Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti a opätovné otvorenie živnosti

Dborý deň,

neviete aký je postup, keď ukončím živnosť v 12/2010 a po pol roku si ho chcem znova otvoriť, pol roka budem na úrade práce a potom si zasa požiadám o nové živnost.oprávnenie, lebo v zime nemám žiadne príjmy. Začínam po tom pol roku úplne ako nový živnostník alebo musím potom platiť odvody z predchádzajúcej živnosti?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kedže si v čase od 1.7.2010 bola živnostník, tak pokiaľ založíš živnosť do 30.6., tak platíš odvody po starom.
    Ak živnosť založíš od 1.7., tak odvody neplatíš - aspoň ja tomu tak rozumiem.
    Nerozumiem však tvojmu nicku a čo o sebe píšeš, lebo účtovník má práve v zime najviac práce, aj ked nie vždy s tou prácou súvisia aj príjmy. Tiežúčtovník to samozrejme môže mať zorganizované inak.......
    odvolávam vzhľadom na omyl vyplynuvší zo zadania otázky v 1.osobe
    ====================
    a moja rada platí len do konca roka 2010, po 1.1.2011 už bude asi všetko inak - doplnila som na základe upozornenia v nasl.príspevku
    Naposledy upravil KEJKA : 21.11.10 at 14:30

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kejka, už aj s tými odvodmi do SP po novele zákona o soc. poistení to bude inak. Špekulácie tohto typu nepomôžu ...

    kubicanka je offline (nepripojený) kubicanka

    kubicanka
    Lenže ja nie som samostatný účtovník, a JÚ robím len môjmu mužovi, ktorého sa týkajú tieto otázky, keďže ako remeselný živnostík nemám celú zimu žiadnu prácu, ale odvody platiť musí. Preto musí živnosť ukončiť a ísť na úrad práce aspoň na ten polrok.
    Ďakujem ti za tvoju ochotu a odpovede!

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    kubicanka Pozri príspevok
    Lenže ja nie som samostatný účtovník, a JÚ robím len môjmu mužovi, ktorého sa týkajú tieto otázky, keďže ako remeselný živnostík nemám celú zimu žiadnu prácu, ale odvody platiť musí. Preto musí živnosť ukončiť a ísť na úrad práce aspoň na ten polrok.
    Ďakujem ti za tvoju ochotu a odpovede!
    Odvody musime platit vsetci (zivnostnici), ci mame alebo nemame "pracu". Nie nadarmo Obchodny zakonnik definuje podnikatela takto:

    § 2
    (1) Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.

    Ukončenie živnosti a opätovné otvorenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.