Zavrieť

Porady

Okuliare - som nešťastná

V piatok som si prevzala v optike kancelárske multifokálne okuliare (do diaľky -0,5, -0,5 a do blízka +0,75,+0,75). Doteraz som okuliare nemala a mám z nich dosť zmiešané pocity. Sklíčka sú široké 3 cm, avšak mám pocit, že dobre vidím len spodnou časťou na písanie, čítanie čo je asi 2 mm a tak isto na PC sa mi dobre pozerá len vrchnou časťou, čo sú vrchné 2 mm a ten stred sklíčka 2,6cm, akoby mi vôbec nevyhovoval na nič, ani na monitor PC, ani na čítanie. Ak pokývam hlavou, tak mi uteká celá obrazovka, akoby mi plávala, nemala hladný povrch a navyše ma po krátkej chvíli čo ich mám na očiach začínajú dosť svrbieť oči. Je to normálne?
Ešte doplním, že žiadne väčšie problémy s videním som nemala, bola som na preventívnej očnej prehliadke. Cítila som skôr, že do diaľky trošku horšie vidím, ale pri čítaní som problém nemala, okrem mimoriadne maličkého písma som videla celkom dobre. Pri vyšetrení mi bol nameraný vyšší očný tlak (21 a 24) a po vyšetrení zraku mi lekárka navrhla tieto kancelárske multifokálne okuliare ako riešenie, nakoľko zistila a presvedčila ma že potrebujem okuliare na čítanie aj k PC, nakoľko celý môj pracovný čas som za počítačom a mám 48 rokov. Dnes som ich mala nejakú hodinu na očiach pri PC, ale veľmi ma svrbili oči a všimla som si, že nedovidím riadne do kalendára, ktorý je vedľa počítača a už vôbec nie na predmety vzdialené 2-3 metre. Čo mám robiť? Som z toho nešťastná, dala som za ne takmer 230 eur a bojím sa, že sú pre mňa nepoužiteľné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

neva19 Pozri príspevok
V piatok som si prevzala v optike kancelárske multifokálne okuliare (do diaľky -0,5, -0,5 a do blízka +0,75,+0,75). Doteraz som okuliare nemala a mám z nich dosť zmiešané pocity. Sklíčka sú široké 3 cm, avšak mám pocit, že dobre vidím len spodnou časťou na písanie, čítanie čo je asi 2 mm a tak isto na PC sa mi dobre pozerá len vrchnou časťou, čo sú vrchné 2 mm a ten stred sklíčka 2,6cm, akoby mi vôbec nevyhovoval na nič, ani na monitor PC, ani na čítanie. Ak pokývam hlavou, tak mi uteká celá obrazovka, akoby mi plávala, nemala hladný povrch a navyše ma po krátkej chvíli čo ich mám na očiach začínajú dosť svrbieť oči. Je to normálne?
Ešte doplním, že žiadne väčšie problémy s videním som nemala, bola som na preventívnej očnej prehliadke. Cítila som skôr, že do diaľky trošku horšie vidím, ale pri čítaní som problém nemala, okrem mimoriadne maličkého písma som videla celkom dobre. Pri vyšetrení mi bol nameraný vyšší očný tlak (21 a 24) a po vyšetrení zraku mi lekárka navrhla tieto kancelárske multifokálne okuliare ako riešenie, nakoľko zistila a presvedčila ma že potrebujem okuliare na čítanie aj k PC, nakoľko celý môj pracovný čas som za počítačom a mám 48 rokov. Dnes som ich mala nejakú hodinu na očiach pri PC, ale veľmi ma svrbili oči a všimla som si, že nedovidím riadne do kalendára, ktorý je vedľa počítača a už vôbec nie na predmety vzdialené 2-3 metre. Čo mám robiť? Som z toho nešťastná, dala som za ne takmer 230 eur a bojím sa, že sú pre mňa nepoužiteľné.
Zober okuliare a zanes ich naspäť. Nenechaj sa presvedčiť, že to je dobré, že to si zvykneš. Nezvykneš si, akurát čo si oči pokazíš. Tie okuliare sú zle urobené. Ja tiež mám multifokálne okuliare a žiadne takéto príznaky som nemala. Jednoducho som ich nasadila na oči, dva-tri krát potočila hlavou a všetko som videla normálne. A to mám do diaľky 2,5 a do blízka 4.
12 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Multifokalne okuliare mam aj ja. Zo zaciatku som mala take iste problemy, zvlast som mala zly pocit, ked som isla dolu zo schodov,ale asi po dvoch-troch dnoch si oci na to zvykli a okuliare mi velmi dobre sluzia uz 3 roky. Na pozerania do dialky mam 1,5 dioptrie, na citanie 4. Vyhoda tychto okuliarov je v tom, ze nemaju deliacu ciarku /neviem ako sa to mudro vola/, sklo je neviditelne rozdelene na tie dve hodnoty. Je to len na prisposobeni oka. Zo zaciatku musis trochu davat pozor, neboj sa, budes s tym spokojna. Taketo okuliare sa vsak maju pouzivat len ked je clovek v horizontalnej polohe, na citanie poleziacky nie su vhodne. Na tento ucel mam okuliare s dioptriami, ktore potrebujem na citanie, ja ich volam postelove. Ale ak tvoje tazkosti budu pretrvavat, chod k lekarovi, ktory ich predpisal, aby skontroloval, ci su spravne. Nepredpokladam, ze by sa v optike pomylili, ale mozne je vselico.
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ako píše Kazu...choď to vrátiť, nie sú dobré...
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

