 od Demilec USA.

K penovým izoláciám. Hlavnou výhodou je oproti bežným typom izolácií /minerálna vata, fúkaná celulóza/ to, že Vám pena vyplní všetky existujúce škáry a medzery, ktoré ani oko nevidí. Tým pádom máte 100%-né dokonalé utesnenie objektu. Eliminuje tvorbu tepelných mostov na minimum. Teraz k vašim obavám:

to andiablo: Rýchlosť práce je obrovský benefit pri penových izoláciách. Takisto aj zrezávanie ide pomerne rýchlo. Trojčlenná čata chlapov vie zvládnuť zateplenie 400 m2 podkrovia aj s orezaním za jeden pracovný deň /cca 10 hod/. Potom je následne osadená parozábrana, sádrokartón prípadne záklop.

to mmaarreekk: Čo sa týka ochrany zdravia a pôsobenia na zdravie tak nemusíte mať žiadne obavy. Pri spracovaní aplikátor musí mať nasadenú ochrannú masku, keďže ide o chemickú a exotermickú reakciu dvoch látok /A a B/. Látky sa zmiešavajú po pridaní tlaku a tepla v nástrekovej pištoli. Konečný efekt je potom to krásne a rýchle "nabopnanie" peny a vyplnenie voľného priestoru. Po nanesení peny sa z nej neuvoľňujú žiadne voľné radikály vo forme formaldehydu alebo azbestu. Pena je zdravotne nezávadná. V prípade potreby to vieme doložiť hygienickým osvedčením.

to marleau: Penové izolácie majú tú výhodu, že sú rozmerovo stále a majú tzv. "pamäťovú stopu" /aj po stlačení a deformácii sa vrátia do pôvodného objemu/. Ako sa pena naaplikuje v prvý deň, tak zostane po celú životnosť stavby. Nikam sa neodparí ani nezmizne. Nie je to ako v prípade minerálnej vaty alebo fúkanej celulózy, ktorá si časom "sadá" a vytvára fugy a medzery. Tak potom vznikajú tepelné mosty a úniky. Taktiež nemusíte mať obavu zo zatekajúcej strechy. Pokiaľ pena vodu nasiakne, je schopná ju zo seba aj odpariť. Tým pádom sa tepelná izolácia neznehodnotí. Samozrejme je potrebné zatekajúce miesto čo najskôr opraviť, keďže dlhodobé zatekanie poškodí každý typ izolácie.
Naposledy upravil arizona : 22.11.11 at 15:11 Dôvod: zmazanie reklamy
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Koeficient prestupu tepla?
Cena?
Možnosť svojpomoce?
0 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

Požiarna odolnosť?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To uz skor tu fukanu celulozu, ta je aspon lacna, ked uz nic ine.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

A čo isokyanáty a ich vplyv na ľudské zdravie. Isokyanáty spôsobujú dokazateľne pestrú paletu ochorení.
0 0
yaRRo yaRRo

yaRRo je offline (nepripojený) yaRRo

to marleau: koeficient prestupu tepla /lambda/ je 0,036 a tepelný odpor pri 10 cm R=2,68. Čo sa týka ceny tak tá sa stanovuje pre každý projekt individuálne: podľa požadovanej hrúbky izolácie, náročnosti, atď. Pokiaľ máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku, vyplňte formulár na našej stránke a my sa Vám do dvoch dní ozveme. Čo sa týka svojpomoci tak tá je možná, ale iba čiastočne. Penu nanáša certifikovaný aplikátor, ktorý je vyškolený pre prácu s materiálom a technológiou. Svojpomoc by spočívala potom v orezávaní materiálu, pokiaľ by ste na tom trvali. Inak je to súčasťou dodávky a kompletnej cenovej ponuky.

to nedopo: reakcia na oheň je pre penu trieda E. Čo sa týka požiarnej odolnosti tak tu sa certifikuje celá skladba obvodového plášťa alebo strešnej skladby. Keďže drevo aj pena sú horľavé materiály /aj keď pena obsahuje retardéry horenia/ je potrebný nehorľavý materiál. Ten je v tomto prípade klasický sádrokartón SDK s požiarnou odolnosťou REI 30 min alebo protipožiarny SDK s odolnosťou až do REI 60 min.

