Zavrieť

Porady

Úrad na ochranu osobných údajov - kontrola

Viem, že zakladám duplicitnú tému - tá z roku 2009 je zaradená v účtovníctve, ale nakoľko vediem internetový obchod, snáď patrí sem.
Nahlásila sa mi kontrola, predpokladám, že sa ku mne dovalia až z BA - čo teda nie je vôbec hen za rohom.
Má niekto takúto kontrolu za sebou? Kontrola spracovania osobných údajov...
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Mám to za sebou
    Inšpekcia bola milá, konali si svoju prácu, až mi bolo trápne, že len kvôli mne traja ľudia precestovali 850 km.
    - prišli na základe udania a postúpenia od SOI
    - vyškolili ma zo zákona č. 428/2002
    - skontrolovali systém objednávok, uloženia údajov
    - nariadili opravu údajov na www stránke - mala som tam totiž uvedených nekorektných zákazníkov a NEMÁM ZAKLIKÁVAČKU pri ukončení objednávky, že objednávateľ súhlasí s mojimi obchodnými podmienkami a so SPRACOVANÍM OSOBNÝCH ÚDAJOV.
    .... ak to teda nemáte vo svojich e-shopoch - doplňte si to.
    Tak isto si stiahnite Formulár evidencie IS, vypíšte a nechajte založený u seba.

    Na základe tohto upozornenia /už sme to raz na porade preberali/, že zverejním zákazníkov, ktorí si nepreberajú zásielky - sa mi ani jedna dobierka nevrátila zhruba 3/4 roka. Inšpektori sa vraj nikdy nestretli s tým, že by si niekto neprevzal zásielku, nikdy o tom nepočuli, úprimne sa čudovali.

    No nič - každopádne ďakujem mojej konkurencii - o ktorej som doteraz netušila, že mojou konkurenciou je - spoznala som troch ďalších sympatických ľudí a viem ďalších pár vecí, ktoré budem v podnikaní naďalej potrebovať.
    PS: ak chcete zistiť, kto je vašou konkurenciou, čítajte fóra, rôzne diskusie...ako napr. zdravie.sk - podľa príspevkov som zistila, komu ležím v žalúdku.
    Možno chodieva aj sem, tak mu odkazujem tento citát:

    "Hlupáky nikdo nezalévá - rostou sami."
    Thomas Fuller

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    miko111 Pozri príspevok
    To aj keď nespracovávam rodné čísla , tak musím viesť tabuľku evidencie registrovaných?
    ano



    citácia z prvého odkazu http://www.porada.sk/1501445-post2.html

    O*informačných systémoch, ktoré nepodliehajú registrácii, prevádzkovateľ vedie evidenciu, a*to najneskôr odo dňa začatia spracúvania údajov v*týchto informačných systémoch (§ 29 ods.1 zákona č. 428/2002 Z . z. ).
    Na Váš internetový e-shop je potrebné viesť evidenciu podľa § 25 ods. 2 písm. e) zákona č. 428/2002 Z. z. (§ 29).
    Vypracovať bezpečnostný projekt nie ste povinní, keďže nespracúvate rodné čísla ani iné údaje podľa § 8 zákona č. 428/2002 Z. z. Prevádzkovateľ je však povinný prijať opatrenia podľa § 15 ods. 1 zákona č. 428/2002 Z. z.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Dáša_ Pozri príspevok
    ešte na doplnenie, registrovať sa teda naozaj nemusí, len to mať vyplnené u seba? A treba ešte prepisovať niekam údaje zákazníkov alebo stačí, keď sú registrované priamo v obchodnom systéme?
    http://www.dataprotection.gov.sk/bux...d6e72fb3a08399

    tento formulár stiahnúť, vypísať a nechať u seba. V systéme kontrolovali, ako sú objednávky zadávané, ako je chránený počítač a či sú použité heslá na vstup do súborov. Ja som mala vytlačený zoznam zákazníkov - meno, priezvisko, číslo objednávky a suma objednávky-založený vo šanóne pri objednávkach. Ďalej musí byť uvedená v podmienkach doba uchovania týchto info a keď vediete aj marketing, musíte mať uvedenú repliku o tom, že zákazník môže kedykoľvek požiadať o vymazanie údajov. Vtedy sa podáva písomné oznámenie na Úrad - aj zákazníkovi o vymazaní jeho osob. údajov z databázy klientov. Avšak z účtovníctva minimálne 5 rokov nie / to som zdôvodnila potrebou archivácie dokladov pre DÚ/-

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no ale ty sa nemusíš zrejme registrovať - teda ak nespracúvaš rodné čísla.

    ty musíš iba viesť evidenciu u seba - http://www.dataprotection.gov.sk/bux...evidencie2.pdf napríklad do takejto tabuľky a pri registrácii zákazníka v obchode by si mala doplniť text v zmysle

    zároveň by mali byť niekde uvedené - pri registrácii zákazníka alebo v obchodných podmienkach údaje podľa paragrafu 10.

    Neviem, či nebudú chcieť vidieť zabezpečenie počítača - ale to iba hadam.

    Možno zaheslovanie? Ale toto sú fakt dohady - aby sa ti k udajom nedostali nepovalani...

    Som zvedava, co budu chciet

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Dáša_ Pozri príspevok
    Neregistrovala som sa a pozerám, že je tam zaregistrovaných cca 242 subjektov..? Kde sú ostatní?
    Fakturácie, objednávky si vediem sama, plus na ostatné veci využívam absolventku.
    ...takže sa môžem pripraviť na buzeráciu a pokutu

    miko111 je offline (nepripojený) miko111

    miko111
    To aj keď nespracovávam rodné čísla , tak musím viesť tabuľku evidencie registrovaných?

    miko111 je offline (nepripojený) miko111

    miko111
    To ako ručne mám vypisovať každého registrovaného? Alebo je tab. aj v excel? Či nemôže byť v elektronickej forme?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Aankaa Pozri príspevok
    Mám to za sebou
    Inšpekcia bola milá, konali si svoju prácu, až mi bolo trápne, že len kvôli mne traja ľudia precestovali 850 km.
    - prišli na základe udania a postúpenia od SOI
    - vyškolili ma zo zákona č. 428/2002
    - skontrolovali systém objednávok, uloženia údajov
    - nariadili opravu údajov na www stránke - mala som tam totiž uvedených nekorektných zákazníkov a NEMÁM ZAKLIKÁVAČKU pri ukončení objednávky, že objednávateľ súhlasí s mojimi obchodnými podmienkami a so SPRACOVANÍM OSOBNÝCH ÚDAJOV.
    .... ak to teda nemáte vo svojich e-shopoch - doplňte si to.
    Tak isto si stiahnite Formulár evidencie IS, vypíšte a nechajte založený u seba.

    Na základe tohto upozornenia /už sme to raz na porade preberali/, že zverejním zákazníkov, ktorí si nepreberajú zásielky - sa mi ani jedna dobierka nevrátila zhruba 3/4 roka. Inšpektori sa vraj nikdy nestretli s tým, že by si niekto neprevzal zásielku, nikdy o tom nepočuli, úprimne sa čudovali.

    No nič - každopádne ďakujem mojej konkurencii - o ktorej som doteraz netušila, že mojou konkurenciou je - spoznala som troch ďalších sympatických ľudí a viem ďalších pár vecí, ktoré budem v podnikaní naďalej potrebovať.
    PS: ak chcete zistiť, kto je vašou konkurenciou, čítajte fóra, rôzne diskusie...ako napr. zdravie.sk - podľa príspevkov som zistila, komu ležím v žalúdku.
    Možno chodieva aj sem, tak mu odkazujem tento citát:

    "Hlupáky nikdo nezalévá - rostou sami."
    Thomas Fuller
    no to je fakt sila. A niekde som čítala, že aj za neprevzatými dobierkami je často konkurencia.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Aankaa Pozri príspevok
    Tak isto si stiahnite Formulár evidencie IS, vypíšte a nechajte založený u seba.
    ešte na doplnenie, registrovať sa teda naozaj nemusí, len to mať vyplnené u seba? A treba ešte prepisovať niekam údaje zákazníkov alebo stačí, keď sú registrované priamo v obchodnom systéme?

    alinka582 je offline (nepripojený) alinka582

    alinka582
    trochu mám v tom zmätok - stačí ďo excelovskej tabuľky zapisovať len osoby ktoré sa u mňa v internetovom obchode registujú, alebo všetkých aj tých ktorí nakupujú (nie je nutnosť sa registrovať)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.