Zavrieť

Porady

Trestné oznámenie- zastavenie TS

Pred nedávnom som podal trestne oznámenie na konateľov spoločnosti za nevyplatenie mzdy (vyplatenie meška viac ako 1 rok a spoločnosť mála a má peniaze). Na xy výziev nereagovali, tak som podal trestné oznámenie. Zareagovali až po výsluchu na polícii. Následne ma kontaktovali a navrhli, že mi vyplatia dlžnú mzdu ak stiahnem trestné oznámenie. Je možne stiahnuť trestné oznámenie alebo ako mám postupovať? Alebo stačí aby konatelia zaslali peniaze na môj účet a odniesli potvrdenie vyšetrovateľovi? Zatiaľ som nedostal žiadne rozhodnutie od vyšetrovateľa, že by začali trestné stíhanie. Vie niekto poradiť?
PS: Môže ma niekto postihovať za stiahnutie trestného oznámenia?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Ty nic nestahuj.
Aj tak sa trestne oznamenie v tomto pripade STIAHNUT NEDA.
Zakon to nepripusta.

Zaraza ma ze za rok nedokazal vo veci povereny prislusnik PZ ani vydat uznesenie o zacati trestneho stihania. Urguj to cez prokuraturu.

Nasledne bude zacate trestne stihanie. A ak doplatia dlzu mzdu, tak dojde k tzv. podmienecnemu zastaveniu trestneho stihania po tom ako dorucia vysetrovatelovi dokaz o tom ze dlznu mzdu doplatili.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Trochu tlačia. Aj keď ti teraz vyplatia dlžnú mzdu (de facto - nič nespáchali, lebo zaplatili), de jure sa však dopustili trestného činu nevyplatenia mzdy.
Ja osobne by som trestné oznámenie nesťahoval - dôvodom je to, že aj keď ma vyplatia, uviedli ma do finančných a existenčných ťažkostí a dopustili sa trestného činu. A zákon by sa mal dodržiavať každým (aspoň dúfam) a týmto by sa dalo najavo, že takéto jednanie nezostane bez následkov.

Za stiahnutie tr. oznámenia nie je žiaden postih. Ty podávaš - ty sťahuješ - je to tvoje rozhodnutie.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Ak podal ešte niekto iný, tak asi áno.
Pokiaľ niet žalobcu, niet ani obvineného. Ty možno stiahneš, ale niekto iný - tiež poriadne nas***ý, to tr. oznámenie nestiahne a tak či tak pôjdu po nich.

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
Mne v prvom rade ide o to aby som dostal od nich moju mzdu. Kolega sa začal súdiť a zatiaľ nič nenasvedčuje, že by sa v dohľadnom čase dostal k svojej mzde. Preto mi pripadá rozumne riešenie: vyplatenie mzdy (aj keď po viac ako roku) za stiahnutie TO. Len neviem, či stiahnutím trestného oznámenia sa aj napriek tomu nezačne aj trestné stíhanie.

Paula je offline (nepripojený) Paula

Paula
doktor01 Pozri príspevok
Pred nedávnom som podal trestne oznámenie na konateľov spoločnosti za nevyplatenie mzdy (vyplatenie meška viac ako 1 rok a spoločnosť mála a má peniaze). Na xy výziev nereagovali, tak som podal trestné oznámenie. Zareagovali až po výsluchu na polícii. Následne ma kontaktovali a navrhli, že mi vyplatia dlžnú mzdu ak stiahnem trestné oznámenie. Je možne stiahnuť trestné oznámenie alebo ako mám postupovať? Alebo stačí aby konatelia zaslali peniaze na môj účet a odniesli potvrdenie vyšetrovateľovi? Zatiaľ som nedostal žiadne rozhodnutie od vyšetrovateľa, že by začali trestné stíhanie. Vie niekto poradiť?
PS: Môže ma niekto postihovať za stiahnutie trestného oznámenia?

Poradiť neviem (prepáč ), ale mne ten ich "kontakt" pripadá ako prachsprosté vydieranie.

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
ja by som sa skontaktovala s vyšetrovateľom, že ťa oslovil bývalý zamestnávateľ.určite najprv peniaze. ak ich budeš mať,potom už vyšetrovateľ ukončí spis v zmysle príslušného zákona trestného poriadku a to už tebe môže byť jedno. neviem v akom štádiu je trestná vec či je iba začatí TS vo veci, alebo je začaté TS voči konkrétnemu. každopádne skutok sa stal, či ti zaplatia dlžnú mzdu alebo nie.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
doktor01 Pozri príspevok
Pred nedávnom som podal trestne oznámenie na konateľov spoločnosti za nevyplatenie mzdy (vyplatenie meška viac ako 1 rok a spoločnosť mála a má peniaze). Na xy výziev nereagovali, tak som podal trestné oznámenie. Zareagovali až po výsluchu na polícii. Následne ma kontaktovali a navrhli, že mi vyplatia dlžnú mzdu ak stiahnem trestné oznámenie. Je možne stiahnuť trestné oznámenie alebo ako mám postupovať? Alebo stačí aby konatelia zaslali peniaze na môj účet a odniesli potvrdenie vyšetrovateľovi? Zatiaľ som nedostal žiadne rozhodnutie od vyšetrovateľa, že by začali trestné stíhanie. Vie niekto poradiť?
PS: Môže ma niekto postihovať za stiahnutie trestného oznámenia?
Nedá sa ....podľa

Trestný poriadok - Zákon č. 301/2005 Z. z.

Vznesenie obvinenia
§ 206
(1) Ak je na podklade trestného oznámenia alebo zistených skutočností po začatí trestného stíhania dostatočne odôvodnený záver, že trestný čin spáchala určitá osoba, policajt bez meškania vydá uznesenie o vznesení obvinenia, ktoré ihneď oznámi obvinenému a doručí najneskôr do 48 hodín prokurátorovi a ak je obvineným sudca, súdny exekútor, notár, znalec, tlmočník alebo prekladateľ, aj ministrovi spravodlivosti, a ak je obvineným advokát, aj Slovenskej advokátskej komore; o tomto úkone upovedomí bez meškania oznamovateľa a poškodeného. Ak bolo uznesenie o vznesení obvinenia oznámené jeho vyhlásením, je policajt povinný vydať obvinenému rovnopis tohto uznesenia bez meškania.

(2) O začatí trestného stíhania a vznesení obvinenia možno rozhodnúť jedným uznesením, ktoré policajt oznámi bez meškania obvinenému a doručí ho najneskôr do 48 hodín prokurátorovi. O tomto úkone upovedomí oznamovateľa a poškodeného. Ak bolo začatie trestného stíhania a vznesenie obvinenia oznámené vyhlásením uznesenia, policajt je povinný vydať obvinenému jeho rovnopis.

(3) Uznesenie o vznesení obvinenia musí obsahovať označenie osoby, voči ktorej sa vznáša obvinenie, opis skutku s uvedením miesta, času, prípadne iných okolností, za ktorých k nemu došlo tak, aby skutok nemohol byť zamenený s iným skutkom, zákonného pomenovania trestného činu, o ktorý v tomto skutku ide, a to aj s uvedením príslušného ustanovenia Trestného zákona a skutočností, ktoré odôvodňujú vznesenie obvinenia.

(4) Ak v priebehu vyšetrovania alebo skráteného vyšetrovania vyjde najavo skutočnosť, ktorá dostatočne odôvodňuje záver, že obvinený spáchal ďalší skutok, na ktorý sa uznesenie o vznesení obvinenia nevzťahovalo, vznesie policajt obvinenie aj pre tento ďalší skutok. Ak pre tento skutok nebolo začaté trestné stíhanie, najskôr sa rozhodne podľa § 199 ods. 1.

(5) Ak v priebehu vyšetrovania alebo skráteného vyšetrovania vyjde najavo skutočnosť, ktorá dostatočne odôvodňuje záver, že obvinený spáchal pred oznámením uznesenia o vznesení obvinenia ďalší čiastkový útok pokračovacieho trestného činu, na ktorý sa uznesenie o vznesení obvinenia nevzťahovalo, rozšíri uznesením policajt obvinenie aj pre tento ďalší čiastkový útok pokračovacieho trestného činu. Ak pre tento čiastkový útok nebolo začaté trestné stíhanie, nie je potrebné postupovať podľa § 199 ods. 1.

(6) Ak v priebehu vyšetrovania alebo skráteného vyšetrovania vyjde najavo, že skutok, pre ktorý bolo vznesené obvinenie, je iným trestným činom alebo aj ďalším trestným činom, ako bol v uznesení o vznesení obvinenia právne kvalifikovaný, policajt obvineného na túto okolnosť písomne upozorní; upozornenie môže uviesť aj v zápisnici. Rovnopis upozornenia alebo zápisnice doručí do 48 hodín prokurátorovi.

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
buchač Pozri príspevok
Nedá sa ....podľa

Trestný poriadok - Zákon č. 301/2005 Z. z.
Trestné oznámenie bolo podané na konkrétne osoby. Zatiaľ som nedostal žiadne rozhodnutie o trestnom stíhaní týchto osôb (len oznámenie prokuratúry, že to postupuje polícii na skrátené konanie). Zrejme je to stále v pozícii len trestného oznámenia kde sa zisťujú určite veci).
A existuje spôsob ako to ukončiť?
PS: Súhlasím je to vydieranie, ale ja sa chcem dostať k mojim peniazom. Ono sa môže stať, že firma behom 1 roka pôjde do konkurzu a ani súd a exekútor mi peniaze nevymôžu.

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

hubatá
Trestné oznámenie stiahni až budeš mať euráče na účte ! Ty možno o tom nevieš, ale vyšetrovateľ ich už zrejme vypočúval a môže vás byť aj viac ktorým nevyplatila firma peniaze. Tebe žiadny postih predsa nehrozí, máš predsa doklady o tom že sú ti dlžní peniaze nie?

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
lujza.j Pozri príspevok
ja by som sa skontaktovala s vyšetrovateľom, že ťa oslovil bývalý zamestnávateľ.určite najprv peniaze. ak ich budeš mať,potom už vyšetrovateľ ukončí spis v zmysle príslušného zákona trestného poriadku a to už tebe môže byť jedno. neviem v akom štádiu je trestná vec či je iba začatí TS vo veci, alebo je začaté TS voči konkrétnemu. každopádne skutok sa stal, či ti zaplatia dlžnú mzdu alebo nie.
Veď to je problém "skutok sa stal, či ti zaplatia dlžnú mzdu alebo nie". Nuž už mám jeden papier z IP kde sa konštatuje porušenie zákona a uloženie pokuty. Ale pre mňa je to len papier ktorý mi je nanič, nakoľko k peniazom som sa nedostal. Mojim cieľom je získať peniaze a nie získavať papiere ktoré si môžem akurát tak zakladať do šanónu.
PS: Bez vyplatenia mzdy sa samozrejme žiadne stiahnutie alebo ukončenie konať nebude.

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
buchač Pozri príspevok
Nedá sa ....podľa

Trestný poriadok - Zákon č. 301/2005 Z. z.
OK, nedá sa siahnuť. A ukončiť (napr. zmierom)alebo zastaviť konanie?
Viem, že to môže vyznievať hlúpo, ale hľadám cestu ktorú by mali v prvom rade hľadať konatelia. Nemám záujem o papier, kde mi dajú za pravdu a peniaze nikdy neuvidím.
Napriek tom ďakujem všetkým za akákoľvek príspevky.

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
doktor01 Pozri príspevok
OK, nedá sa siahnuť. A ukončiť (napr. zmierom)alebo zastaviť konanie?
Viem, že to môže vyznievať hlúpo, ale hľadám cestu ktorú by mali v prvom rade hľadať konatelia. Nemám záujem o papier, kde mi dajú za pravdu a peniaze nikdy neuvidím.
Napriek tom ďakujem všetkým za akákoľvek príspevky.
zmierom? áno ale TK,by už bolo v štádiu, že je obvinenie vznesené voči konkrétnemu. ty si pravdepodobne TO podal na príslušnú prokuratúru? tá vec odstúpila mieste príslušnému oddelenie skráteného vyšetrovania, alebo inak?ak tak ako píšem tak ťa skrátený vyšetrovák predvolá a spíše s tebou zápisnicu o podaní trestného oznámenia. ty pekne počkaj kým prebehnú potrebné úkony, ak ti firma medzi časom peniažky vyplatí toto daj vedieť vyšetrovákovi a on ostatné porobí ak ťa bude potrebovať tak ťa vyzve

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
doktor01 Pozri príspevok
Trestné oznámenie bolo podané na konkrétne osoby. Zatiaľ som nedostal žiadne rozhodnutie o trestnom stíhaní týchto osôb (len oznámenie prokuratúry, že to postupuje polícii na skrátené konanie). Zrejme je to stále v pozícii len trestného oznámenia kde sa zisťujú určite veci).
A existuje spôsob ako to ukončiť?
PS: Súhlasím je to vydieranie, ale ja sa chcem dostať k mojim peniazom. Ono sa môže stať, že firma behom 1 roka pôjde do konkurzu a ani súd a exekútor mi peniaze nevymôžu.
Konkrétne osoby ???...tým lepšie !!!

Na oznámenie si počkáš , mne po roku , cca , práve dnes došlo ...

Neukončuj nič už , čakať je už len nutné...a dúfať poprípade , že peniaze dostaneš .
Ono , ak by aj dali Ti tú Tvoju pohľadávku , tak sa v podstate nič nedeje ...pre obe strany .
Obe obídu dobre - Ty ale lepšie ...totiž dostaneš peniaze ...
Firmy / osoby/ tiež - súd bude len konštatovať , že došlo k vyrovnaniu pohľadávky a možno oné osoby vyviaznu s nejakým malým trestom ...pokuta , podmienka ...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Asi nečítaš všetko ....
Trestné oznámenie sa nedá stiahnuť ...neni sú to gatky...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
doktor01 Pozri príspevok
OK, nedá sa siahnuť. A ukončiť (napr. zmierom)alebo zastaviť konanie?
Viem, že to môže vyznievať hlúpo, ale hľadám cestu ktorú by mali v prvom rade hľadať konatelia. Nemám záujem o papier, kde mi dajú za pravdu a peniaze nikdy neuvidím.
Napriek tom ďakujem všetkým za akákoľvek príspevky.
Ej ...ale múdro vravíš ...

Nehľadaj Ty nič , iniciatívu nevyvíjaj zbytočne ...

"Jeden iniciatívny blbec je horší ako rota záškodníkov ", tak sme zvykli na vojne vravievať...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.