neva19 Pozri príspevok
V piatok som si prevzala v optike kancelárske multifokálne okuliare (do diaľky -0,5, -0,5 a do blízka +0,75,+0,75). Doteraz som okuliare nemala a mám z nich dosť zmiešané pocity. Sklíčka sú široké 3 cm, avšak mám pocit, že dobre vidím len spodnou časťou na písanie, čítanie čo je asi 2 mm a tak isto na PC sa mi dobre pozerá len vrchnou časťou, čo sú vrchné 2 mm a ten stred sklíčka 2,6cm, akoby mi vôbec nevyhovoval na nič, ani na monitor PC, ani na čítanie. Ak pokývam hlavou, tak mi uteká celá obrazovka, akoby mi plávala, nemala hladný povrch a navyše ma po krátkej chvíli čo ich mám na očiach začínajú dosť svrbieť oči. Je to normálne?
Ešte doplním, že žiadne väčšie problémy s videním som nemala, bola som na preventívnej očnej prehliadke. Cítila som skôr, že do diaľky trošku horšie vidím, ale pri čítaní som problém nemala, okrem mimoriadne maličkého písma som videla celkom dobre. Pri vyšetrení mi bol nameraný vyšší očný tlak (21 a 24) a po vyšetrení zraku mi lekárka navrhla tieto kancelárske multifokálne okuliare ako riešenie, nakoľko zistila a presvedčila ma že potrebujem okuliare na čítanie aj k PC, nakoľko celý môj pracovný čas som za počítačom a mám 48 rokov. Dnes som ich mala nejakú hodinu na očiach pri PC, ale veľmi ma svrbili oči a všimla som si, že nedovidím riadne do kalendára, ktorý je vedľa počítača a už vôbec nie na predmety vzdialené 2-3 metre. Čo mám robiť? Som z toho nešťastná, dala som za ne takmer 230 eur a bojím sa, že sú pre mňa nepoužiteľné.
milá Neva, tie dioptrie, ktoré máš, podľa mňa /nosím okuliare od 9 rokov, mám 54 rokov a - 8 dioptrii na obidve oči/ vôbec nevyžadujú úpravu zraku v podobe tak drahých multifokálov, ako si zaplatila., je mi to veľmi ľúto, lekár ťa zneužil... tie dioptrie čo máš, sa aj v tvojom veku, dajú upraviť zrakovým cvičením, hovorím z vlastnej skúsenosti., mám komplikovanejšie ochorenie, ale o chorobe očí mám toho veľa prečítaného a najmä vyskúšané., nájdi si na stránke Porady - cviky pre zdravé oči, prečítaj si to, porozmýšľaj a najmä - nové okuliare nepoužívaj... neľutuj peňazí, čo si do toho vložila, je to skúsenosť o ktorú si bohatšia.,

