Zavrieť

Porady

Bývanie v Chorvátsku

Dobrý deň. Rada by som sa Vás opýtala, či máte niekto skúsenosti s bývaním/pobytom v zahraničí, konkrétne v Chorvátsku.
Som tam veľmi často a rada by som sa tam presťahovala nastálo. Práca by aj bola. Mám tam možnosť pracovať cez cestovnú kanceláriu ako steward a pod. Lenže by ma zaujímalo, ako to je s vízami, alebo lepšie povedané, ako sa neskôr pracovné vízum dá zmeniť na trvalý pobyt. Aké sú podľa Vás kritéria a podmienky pre splnenie môjho sna?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Starsia tema : http://www.porada.sk/t137625-byvanie-v-chorvatsku.html

    NEHNUTEĽNOSTI
    Postup nadobudnutia vlastníckeho práva na nehnuteľnosť zahraničnými právnickými
    alebo fyzickými osobami v Chorvátskej republike
    Získanie nehnuteľnosti (občania Európskej únie) 5. decembra 2008 bola prijatá novela
    zákona o vlastníctve a iných predmetných právach. Fyzické a právnické osoby z členských
    krajín EÚ sa zrovnoprávnili s chorvátskymi občanmi tým, že sa zo súčasného zákona
    odstránili špeciálne podmienky (reciprocita a súhlas Ministra spravodlivosti) na nadobudnutie
    vlastníckeho práva na nehnuteľnosť v Chorvátskej republike (článok 60/2 Zmluvy
    o stabilizácii a pridružení)
    Preto od 1. februára 2009, kedy zákon vstúpil do platnosti, môžu občania EÚ nadobudnúť
    vlastnícke právo na nehnuteľnosť v Chorvátskej republike za rovnakých podmienok ako
    domáci občania.
    zdroj : http://sk.mfa.hr/Portals/SL/file/tur...formaciekk.pdf

    alebo : Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Záhrebe
    Prilaz Gjure Deželica č. 10, 10000 Záhreb, Chorvátsko
    Tel.: 00385/1/4877070, 00385/1/4877071, 003851/4877073 - konzulárne oddelenie
    00385/98/278182 pohotovostná služba
    Fax: 003851/4877078
    Email: slovak.emb@zg.t-com.hr
    Úradné hodiny ZÚ v pracovných dňoch: 8:00 – 16:00
    Naposledy upravil arizona : 25.02.11 at 19:44

    Bývanie v Chorvátsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.