Zavrieť

Porady

fiškál alebo EURO pokladňa

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ahojte, rozhodujem sa použiť v predajni so strednou kadenciou predaja PC s použitím buď fiškálneho modulu FM 3000 (varos) a termotlačiarne alebo s použitím EURO pokladne . Máte niekto skúsenosti, čo je lepšie ? Ide mi o to, keďže to nie je až taká lacná záležitosť, aby som po niekoľkých rokoch nemusela vymieňať zariadenia.
Usporiadat
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Dasi ja by som sa rozhodla pre fiskal (vlastne som sa, ale este som to nerealizovala, zhanam nejaky fiskal ku Pohode), ale v ziadnom pripade termotlac, a EURO maju termotlac...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dáši, tej termotlače sa aj ja dosť bojím, lebo po čase už na bločkoch nič nie je a podľa zákona má predajca vydávať také bločky , aby "prežili", len zase tie hlučné ihličkové EPSONky mi tiež nie sú po vôli ...tak fakt sa neviem rozhodnúť a potrebujem to kúpiť už do konca roka . Soft som si už našla. Je to "Magister" od www.zvacsystems.com . Ale je to čisto len na sklad, žiadne účto, takže chlapci v predajni budú makať na ňom a ja už nejako výstupy zaúčtujem do môjho softu.
0 0
Candy Candy

Candy je offline (nepripojený) Candy

Co sa tyka hlucnych ihlickovych tlaciarni, ako registracna tlaciaren sa k vacsine programov da pripojit aj laserovka alebo deskjeta, len ju potom nie je mozne pouzit na nic ine, skute sa informovat u predajcu Vasho SW
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Záleží od softvéru, čo firma ponúka. Ale ja, keby som si mala vybrať, tak som za fiškálny modul.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Daska
......ale v ziadnom pripade termotlac, a EURO maju termotlac...
včera mi bolo povedané odborníkom, čo predáva parag. tlačiarne, že všetko závisí od použitej pásky do tlačiarne, takže potom to je o kvalite pásky a nie o kvalite tlačiarne...vraj
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

jess
včera mi bolo povedané odborníkom, čo predáva parag. tlačiarne, že všetko závisí od použitej pásky do tlačiarne, takže potom to je o kvalite pásky a nie o kvalite tlačiarne...vraj
My mme žiaľ jednu z tých "blbých" pokladní - Euro 1000T a od ked sme ju kúpili a potom zistili, čo sú tam za pásky, nemôžeme zohnať takú pásku, z ktorej by tlač nemizla. Zatiaľ to riešíme tak, že tlačíme ńajhrubšie ako sa dá a uvidím dokedy to tam vydrží (zatiaľ to vyzerá aspoň ako dočasné riešenie).

Aj ja by som bola veľmi rada, keby mi niekto predal kvalitné pásky.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Čiže sa nedajú zohnať ? Ešte stále sa neviem rozhodnúť mezi termotlačiarňou a ihličkovou
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jess
Ešte stále sa neviem rozhodnúť mezi termotlačiarňou a ihličkovou
neviete poradiť ????
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Aj keď sú ihličkové tlačiarne hlučnejšie a pomalšie tak sú bločky z nich trvanlivejšie.Kvalita závisí zase od opotrebovania farbiacej pásky, alebo sa dajú využívať aj bez farbiacej pásky na samoprepisovaciu papierovú pásku, ktorá po čase ešte trochu "stmavne".
Pokiaľ si ale chceš viesť zároveň aj skladovú evidenciu tak je dobrým riešením fiškálny modul aj keď je to nákladnejšie na začiatok, tak sa to vráti časom na menších servisných nákladoch, aj keď aj tam najväčší záber dostane práve tlačiareň. Pri šetrnom zaobchádzaní / keď sa bloky nešklbú z tlačiarne za jazdy počas tlače/ sa dá zachovať aj ihličková tlačiareň dosť dlho na to aby si zarobila na svoju nasledovníčku, lebo aj tu ide vývoj dopredu.
Je ale diskutabilné kto je zodpovedný za kvalitu bločku, keď ho zákazník vozí za sklom auta, alebo na iných nemožných miestach tak môže byť aj plechový a zničí sa. Keď mi niekedy prinesú takéto doklady tak už ani najlepšia kopírka z nich nič nevytiahne a môže za to obchodník? Takže...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ktorú by si si ty vybrala ? Ihličkovú alebo termo ?
0 0
roten roten

roten je offline (nepripojený) roten

učtovníčka
Pokiaľ si ale chceš viesť zároveň aj skladovú evidenciu tak je dobrým riešením fiškálny modul aj keď je to nákladnejšie na začiatok, tak sa to vráti časom na menších servisných nákladoch, aj keď aj tam najväčší záber dostane práve tlačiareň.
Europokladne sa daju prepojit na skladove hospodarstvo v PC, az na par vynimiek, teda nie je v tomto pripade nevyhnutny fiskal... inak suhlas
0 0
JTOMA JTOMA

JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

Rozhodujúci je najmä počet tovarových položiek, ktoré sa budú predávať.Ak je ich veľa - (cca 10 000) lepší je fiškálny modul,teda PC pokladnica ale s elektronickým ukladaním žurnálu-je povolený a nevybledne. Na tlačenie pokladničných bločkov - určite termotlačiareň. Je rýchlejšia, navyše s nižšími prev.nákladmi na tlač. Blednutiu termotlače sa dá do istej miery zabrániť tým, že pásky na archivovanie nenatriete žiadnym lepidlom.
Ak je počet tovarových položiek menej tak EURO 2000 TE, žurnálnu pásku ukladá elektronicky SW k nej je grátis, a je pripravená na EURO. V prípade potreby rád zodpoviem otázky, s prevádzkou rôznych ERP a FM pracujem od ich zavedenia.
0 0
maminaeva maminaeva

maminaeva je offline (nepripojený) maminaeva

Pre mňa je nepochopiteľné, že prísne úrady, ale aj zákazníci neprotestujú proti termopáskam. Vôbec ich nemusíš vyložiť na slnko a zaručene sú hneď nečitateľné. My takisto už 2 roky plánujeme meniť ihličkové ERP za iné, ale kedže nejde o 1 kasu, neviem sa rozhodnúť, pretože všade vidím len EURO pokladne a nemienim platiť obrovské pokuty za vyblednuté pásky. Vie mi niekto z praxe poradiť ERP s 1200 PLU odolnú proti prachu a mechanickým nečistotám, ktorá zvládne prevádzku 12h denne?
Prečo úrady neidú po dovozcoch alebo výrobcoch ERP s termotlačou, ale buzerujú uživateľov? Vysvetlí mi to niekto?
0 0
Qak Qak

Qak je offline (nepripojený) Qak

Pre strednu kadenciu predaja by som doporucil EURO2000TE. PC technika vo vseobecnosti po troch rokoch potrebuje upgrade.Dalsia vec je sledovanie legislativnych zmien.Obycajne sa to riesi vymenou fiskalneho modulu,cely proces-schvalovanie v Dubnici - je taky nepruzny, ze nemoze konkurovat pokladniam vyrabanym vo velkych seriach. E2000TE za cca 15000je plnohodnotna pokladna aj s moznostou predaja z PC programu-vlastne najlacnejsi fiskalny modul.
Jednoznacne nedoporucujem pre strednu kadenciu-ca 200 blokov/den-EUROXXXXM.
Je to hrackarska tlaciaren, velmi citliva.
Pri kupe termopapiera v autorizovanom servise pre pokladne su zarucene jeho vlastnosti.
Viac je v diskusii na www.elcom.sk
0 0
mmshop mmshop

mmshop je offline (nepripojený) mmshop

Skuste evidenciu skladu spojenu s registracnou pokladnou na PC od firmy AMEGA s.r.o., pozri si www.amega.sk.
0 0
bronek bronek

bronek je offline (nepripojený) bronek

Naozaj nechápem, prečo by úrady mali ÍSŤ po dovozcoch alebo výrobcoch pokladní s termotlačou. Veď to že užívateľ nalepí uzávierku do knihy pokladnice z papiera chemicky bieleného chlórom je čisto záležitosť užívateľa a dodavateľ s tým nemá nič spoločné. Dobrý dodavateľ termozariadení by Vás ma l na to upozorniť.

Páska má (aspoň tie kvalitné) garantovanú životnosť a čitateľnosť údajov minimálne 5 rokov. Podmienkou je však správne uskladnenie. Veľakrát sa mi už stalo, že čosi kúpim a dostanem pokladničný doklad vytlačený na ihličkovej tlačiarni. Bohužial obchodník šetrí kde sa dá a tak sa stane, že doklad je nečitateľný, lebo farbiaca kazeta je už daleko za svojou životnosťou. A ak to vytlačí na termotlačiarni, je to minimálne v dobe predaja čitateľné a či to tak ostane aj počas niekoľkých rokov záleží iba na tom, ako si to uschovám.
0 0
bronek bronek

bronek je offline (nepripojený) bronek

Vidím že nejaký "elcom" odborník tu píše >
PC technika vo vseobecnosti po troch rokoch potrebuje upgrade.Dalsia vec je sledovanie legislativnych zmien.Obycajne sa to riesi vymenou fiskalneho modulu,cely proces-schvalovanie v Dubnici - je taky nepruzny, ze nemoze konkurovat pokladniam vyrabanym vo velkych seriach.

Ťažko považovať toto tvrdenie za nezaujaté. Ak si kúpim PC do grafického štúdia a po troch rokoch, ked vyjde nová verzia grafického programu pre DTP, je možné že budem potrebovať rýchlejší procesor a viac pamäte.
Ale ak si kúpim dnes počítač, ktorý chcem používať ako pokladnicu, tak nároky na ten PC sú minimálne a väčšinou stačí počítač spred 5-6 rokov. A navyše ak je to kvalitný počítač, tak viem že mi pri vhodnej údržbe vydrží ďalších X rokov. A to že vyjde nejaká nová verzia windowsu ma na pokladni nemusí zaujímať.

Čo sa týka legislatívnych zmien, mám skúsenosti so šiestimi fiskálnymi modulmi, a doposiaľ žiadna legislatívna zmena si nevyžadovala výmenu fiskálneho modulu. Legislatívna zmena si v 99% prípadov nevyžaduje fyzickú zmenu fiskálneho modulu (nekontroluje sa EMC, bezpecnost,...) ale iba overenie funkčnosti podľa vyhlášky MF SR. A to je rýchla a lacná záležitosť.
V živote som vymenil iba jeden typ fiskálneho modulu. Bol to Themis95 - ktorý pre chybu ovládača nebežal na procesoroch Pentium II a novších. A to nepíšem o tzv. "softvérových" fiskálnych moduloch, čo je vlastne program bežiaci v počítači bez samostatného hardwaru. Tam si stačí väčšinou stiahnuť novú verziu z webu výrobcu. A netreba k tomu ani servisného technika.
Naposledy upravil bronek : 30.03.07 at 06:03
0 0
marek999 marek999

marek999 je offline (nepripojený) marek999

Na prevádzke sme mali pokladňu EURO 1000 s ihličkovou tlačiarňou. Ešte keď to bolo nové, bola to haraburda. Denne sa na tom tlačilo tak 20-30 dokladov. Malo to problém s navíjaním kontrolnej pásky za 2 roky sa to pokazilo možno 8 krát. Výmenili sme to za PC s fiskálnym modulom a potom pri zmene softvéru nám dodavateľ zadarmo vymenil aj fiskálny modul. S tým pôvodným ten nový soft nepracoval.
V dnešnej dobe ak vie obsluha aspoň trošku pracovať s PC by som odporučil PC. Samozrejme PC je väčšie, ťažšie ako nejaká klasická pokladnica, má navyše aj vyššiu spotrebu energie a je problém ak potrebujem fungovať mimo elektrickej siete, ale má neskutočne vyššiu pridanú hodnotu a škálovateľnosť.
Na pokladni môžem vystavovať doklady a na PC s fiskálom môžem robiť milión ďalších vecí. Som zvedavý, kedy sa bude dať z EURO pokladne dostať na www.porada.sk
0 0
bronek bronek

bronek je offline (nepripojený) bronek

Niektorí tu kritizujú ihličkové tlačiarne lebo sú pomalé a hlučné. Ďalší tu odsudzujú termotlačiarne, lebo im vytlačená páska vybledne. Nuž keď Vám nevyhovuje ani jedna ani druhá, hľadajte si nejaké iné riešenie. O laserových praktických tlačiarňach neviem a zrejme ani z dôvodu potreby zohrievania valca pri každej tlači sa tento typ tlače neuplatní.

Stavím sa však, že zrejme nikto z Vás netuší, že sa dajú aj na Slovensku kúpiť pokladničné atramentové tlačiarne. Sú rýchlejšie ako ihličkové, tiché, no zatiaľ nedosahujú rýchlosť termotlačiarní. A sú určite lacnejšie ako nejaká EPSON-ka.
Vo všeobecnosti neodporúčam termotlačierne EPSON. Sú nepomerne drahšie ako konkurenčné a v dnešnej dobe aj tak všetko pochádza s Tajwanu. Najlacnejšia EPSON termotlačiareň je o 80% drahšia ako nejaká neznačková. Akurát väčšinou výrobcovia programov a fiskálov tvoria soft ako EPSON kompatibilný. Takže si treba overiť, či je tlačiareň podporovaná programom alebo či má nejaký EPSON kompatibilný mód.
Mám strojárske a elektrotechnické vzdelanie. Ak si rozoberiem ihličkovú tlačiareň EPSON napríklad s orezávaním papiera, je to hotová strojovňa. Keď sa to porovná s termotlačiarňou, tak tá je o 80% jednoduchšia. No a čo je jednoduché, je aj spoľahlivé.
0 0
marek999 marek999

marek999 je offline (nepripojený) marek999

Musím súhlasiť. Robím servis pokladní na báze PC a predal som už cca 100-120 ks termotlačiarní. Spočiatku som predával Samsung STP-131 a SRP-350. Prvé mali problém so zavádzaním papierovej pásky a druhé boli drahé. Teraz dávam k pokladniam tlačiarne z www.amega.sk a som s nimi spokojný. A hlavne aj užívatelia. Sú rýchle spoľahlivé a lacné.

PS : z tých 100-120 termotlačiarní sa mi pokazila iba jedna SRP-350. No a ešte sa 3x pokazil napájací zdroj k tlačiarni. Ihličkové tlačiarne sú výrazne náročnejšie na údržbu a servis.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať