Zavrieť

Porady

Google adsense, etarget a zdanovanie prijmu ako fyzicka osoba - nepodnikatel

Zdravím všetkých,

prehľadal som tu veľa tém, ale riešenie takéhoto konkrétneho prípadu som tu nenašiel. Predstavme si situáciu, že som fyzická osoba, nepodnikateľ, normálne zamestnaný a daňové priznanie mi robí zamestnávateľ. Mám ale stránky, na ktorých pracujem vo voľnom čase a kde som umiestnil odkazy google adsense, etarget, prípadne iné reklamné programy.
Príjem z reklamy by mohol byť v priemere niekoľko desiatok eur mesačne, takže neviem, či je potrebné na takýto príjem vytvárať živnosť, alebo si tento príjem mám zdaniť nejak inak, napríklad pri ročnom daňovom priznaní ako nejaký vedľajší príjem, alebo takýto nízky vedľajší príjem netreba vôbec nejak riešiť.
Ako presne by som mal postupovať, aby som mal všetko v poriadku?

Ďakujem za všetky odpovede!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Fjody Fjody

Fjody je offline (nepripojený) Fjody

Na Adsense podľa mňa nie je nutné mať živnosť.
Vybaviť si kvôli tomu živnosť by bol už logicky nezmysel, keďže odhadujem, že 90 % všetkých adminov by platilo viac na zvýšených odvodoch za podnikanie, ako by mesačne dokázali na reklame zarobiť. Viac je napr. v tomto článku: http://financie.etrend.sk/dane-a-odv...-zdanuju-.html

Skôr by ma riešila zmena pravidiel a povinnosť registrovať sa na DPH. Máte s tým niekto skúsenosti?
1 0
nickyw nickyw

nickyw je offline (nepripojený) nickyw

Velmi dobry odkaz, tak podla tohto je teda kazdy prijem z tychto reklamnych sieti prilezitostnym prijmom. No a podla novely zakona z 1.1.2001 o zdanoveni prilezitostnych prijmov by to ani nebolo treba teda zdanovat, pokial vyska zarobkov z prilezitostneho prijmu neprekroci hodnotu 500 Eur za predchadzajuci danovy rok. Treba to v takomto pripade vobec zapisovat na danove priznanie, alebo to nie je nutne?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
oslobodené príjmy sa do DP neuvádzajú.
1 0
nickyw nickyw

nickyw je offline (nepripojený) nickyw

Ospravedlnujem sa, ta novela zakona o zdanovani prilezitostneho prijmu je z 1.1.2011
0 0
phillix phillix

phillix je offline (nepripojený) phillix

ako ste to nakoniec poriesili, mam podobnu dilemu, student, nepodnikatel, 70e na ucte mi prislo v roku 2011. Viem ze som si zavaril, ale teraz by som to potreboval dat/nedat do danoveho priznania. Ako ste to nakoniec vyriesili v roku 2011?
0 0
Discodiva Discodiva

Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

tak ako je to teda? treba sa registrovat na DPH, či nie? Podnikatel, ktorému spracovavam učtovnictvo totiž má prijmy z adsense aj etarget. Je živnostník. Musí sa registrovat ako platca DPH? či čo je myslené tým DPH?
0 0
Internetový marketing Internetový marketing
Adsense(google) ma sidlo v Irsku, cize registrovat na DPH sa podla mna musi minimalne podla §4a.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Internetový marketing Pozri príspevok
Adsense(google) ma sidlo v Irsku, cize registrovat na DPH sa podla mna musi minimalne podla §4a.
nebude to skôr 7a?

§ 7a

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
0 0
Internetový marketing Internetový marketing
Hej, 7a. Popreskakovali mi nejak cisla. :-)
0 0
Discodiva Discodiva

Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

Internetový marketing Pozri príspevok
Adsense(google) ma sidlo v Irsku, cize registrovat na DPH sa podla mna musi minimalne podla §4a.
čo to pree znamená? že už musí byt platca DPH?
0 0
Internetový marketing Internetový marketing
Nemusi, malo by to byt tak, ze stvrtrocne podava vykaz o DPH pri obchodoch v ramci EU.
0 0
Alenkaslovenka Alenkaslovenka

Alenkaslovenka je offline (nepripojený) Alenkaslovenka

Ahojte ako to je po novom? Založila som tému viac v nej. http://www.porada.sk/t310088-ppc-rek...ml#post3046602

Niekto by mi to vedel po lopate vysvetliť čo sa týka tohto prípadu? Teda mojej témy? Aké sú možnosti, robil to niekto už a má zaručene pravdivú informáciu? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať