Zavrieť

Porady

Súkromná platba z firemného účtu

Ahojte, poprosila by som niekoho o radu v takejto záležitosti....šéf si zvykol kupovať kartou z firemného, teda podnikat. účtu súkromné veci. Napr. lyžiarky, alebo manželke parfém,....Poraďte mi prosím, ako mám takéto výdavky účtovať na bank. výpisoch?Ďakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Nemo11 Pozri príspevok
    Ahoj, chcem sa spýtat, či možem účtovat sukromné platby cez firemný účet aj takto: 379/221? Alebo je vhodnejšie ako ste už písali na 355/221 ? Ďakujem za info.
    účtujem zväčša jednoosobovky a dosť dlho som sa s nimi naťahovala. Nikam to neviedlo, tak teraz všetko, čo neviem identifikovať davam na 355. Boli upozornení, a keď nepomohlo, tak čo sa dá robiť

    NEVEDKO9 je offline (nepripojený) NEVEDKO9

    NEVEDKO9
    v JÚ - Výdavok NEOVPLYVŇUJÚCI Základ dane
    v PÚ - účet "355" - Ost.Pohľ.voči Spoločníkovi "Ferkovi..."

    marianlukac je offline (nepripojený) marianlukac

    marianlukac
    Ja mam podobnu dilemu ale trosku komplikovanejsiu podnikatel v PU nakupil PHM a este nejake sukromne hluposti firemnou kartou. Mozem to uctovat takto?
    Ostatne zavazky
    PHM 501xxx/325
    Sukromne 355/325

    Banka
    325/221

    Dakujem

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    NEVEDKO9 Pozri príspevok
    v JÚ - Výdavok NEOVPLYVŇUJÚCI Základ dane
    v PÚ - účet "355" - Ost.Pohľ.voči Spoločníkovi "Ferkovi..."
    aj u nás je s týmto problém, že si majiteľ občas pomýli karty alebo dokonca aj účty,,,aby na 355 neostávali zostatky "donútila" som ho vracať všetky peniaze do pokladne, kedže zvyčajne nejde o veľké sumy takže

    BU 355/221
    P 211/355

    marianlukac je offline (nepripojený) marianlukac

    marianlukac
    tweedle: takze to robime podobne ja to tiez potom vyrovnavam cez pokladnu ale len raz mesacne alebo za pol rok podla toho ako vysoko sa ta suma vysplha. V kazdom pripade ku koncu roka 355 ku mam nulovu.

    Nemo11 je offline (nepripojený) Nemo11

    Nemo11
    Ahoj, chcem sa spýtat, či možem účtovat sukromné platby cez firemný účet aj takto: 379/221? Alebo je vhodnejšie ako ste už písali na 355/221 ? Ďakujem za info.
    Naposledy upravil Nemo11 : 24.03.13 at 14:01

    Súkromná platba z firemného účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.