to ciners: každá izolácia má svoje pre a proti. Je to na klientovi pre akú variantu a kvalitu sa rozhodne. Určite budete so mnou súhlasiť, že nie všetky izolácie sú rovnaké. Tak ako v iných prípadoch, keď chcete lepšiu kvalitu je potrebné zaplatiť trošku vyššiu sumu. Tiež je potrebné si uvedomiť, že objekt sa zatepľuje raz prípadne dva krát za životnosť stavby a je to investícia do vlastnej budúcnosti. A zníženia nákladov za energie, ktoré rok čo rok rastú.

to petermikuláš: Súhlasím s Vami pane. Isocyanáty sú škodlivé pre ľudské zdravie, ale v prípade, že sa vyskytujú v tekutej forme vo forme A zložky alebo vo forme aerosolu, ktorý vzniká pri spracovaní. Vo vyzretej a hotovej pene sa tieto isocyanáty už nevyskytujú, keďže pri spracovaní vzniká teplo, CO2 a para. Tie sa postarajú o to, že v pene nezostáva žiadne množstvo neželaných látok.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nuž v Taliansku to nepoužijem.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Čoskoro budem izolovať trámový strop v bungalove, tak som zisťoval ceny izolácie aj striekanej.
Rozdiel je niekoľkonásobný. Potrebudem izolovať cca 140m2. Kvalitná izolácia Knauf hr. 26cm+5cm
mi vychádza 4,99e+1,01e za m2. Spolu cca 800e. Ceny striekanej izolácie sa pohybujú okolo
40e - 60e za m3. Moju spotrebu rátam okolo 40m3. Čo je viac ako 2000e.

Knauf si dokážem spraviť sám a dovezú mi to až na stavbu. Zase pri striekanej izolácii nepohnem ani prstom ale cena je niekoľkonásobná.

Treba už len správne vybrať...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Kamarata vysla fukana celuloza na strop domu cca 340€, skuste si aj to dat nacenit.
0 0
yaRRo yaRRo

yaRRo je offline (nepripojený) yaRRo

to fefe 30 and ciners: Polemizovať o tom, ktorá izolácia je lacnejšia a zároveň lepšia by sme mohli donekonečna. Súhlasím s názorom, že striekané penové izolácie sú jedny z najdrahších, ale zároveň aj najkvalitnejších na trhu. Cenová relácia, ale nie je natoľko odlišná od ostatných tepelných izolácii. Pri striekanej penovej izolácii si treba uvedomiť, že neporovnávate iba cenu materiálu /pena/ vs. materiál /min. vata/. Pri pene je započítaný materiál, mzda pracovníkov, technológia, auto, spotrebný materiál atď.

Toto si mnoho ľudí neuvedomuje, keďže si porovnávajú predajnú cenu iba čistého materiálu vaty na m2 /hornbach, baumaxx, prípadne ešte lacnejšie/ s predajnou cenou hotového produktu penovej izolácie, vrátane inštalácie, orezania a odvozu odpadu.

V ďalšom rade nepočítam prácnosť aká je s minerálnou vatou. Taktiež pokiaľ Vám má nainštalovať minerálnu vatu odborník určite to nestihne za jeden deň ako je tomu v prípade striekanej penovej izolácie. Za tých päť dní poctivej roboty a spotreby materiálu /lanká, kotvy/ si tiež vypýta svoje peniaze. Keď si v závere spočítate koľko Vás to dokopy všetko vyšlo, koľko času a námahy stálo, dostanete sa zhruba na cenu porovnateľnú s realizáciou zateplenia penovou izoláciou. Pri penovej izolácii to máte hotové za 1 deň, so 100% utesnením, žiadnymi starosťami, žiadnym neporiadkom a 15 ročnou zárukou na penovú izoláciu.

Na záver si dovolím pridať jeden demonštračný obrázok rodinného domu a jedno video /porovnanie min vaty a penovej izolácie/



0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pracnost je zapocitana aj pri celuloze. Snazim sa poradit veci dostupne. Ludia, ktori bud projektuju od pocitaca, alebo robia predajcov to nepochopia. treba ist medzi ludi a clovek pochopi, ze aj cena je velmi podstatna a niekedy radsej 2dni sa sam spinit od vaty ako dat o 1000€ viac na fukanie nejakej pochybnej hmoty.
0 0
yaRRo yaRRo

yaRRo je offline (nepripojený) yaRRo

to ciners: neznalosť materiálu ešte nerobí z penovej izolácie pochybnú hmotu. ale akceptujem subjektívny názor. Čo sa týka chodenia medzi ľudí, tak si myslím, že tá poznámka nebola na mieste /aj keď nemusela byť mierená priamo/. Osobne jazdím po Slovensku a Čechách denno denne, stretávam sa s ľuďmi, komunikujem a veľmi dobre viem aká je finančná situácia väčšiny slovákov a čechov. Uvedomujem si, že každé euro prípadne ušetrená koruna je dobrá. Uvedomujem si, že penové izolácie sú, čo sa týka izolačných materiálov v stavebnom priemysle, niečo nové. Ľudia majú tendenciu novým, inovatívnym riešeniam a materiálom zväčša neveriť a radšej si zvolia niečo rokmi osvedčené a overené. Preto si uvedomujem, že penovým izoláciám ešte bude chvíľku trvať pokiaľ sa stabilne uchytia na trhu a nájdu si svojich spokojných zákazníkov.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Životnosť ťažko posúdiť.Treba zobrať kúsok peny a vystaviť ju na pár dní slnečnému žiareniu.Ak zdegraduje tak ako polyuretánová pena tak je to oničom.Nič nesmie byť v priamom kontakte s paropriepustnou fóliou ktorá sa dáva pod škridlu.Zničia sa tým jej vlastnosti.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

yaRRo Pozri príspevok
to ciners: neznalosť materiálu ešte nerobí z penovej izolácie pochybnú hmotu. ale akceptujem subjektívny názor. Čo sa týka chodenia medzi ľudí, tak si myslím, že tá poznámka nebola na mieste /aj keď nemusela byť mierená priamo/. Osobne jazdím po Slovensku a Čechách denno denne, stretávam sa s ľuďmi, komunikujem a veľmi dobre viem aká je finančná situácia väčšiny slovákov a čechov. Uvedomujem si, že každé euro prípadne ušetrená koruna je dobrá. Uvedomujem si, že penové izolácie sú, čo sa týka izolačných materiálov v stavebnom priemysle, niečo nové. Ľudia majú tendenciu novým, inovatívnym riešeniam a materiálom zväčša neveriť a radšej si zvolia niečo rokmi osvedčené a overené. Preto si uvedomujem, že penovým izoláciám ešte bude chvíľku trvať pokiaľ sa stabilne uchytia na trhu a nájdu si svojich spokojných zákazníkov.
Ja som tym nemyslel konkretne Vas
Dokonca som bol svojho casu zapojeny do napadu z tohoto materialu robit polgulove domy, taka skrupina. Neujalo sa to. Momentalne rozhoduje takmer vylucne cena.
0 0
yaRRo yaRRo

yaRRo je offline (nepripojený) yaRRo

to 220870: Pokiaľ je pena vystavená priamemu slnečnému žiareniu a nie je opatrená UV stabilnou vrstvou, tak potom po dlhšom čase zdegraduje. Čo sa týka parodifúznej fólie, tak je to tkanina, ktorá neprepúšta priame slnečné žiarenie. Tým pádom nemá ako prísť k znehodnoteniu a degradácii peny. Netreba taktiež zabúdať na strešnú krytinu, ktorá je osadená v podobe škridle, plechu atď. Tieto už vôbec neprepúšťajú slnečné žiarenie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Naštudujte si paropriepustné fólie a ich vlastnosti.Neviem čo je to za penu nechcem preto do toho moc rýpať.
0 0
bluejoz bluejoz

bluejoz je offline (nepripojený) bluejoz

@yaRRo: "...keď chcete lepšiu kvalitu je potrebné zaplatiť trošku vyššiu sumu..."
Toto je veľmi obecné konštatovanie, ale skúste presvedčiť koľko stojí Vaša izolácia na jednotku odporu na m2, samozrejme so započítaním všetkých nákladov, ako ste menovali v príspevku skôr. To by bolo úplne zrejme a porovnateľne s inými typmi izolácie.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať