Zavrieť

Porady

Právna rada - obchodný zákon s.r.o.

Ahojte
chcela by som sa spýtať ohľadom toho,ak má s.r.o.čka dlhy a táto s.r.o. na základe súdu zanikne musí konatel s.r.o. nadalej dlhy splatiť alebo nie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak sro zanikla, alebo iba špekuluješ?
    SRO len tak jednoducho nezanikne.......napíš viac ty.
    prečítaj si toto
    http://www.porada.sk/t153495-trestno...a-v-s-r-o.html

    labelo70 je offline (nepripojený) labelo70

    labelo70
    KEJKA
    aká stručná odpoved,bola by som rada keby si mi o tom napísala viac,funguje to tak,že ak konatel urobil aj nejaký úmyselný dlh na danej s.r.o. a táto s.r.o. zanikne,tak nič nemusí zaplatiť?
    ešte sa spýtam,na základe čoho súd dá návrh na zrušenie s.r.o ak sám konatel nedal žiaden návrh ?

    labelo70 je offline (nepripojený) labelo70

    labelo70
    nejedná sa o mňa,pýtam sa preto lebo tomu nerozumiem...
    ide o to,že niekto má založenú s.r.o.čku u ktorej sú dlhy,ten dotyčný je už 4 roky mimo SK /nikto nevie kde sa nachádza/,a viem,že dotyčný konatel žiaden návrh na zrušenie s.r.o. nepodal a na internete som našla - "Oznámenie o začatí konania o zrušení spoločnosti alebo družstva bez likvidácie" a je tam uvedená s.r.o.,preto sa domnievam,či može byť na základe tohto zrušená

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    labelo70 Pozri príspevok
    KEJKA
    aká stručná odpoved,bola by som rada keby si mi o tom napísala viac,funguje to tak,že ak konatel urobil aj nejaký úmyselný dlh na danej s.r.o. a táto s.r.o. zanikne,tak nič nemusí zaplatiť?
    ešte sa spýtam,na základe čoho súd dá návrh na zrušenie s.r.o ak sám konatel nedal žiaden návrh ?
    Vieš čo znamená skratka s.r.o? Je to spoločnosť s ručením obmedzeným. AK chceš vedieť, čím je obmedzené to ručenie, tak si treba pozrieť Obchodný zákonník, § 106:


    Spoločnosť zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri.


    Takže spoločník spoločnosti s ruč. obmedzeným v prípade krachu spoločnosti príde len o to, čo do spoločnosti vložil.
    Naposledy upravil Chobot : 19.12.10 at 21:24

    Právna rada - obchodný zákon s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.