želám všetko dobré
4 0
sossk sossk

sossk je offline (nepripojený) sossk

durisovad Pozri príspevok
Multifokalne okuliare mam aj ja. Zo zaciatku som mala take iste problemy, zvlast som mala zly pocit, ked som isla dolu zo schodov,ale asi po dvoch-troch dnoch si oci na to zvykli a okuliare mi velmi dobre sluzia uz 3 roky. Na pozerania do dialky mam 1,5 dioptrie, na citanie 4. Vyhoda tychto okuliarov je v tom, ze nemaju deliacu ciarku /neviem ako sa to mudro vola/, sklo je neviditelne rozdelene na tie dve hodnoty. Je to len na prisposobeni oka. Zo zaciatku musis trochu davat pozor, neboj sa, budes s tym spokojna. Taketo okuliare sa vsak maju pouzivat len ked je clovek v horizontalnej polohe, na citanie poleziacky nie su vhodne. Na tento ucel mam okuliare s dioptriami, ktore potrebujem na citanie, ja ich volam postelove. Ale ak tvoje tazkosti budu pretrvavat, chod k lekarovi, ktory ich predpisal, aby skontroloval, ci su spravne. Nepredpokladam, ze by sa v optike pomylili, ale mozne je vselico.
Aj mne doporucila lekarka multifok. okuliare a "nesadli mi". Rady optika, lekarky boli, treba si na nich zvyknut !!!
Po case som zistil, ze ked nastavim ostrost na nejake pismeno jednym okom, a potom sa na to pismeno pozriem druhym okom, tak je obraz neostri. Ak chcem aby pismeno bolo ostre, musim polohu mojich oci (hlavu) otocit do boku a potom sa mi pismeno zobrazi ostro, ale potom zase prve oko zobrazuje pismeno neostro.
Chcel by som poprosit uzivatelov multifokalov, aby to vyskusali a napisali vysledok.
Moj laicky usudok je taky, ze optik sklo nespravne osadil skla (zle prisposobil skla v okuliaroch k mojim ociam - nespravna vzdialenost skiel). ale svoju chybu odmieta priznat, a tvrdi, ze 2 % ludom sa multifokal nehodi a ja asi patrim medzi ne. Uz uvazujem obratit sa na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, aby vysetrila kto pochybil - lekarka, brusici dioptrie, alebo optik.

Za uvedenie skusenosti vopred dakujem.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mala by si ich reklamovať. Aj ja som mala problémy, krútila sa mi hlava a keď som išla po schodoch, videla som skreslene, tak sa mi pár krát stalo, že som skoro stupila inde. Pri reklamácii mi optik aj lekárka tvrdili, že si zvyknem. Nezvykla som si. Nosím okuliare už 30 rokov a takéto problémy som ešte nemala. Nakoniec mi lekárka predpísala iné a tie sú v pohode.
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Okuliare určite nie sú dobre osadené v rámiku. Ja mám moje už ani neviem koľko rokov a už si ani nepamätám, koľko majú dioptrií. Ja som mala podobný problém. Do diaľky som ich musela dať dolu, lebo som s nimi nevidela, po schodoch tak ako píšete som tiež mala problémy. Rámik bol iba taký pomerne obyčajný lacný. A teraz perlička. Okuliare som mala odložené a niekto mi ich určite nechtiac niečím pricapil a rámik sa zlomil. Tak som išla do Optiky dať si urobiť nový rámik, lebo som okuliare potrebovala v robote kvôli čítaniu a písaniu. Keď som prišla pre ne tak som s okuliarmi videle perfektne, lebo do druhého rámika museli prispôsobiť aj sklá, aby mi tá delená časť sadla. A nosím ich doteraz a stále sú dobré. Tak choď do Optiky, nech Ti to nanovo zamerajú a osadia.
5 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Ďakujem Vám všetkým čo ste prispeli svojou skúsenosťou a napísali sem.
Bola som dnes v optike, chlapíkovi som podrobne opísala všetky moje zlé pocity spojené s novými okuliarmi. Zobral prázdne sklíčko a začal po ňom fixom kresliť, ako sú moje sklá-šošovky urobené, a vysvetľoval prečo sa mi vlní obrazovka pred očami a že si musím zvyknúť, nakoľko som nikdy okuliare nenosila.Povedala som mu, že nakoľko som ich mala krátko, vlastne som ešte s nimi ani v robote nebola, tak to ešte skúsim týždeň - maximálne dva a potom som určite tam aj s reklamáciou. Povedal, že nech sa páči.
Budem rada, ak ešte niekto prispeje svojou skúsenosťou, neviete si predstaviť ako dobre je prečítať si skúsenosti iných s podobným problémom. Určite dám vedieť ako to celé dopadne.
5 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Ja mám tiež multifokálne okuliare. Na čítanie 3,25 a do diaľky 1,25 dioptrie. Optička ma upozorňovala, že pokiaľ si na ne zvyknem, môže to trvať aj týždeň - dva a že ma môže bolieť hlava, prípadne môže byť aj nevoľno od žalúdka. Trvalo mi necelý týždeň, kým som si na ne zvykla. Mám ich už tretí rok a som s nimi spokojná.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Jednoznačne sú zle zabrúsené. I keď máš okuliare prvý krát, nemôžu Ti toto robiť. Nečakaj dva týždne, lebo si ešte viac pokazíš oči. Zanes ich na reklamáciu a žiadaj, že ich chceš za svoje peniaze mať vyrobené kvalitne, resp. nech Ti vrátia peniaze a zanesieš si ich do " kvalitnej " druhej očnej optiky.
Nemáš byť pre čo nešťastná, dobré okuliare Ti musia sedieť a musíš sa v nich dobre cítiť. Držím Ti palce.
6 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Moja skúsenosť (mám silnejšie dioptrie ako ty) ... tiež som si dosť dlho zvykala (raz som sa vyrúbala dole schodmi) ... ale používala som určitú dobu.
prestala som používať ... keď som musela pri monitore "dvíhať" hlavu a bolel ma krk.
Teraz pri počítači používam iba okuliare na čítanie ... bežne už nenosím (zlepšil sa mi zrak) .. pri televízore používam "diaľkové".
Má to aj nevýhody .. v obchode všeličo drahé kúpim, keďže nevidím dobre na cenu, ... ale do diaľky vidím celkom dobre

Doktorka hovorila, že nie každý si rovnako zvykne - a tiež si treba upraviť správne vzdialenosti pri práci s počítačom.
4 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Neva, je mi luto, ze ti okuliare robia problemy. Ja som si na ne zvykla pomerne rychlo a uz by som ich nevymenila. Predtym som v obchode okuliare striedala a pripadala som si pritom dost divne. Teraz nemam najmensi problem precitat aj malicke pismenka na tovaroch. Odporucala by som este poradit sa s lekarom a optikom, ci su spravne osadene a skus si na ne zvyknut. je to dobre riesenie pre nas, ktori mame rozdielne dioptrie na dialku a na blizko.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Katy a R Pozri príspevok
Moja skúsenosť (mám silnejšie dioptrie ako ty) ... tiež som si dosť dlho zvykala (raz som sa vyrúbala dole schodmi) ... ale používala som určitú dobu.
prestala som používať ... keď som musela pri monitore "dvíhať" hlavu a bolel ma krk.
Teraz pri počítači používam iba okuliare na čítanie ... bežne už nenosím (zlepšil sa mi zrak) .. pri televízore používam "diaľkové".
Má to aj nevýhody .. v obchode všeličo drahé kúpim, keďže nevidím dobre na cenu, ... ale do diaľky vidím celkom dobre

Doktorka hovorila, že nie každý si rovnako zvykne - a tiež si treba upraviť správne vzdialenosti pri práci s počítačom.
No, to je fakt, aj ja teraz doma stále dvíham hlavu, aby som tou spodnou časťou multifokálu videla dobre na monitor, ale chyba je v tom, že si sadám moc blízko k monitoru, a okrem toho ho mám položený na vyvýšenej časti počítačového stolíka, viem, že to musím zmeniť. Ale v práci som roky mala monitor položený rovno na obyčajnom pracovnom stole, ortopéd mi tak nakázal, takže som mala hlavu dokonca mierne sklonenú. Monitor by nemal byť ani na počítači, ani na vyvýšenom mieste.
Cez okuliare iba na čítanie by som na monitor videla zle, mám veľmi silné dioptrie, musela by som sa k nemu moc priblížiť. Keď v posteli večer čítam, niekedy si dám len čítacie okuliare, lebo pri multifokáloch treba trošičku hýbať hlavou, nezoberie mi celý riadok zreteľne. Ale už som si zvykla za tie roky.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobre urobene okuliare musia sediet hned na prvy kukuc. reci typu -zvyknete si, su len oblbovaky, len si tym poskodzujete zrak. Ja by som tzasla do inej optiky a hoci aj zaplatila si premeranie skiel.
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..veru tak...lebo s brýlkami je to ako s novým svetríkom- kúpiš, doma zistíš, že ťa škriabe- ideš vymeniť---môže ťa predavačka presviedčať, že to prestane, vyperie sa- nedáš sa...a okuliare ti navyše môžu vážne poškodiť oči, ak sa necháš ukecať, že za dva týždne si zvykneš...
..ja som si asi pred dvomi mesiacmi len tak náhodne vybrala rámik v optike..optik mi vyrobil sklíčka, ktoré sadli našup..mala som obavy skôr z rámu, bol kovový a farebný(ale inak nádherný a sedel mi), no a ten chlap povedal,:..." len jeden deň- a ak pocítite svrbenie okolo očí a po tvári, musíte ho doniesť!...
2 0
neva19 neva19

neva19 je offline (nepripojený) neva19

Ďakujem Vám všetkým za reakcie. Dnes ich mám prvý deň v práci, ale viac sú odložené ako na očiach. Skúšam, skúšam, ale nie je to ono.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alaya1 Pozri príspevok
Dobre urobene okuliare musia sediet hned na prvy kukuc. reci typu -zvyknete si, su len oblbovaky, len si tym poskodzujete zrak. Ja by som tzasla do inej optiky a hoci aj zaplatila si premeranie skiel.
Ja mám multifokálne sklá od roku 1999, mám už asi piate šošovky, mám tiež vlastné skúsenosti. Keď som ich dostala prvý raz, samozrejme, že som si zvykala pár dní, možno týždňov, na iný spôsob pozerania, ako dovtedy. Zvykala som si najmä na to nepatrné točenie hlavou pri hľadaní vhodného pásma dioptrií pri zmene vzdialenosti objektu pozerania. Na spodku skla sú dioptrie na čítanie, teda logicky na veľmi blízko, tak na 30 cm, preto keď pozeráš dole pod nohy, nestačí sklopiť zrak, ale treba mierne zohnúť aj hlavu so sklami, aby si sa nepozerala pod nohy čítacou zónou. O tomto je ten zvyk, aj každé ďalšie multifokálne sklá som vnímala rovnako, hoci som menila značku šošoviek, aj optiky. Posledné šošovky ma stáli 7723,-Skx2 mínus doplatok poisťovne 568 Skx2, mám ich už tri roky, a šetrím na ďalšie. Jednoducho som si na iný spôsob pozerania zvykla, musela som, lebo neviem, ako by som pozerala na TV, monitor PC, na cenovky v obchode, na ľudí, ktorých na ulici stretám. To by som musela mať aspoň 5 okuliarov s rôznymi dioptriami. Ak má niekto rozdiel dioptrií medzi hornou a dolnou časťou veľký, napr. ja mám momentálne prestup zo 6 na 9, (mala som 5 na 7 pri prvých), naozaj sa tou hlavou krúti viac, ale zavisí to aj od veľkosti použitej šošovky. Pri menšom rozdiele dioptrií to možno až tak nevnímate, preto si myslím, že je to individuálne. Iba raz som mala problém, keď som nemala dobre vycentrované vzdialenosti stredov šošoviek, vtedy som mala tu optimálnu časť na pozeranie mierne bokom, hlavu som teda točila o centimeter doprava, prerobili mi to.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

delonka Pozri príspevok
... nájdi si na stránke Porady - cviky pre zdravé oči, prečítaj si to,....
pomôžete mi nájsť o tých cvikoch .. nedarí sa mi
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

neva19 Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za reakcie. Dnes ich mám prvý deň v práci, ale viac sú odložené ako na očiach. Skúšam, skúšam, ale nie je to ono.
Ty máš naozaj veľmi malé hodnoty dioptrií, určite by som v takom prípade ešte oči cvičila, nájdi si cviky na internete, napr. očnú jogu. http://www.treneroci.sk/ocna-joga/?g...FRYv3wod5hIj5Q
Moja dcéra to praktizovala, a hoci má +2,5 dioptrií, okuliare stále nenosí. Iba niekedy, keď je veľmi unavená, tak na čítanie.
Pri tvojich dioptriách a popise videnia si myslím, že máš naozaj zle osadené šošovky, na také si nezvykneš, iba oči pokazíš.
1 0
Abeata Abeata

Abeata je offline (nepripojený) Abeata

Myslím, že problém nie je v sklíčkach , ale v ráme okuliarov, ktorý nebol správne zvolený pre multifokálne sklá. Ak som správne pochopila, šírka sklíčok je len nejaké 3 cm, čo je síce efektné a moderné, no vhodné skôr pre jednoduché korekčné sklá. Pre multifokálne sklá je potrebné zvoliť trošku väčšie obrúčky, aby mohol byť prechod z + do - plynulejší a poskytoval tak očiam širšie rozpätie pohľadu. ( informácie z hodín fyziológie zrakového postihnutia ))
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať