Zavrieť

Porady

výmena grafickej karty

Mám starší PC (cca7 ročný) a odchádza mi grafická karta NVIDIA GeForce FX 5200 aktívne chladenie. Mám tam slot AGP a zdroj 350W V prílohe je zobrazený AGP slot, stará grafická karta 3 zárezy (fotka je ilustratívna -uvádzam ju kvôli rovnakej koncovke) a nová karta v balení -Nvidia 7600 GS 256MB- pasívne chladenie. Je možné ich zameniť (rôzne koncovky)? Môže vzniknúť nejaký problém s inštaláciou alebo následnou prevádzkou?
Naposledy upravil doktor01 : 05.05.11 at 08:03
02.jpg  
03.jpg  
DSC09825.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    Nepôjde ti karta s PCI slotom do AGP. Pravdepodobne ju tam ani nedáš a ak, hrozí buď poškodenie základnej dosky alebo tej graf.karty. Rozumnejšie by bolo upgradnuť celý pc

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    doktor01 Pozri príspevok
    Mám starší PC (cca7 ročný) a odchádza mi grafická karta NVIDIA GeForce FX 5200 aktívne chladenie. Mám tam slot AGP a zdroj 350W V prílohe je zobrazený AGP slot, stará grafická karta 3 zárezy (fotka je ilustratívna -uvádzam ju kvôli rovnakej koncovke) a nová karta v balení -Nvidia 7600 GS 256MB- pasívne chladenie. Je možné ich zameniť (rôzne koncovky)? Môže vzniknúť nejaký problém s inštaláciou alebo následnou prevádzkou?
    Nenapísal si, aký slot má tá nová karta. Je to AGP alebo PCIex16? Ak je to PCI, tak to tam nedáš. Ak je to AGP, tak neviem, v čom je rozdielny?

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Chobot Pozri príspevok
    Nenapísal si, aký slot má tá nová karta. Je to AGP alebo PCIex16? Ak je to PCI, tak to tam nedáš. Ak je to AGP, tak neviem, v čom je rozdielny?
    Tá nová je tiež AGP ako ta stará. Rozdielnosť je v koncovke pre pripojenie. Podľa obrázka v prílohe moja sučastná karta má 2 zárezy, tak ako na obrazku hore AGP 2X/4X a je osadená do slotu AGP 1,5V. Nová karta má len jeden zárez AGP 4X 1,5V (ta druha na obrazku).
    agp%20x4%20x2.jpg  

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Nekomplikuj si to zárezmi na grafike.Pozri sa na základnú dosku aké AGP podporuje.Zrejme AGP 4x/8x.Ak je taká aj nová grafika ,tak žiadný problém.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Vlado40 Pozri príspevok
    Nekomplikuj si to zárezmi na grafike.Pozri sa na základnú dosku aké AGP podporuje.Zrejme AGP 4x/8x.Ak je taká aj nová grafika ,tak žiadný problém.
    Základná doska podporuje AGP 4x/8x (66MHz, 32-bit for the graphics controller to directly acces main memory. The mainboard supports 4x/8x 1.5 V AGP card.-z manuálu k základnej doske). Ta nová grafická karta je AGP 8x, 256 MB DDR2.
    Viac na obrázku.
    Zaujíma ma či je možné ju bezproblémovo nainštalovať a užívať.
    1588613331_1.jpg  

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mala by zvládnuť. Odinštalovať staré ovládače GK, nasadiť novú GK, nainštalovať nové ovládače.

    výmena grafickej karty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.