Zavrieť

Porady

aplikácia a modelácia umelých nechtov-súrne

Dobrý deň,
chcem si otvoriť nechtové štúdio, kde budem robiť gélové a akrylové nechty, payting-maľba na nechty. Mám akreditovaný kurz MŠ SR. Na jednotlivých živnostenských úradoch mi nevedia povedať či táto živnosť patrí do voľných živností alebo remeselných živností. V jednom meste mi povedali, že do voľných a bez problémov si môžem otvoriť salon, a v druhom meste, že do remeselných, podľa zákona, ktorý sa menil v júni 2010, čiže okrem certifikátu potrebujem aj prax min. 6 mesiacov na riadny pracovný pomer, ale kedže túto prax mi nikto neposkytne, pretože nikto si nebude vychovávať budúcu konkurenciu a ešte aj platiť za to, dá sa to nejako obísť? A medzi aké živnosti to teda patrí?

Za skorú odpoveď budem veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Samotné prevádzkovanie nechtového štúdia ( aplikácia a modelovanie umelých nechtov, manikúra ) je živnosť voľná...

    Nasledujúce súvisiace činnosti nepatria medzi remeselné a je ich možné vykonávať ako voľnú živnosť:

    •denné, večerné líčenie, líčenie pre modeling
    •manikúra a aplikácia a modelovanie umelých nechtov
    •ozdobná maľba tela – bodypating
    •ozdobné tetovanie
    •permanentný make-up
    •piercing
    •koloristické a vizážistické služby bez zásahu do integrity ľudského tela
    •nástrekové opaľovanie tela

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, vieraaaa, Lubaba, Mária27, arizona, truch
    6

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Akina daj sem link kde je napísané že to patrí do remeselných..lebo ja som si istá,ale mýliť sa môžem, preto by som chcela ten link
    http://www.uspesne-podnikanie.sk/vol...inde-neuvedene
    Naposledy upravil Danielle369 : 04.11.10 at 05:09

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Rebeka prečo máš z toho chaos..ked ti na živnostenskom úrade dnes povedali že je to volná živnosť tak si to tam napíš a drž sa toho a ked ti to povedali tak si to nechaj aj potvrdiť na papieri..

    podla toho čo písala akina to vyzerá na remeselnú živnosť...ale ked ti na živnostenskom tvrdia že volná , tak sa toho drž

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Podľa novely od 1.6.2010 aj táto činnosť je už živnosťou remeselnou, patrí tu lepenie a zdobenie nechtov s použitím rôznych techník.
    Pozri novú obsahovú náplň remeselných živností od 1.6.2010.
    Aj zo zoznamu voľných živností bolo s účinnosťou od 1.6.2010 vypustené: aplikácia a modelovanie umelých nechtov.
    Naposledy upravil akina : 03.11.10 at 16:33 Dôvod: Upresnenie

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Mám priamo od pracovníčky zo ŽÚ len ofotenú časť voľných živností,kde v podskupine 31.4.10 aplikácia a modelovanie umelých nechtov je živnosť, ktorá vypadla z voľných živností ku 31.5.2010./ figuruje to už v novej obsahovej náplni remeselných živností, čo tiež ešte nie je všade na nete, ale na ŽÚ ti dajú nahliadnuť do zoznamu /.Na nete www.civil.gov.sk to ešte nie je žiaľ aktualizované, na škodu všetkým. Nemám skener, nemám to ako prilepiť. Pred pár týždňami som riešila takéto ohlásenie živnosti- remeselná živnosť.
    Tak som to konečne našla: na stránke www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie
    Naposledy upravil akina : 05.11.10 at 19:07

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    akina Pozri príspevok
    Mám priamo od pracovníčky zo ŽÚ len ofotenú časť voľných živností,kde v podskupine 31.4.10 aplikácia a modelovanie umelých nechtov je živnosť, ktorá vypadla z voľných živností ku 31.5.2010./ figuruje to už v novej obsahovej náplni remeselných živností, čo tiež ešte nie je všade na nete, ale na ŽÚ ti dajú nahliadnuť do zoznamu /.Na nete www.civil.gov.sk to ešte nie je žiaľ aktualizované, na škodu všetkým. Nemám skener, nemám to ako prilepiť. Pred pár týždňami som riešila takéto ohlásenie živnosti- remeselná živnosť.
    Tak som to konečne našla: na stránke www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie

    Predmet patrí do remeselných od 1. 7. 2010 :
    34.
    Manikúra - pedikúra
    zahŕňa:
    Vykonávanie manikérskych
    a pedikérskych služieb.
    Odborné a kvalifikované
    posúdenie horných a dolných
    končatín, aplikovanie
    správnych technologických
    postupov pri ich ošetrovaní, pri
    depilácii, epilácií a používaní
    profesionálnych pomôcok
    v manikúre a pedikúre.
    Dodržiavanie hygienických
    predpisov pre prevádzku
    manikúry a pedikúry vrátane
    údržby a sterilizácii nástrojov.
    Poradenstvo, týkajúce sa
    manikúry a pedikúry. Masáže
    horných a dolných končatín.
    Lepenie, zdobenie
    a maľovanie nechtov
    s použitím rôznych techník
    nechtového dizajnu.

    Toto je záznam zo zoznamu z voľných predmetov z 31.4 :
    Poznámka: V rozsahu živnostenského oprávnenia nie je možné vykonávať
    remeselnú živnosť Manikúra – pedikúra


    31.5. je po novom Reklamné a marketingové služby.
    Treba vždy vychádzať z nového znenia
    Naposledy upravil Economic : 06.11.10 at 12:24 Dôvod: doplnenie

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Kód 31.5 u voľných živností nespomínam, ale kód 31.4.10. Dátum 31.5.2010 si asi mýliš s kódom. Účinnosť zmeny je od 1.6.2010, čiže pôvodné - voľná živnosť manikúra, platí do 31.5.2010.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    akina Pozri príspevok
    Kód 31.5 u voľných živností nespomínam, ale kód 31.4.10. Dátum 31.5.2010 si asi mýliš s kódom. Účinnosť zmeny je od 1.6.2010, čiže pôvodné - voľná živnosť manikúra, platí do 31.5.2010.
    Máme november 2010 a preto je aktuálne platný zoznam od júla 2010, kde 34.1.10 nie je a teda platí, že je to remeselná živnosť. Aj poznámka tam je vsunutá.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Veď práve o tom píšem, že je to už remeselná živnosť, nie voľná, asi sme sa nepochopili.

    rebeka.r je offline (nepripojený) rebeka.r

    rebeka.r
    ahojte,
    prepacte, ale mam z vas taky chaos v hlave, z teraz uz ani ja neviem aka je to zivnost. dnes t.j.22.novembra som bola na ZU v Ziline sa pytat aka zivnost je "modelacia nechtov" pani za okienkom mi povedala, ze sa jedna o volnu zivnost. Co mam teraz robit???? Ziadam o prispevok z uradu prace na zaciatok podnikania a teraz fakt neveim, co napisat, aby mi ho vobec nezamietli uz len kvoli tomu, ze ani neviem o aku zivnost ide ....Zajtra mam odovzdat vypracovany projekt a teraz som vlastne zas na zaciatku...Viete mi niekto s presnostou a viac ako 100% poradit o aku zivnost teda ide? a ak je to remeselna zivnost, co to obnasa, ale mam "Osvedcenie" o ziskan vzdelani s celostatnou platnostou ako nechtova dizajnerka. postacujem mi to??? pomozte. D.
    a keby som si vybavila u známej potvrdenie o absolvovaní praxe, postačilo by mi to, alebo to skutočne musí byť prax na prac.pomer???

    Takisto som zvažovala otvoriť pedikuru, podstupiť kurz,vybaviť dotáciu z UPVARu, ale tá prax to som teraz na pochybách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.