Zavrieť

Porady

zaheslovany uživateľ/ HDD

mam jeden notebook a neda sa vobec spustiť, ťak som ho napojil IDE/SATA adapter na druhy notebook, aby som s neho mohol skopirovať veci a dať ten pokazeny reklamovať. Lenže na tom pokazenom notebooku je uživatel zamknuty a teraz sa nemožem kvoli tomu dostať do zložiek na to HDD, takže to nemožem vobec prekopirovať ,,, da sa to heslo nejako obijsť resp. neviem ako by som to mohol odomknuť (heslo viem) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kiedis je offline (nepripojený) Kiedis

    Kiedis
    ... cez ten IDE/SATA adapter som pripojeil HDD s toho notebooku (ako normalny externy HDD)

    Kiedis je offline (nepripojený) Kiedis

    Kiedis
    nie to som ja nezamykal, neni to moj notebook ,,, neni cely HDD zamknuty ale iba niektore uživatelske zložky a je to obyčajne heslo na uživatelskom/administrativnom konte

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Pravdupovediac neviem ako sa dostat k suborom na uzivatelskych uctoch (kedze nie je spusteny system z disku na ktorom je nainstalovany win).
    Skor by som si urobil obraz toho disku, alebo jednoducho by som HDD vybral s PC a do opravi by som poslal book bez HDD.
    Mozno niekto bude vediet viac

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Kiedis Pozri príspevok
    mam jeden notebook a neda sa vobec spustiť, ťak som ho napojil IDE/SATA adapter na druhy notebook, aby som s neho mohol skopirovať veci a dať ten pokazeny reklamovať. Lenže na tom pokazenom notebooku je uživatel zamknuty a teraz sa nemožem kvoli tomu dostať do zložiek na to HDD, takže to nemožem vobec prekopirovať ,,, da sa to heslo nejako obijsť resp. neviem ako by som to mohol odomknuť (heslo viem) ?
    Ja som mal podobný problém - HDD som napojil na druhý PC, ale osobné priečinky užívateľa, ktorý mal nastavené heslo pri prihlasovaní sa nezobrazili. Ale boli tam, to som vedel určite.

    Tak som dal HDD prehľadať aplikáciou Easy Recovery Professional cez option Advanced recovery - vybral som disk, ktorý sa mal prehľadať a po prehľadaní disku som videl ten inkriminovaný osobný adresár (Documents and Settings/meno užívateľa). Potom stačilo dať daný osobný adresár skopírovať na iný disk a tam už boli súbory po skopírovaní prístupné.

    Bolo to nutné urobiť preto, lebo na tom PC sa pokašľal windows a preinštaláciou Windowsu by sa všetky súbory užívateľov stratili. Boli tam 2 užívatelia, jeden nemal heslo - tieto osobné zložky sa dali skopírovať bez problému cez Windows Explorer, ale druhý užívateľ mal heslo a preto som to musel cez tú aplikáciu Easy Recovery. Po skopírovaní súborov som potom preinštaloval Windows a dokumenty skopíroval späť do osobných zložiek.

    Easy Recovery je síce platený program, ale snáď si s tým poradíš ... Ak nie, treba si nájsť iný recovery program, ktorý je free, možno to heslo prekonajú aj iné.
    Odpovedám na hodne starý príspevok - viem, no pre tých, ktorí to budú riešiť a nájdu...

    Prvá možnosť - pripojiť ten harddisk hoci cez USB redukciu...na počítač s WindowsXP Proffesional, zrušiť v nastaveniach priečinka Jednoduché zdieľanie - v zabezpečení Prevziať práva na dané priečinky - to je aj veľa písať-vysvetľovať.

    Druhá - omnoho jednoduchšia a elegantnejšia možnosť - nabootovať LiveCD Linuxu - alebo USB kľúč s Live Linuxom - a proste odkopírovať tie priečinky - (Linuxom ide nielen zachraňovať kadečo no aj kontrolovať, kopírovať a klonovať disky, partície a mnoho iného)
    Podotýkam - sám mám WindowsXP -

    zaheslovany uživateľ/ HDD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.