Zavrieť

Porady

Dobra stranka/forum o strave

lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Poradte prosim nejaku dobru stranku, kde ludia chodia diskutovat o strave. Nielen, ako co navarit a recepty, ale aj kde zohnat kvalitne potraviny, ktore su podla nich kvalitne potraviny na nasom trhu, kde sa dobre a lacno najest, kde robia zdrave a kvalitne jedla, kde najst najlepsie jedla podla typu, pre vegetarianov, atd...
Hlavne, aby tam bola co najvacsia navstevnost, nejake som nasiel, ale cakat na odpoved 2 tyzdne, to je nanic.

Na obedovat.sk je sice zoznam podnikov, ale uz k nim nieje diskusne forum, navyse, nie vsetky podniky su tam zaregistrovane... viem, ze je kopec nenapadnych podnikov, ktore maju kvalitnych kucharov, a za ovela nizsie ceny casto tromfnu drahe restauracie.
Usporiadat
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

A ked uz som to zalozil, tak sa rovno opytam... kde v Bratislave robia najlepsiu najchutnejsiu pizzu, za rozumny peniaz (cca 5 eur)?
A prosim, len mi niekto nenapiste, ze Pizza Mizza, lebo Vas ovalim krabicou na pizzu po hlave.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Mňa by zaujímal názor na jedáleň Zdravíčko na Fedinovej v Petržalke.
Inú tohto druhu nepoznám v BA.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

katalóg Pozri príspevok
Mňa by zaujímal názor na jedáleň Zdravíčko na Fedinovej v Petržalke.
Inú tohto druhu nepoznám v BA.
Asi po 2 rokoch, co som sa tam nikdy nevybral, som sa tam akurat pred 2 tyzdnami vybral. Odvtedy tam chodim kazdy den, aby som zistil, ake jedla tam obmienaju. Mozem povedat, ze co sa tyka zdravia, su to zatial najlepsie investovane peniaze, ake som kedy v nejakej restauracii/jedalni videl a to s takym naskokom, ze silne pochybujem, ze sa v Bratislave najde zdravsia strava. Zdravsie by bolo uz dat si len cisty salat, co mozete urobit v hociakej restauracii, ale ked chcete aj chutne a teple jedlo, tak zatial je zdravicko to najlepsie, co som videl. A to hladam uz cele roky, bohuzial i v restauraciach vegetarianskych a podobne, som sa stretol, ze ryza sa dava vcerajsia z mikrovlnky a podobne... nebudem menovat a ociernovat, ale velmi velmi ma to sklamalo. V zdravicku nic take nehrozi a ryzu natural, pohanku a pseno som este stabilne v ziadnej restauracii medzi prilohami nevidel. Tie, kde jedno menu stoji 7 eur, som neobiehal, to je uz mimo dosahu beznych ludi.

Za zmienku stoji este Govinda na obchodnej, ceny su trochu vyssie, avsak, od 4,60 uz zase Govinda exceluje co sa tyka mnozstva... mozete si totiz dat zadarmo pridavok. Na druhej strane si myslim, ze pridavok po velkom menu, uz so zdravim nic nema spolocne, tolko jedla snad potrebuje len vykonny sportovec, u normalneho cloveka je to uz len ciste obzerstvo. Celkovo, Govinda je skor robena na chut, a na mnozstvo, na zdravie urcite nie. Hlavne ak si dava clovek kazdy den koftu a vysmazane veci, tak so zdravim sa moze rozlucit, myslim ze v hociakej restike, kde si neda nic smazene, uz pre zdravie robi viac.
Potom co zrusili restiku na Laurinskej uz toho moc nieje. Zasnem nad tym, ze nikto nic nove neotvoril, ked vegetarianov/zdravo sa stravucich je Bratislave podla mna vela. Keby nebolo krizy, uz davno rozmyslam nad otvorenim takej cenovo dostupnej restiky, ze by vsetky vegetarianske strcila do vacku, a bola by minimalne na urovni zdravicka... ale skor by som sa to snazil potiahnut este vyssie. Maso by som tam vsak urcite neriesil, bez masa odpadne asi polovica obtiaznosti co sa tyka hygienickych opatreni, na ktore si musi dat restika pozor, inak dostane pokutu. :-)
Gastronomicke sluzby su v Bratislave zalostne, co sa tyka zdravej stravy... ako chutne sa da najest kdekolvek, ale so zdravim to nema nic spolocne.
Naposledy upravil lofr : 11.05.11 at 09:22
2 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
dobru pizzu robia v restauracii Bourbon
vlastni to talian, ale taky paradny, ako z rozpravkovej knizky :-)

sedi pri dverach a dava pozor na casnikov :-)

je to vec chuti ale ja som tam vzdy bola velmi spokojna
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

dana9 Pozri príspevok
dobru pizzu robia v restauracii Bourbon
vlastni to talian, ale taky paradny, ako z rozpravkovej knizky :-)

sedi pri dverach a dava pozor na casnikov :-)

je to vec chuti ale ja som tam vzdy bola velmi spokojna
Diky moc. Pojdem niekedy pozriet. :-)

Ja mam vyhliadnutu na zaklade tychto pozitivnych reakcii
http://www.mojeslovensko.sk/najlepsi...te-primo-amore

pizzeriu primo amore. Pojdem pozriet a dam vediet.

Este si pamatam, ze Europa pub na Obchodnej robila celkom dobru pizzu, hoci s obsluhou som nebol velmi spokojny. Ale uz som tam vyse roka nebol, tak neviem, ako je to po novom.

Dalej sa rad podelim, kde robia najlepsiu strudlu.
Prve miesto - Framipek, OD Slimak - bezkonkurencne najlepsia makovo-visnova strudla, a to som ich uz vyskusal aspon 10 druhov. :-) Maju ich aj v Carefoure v Poluse, ale objednavaju iba 10 kusov na den, a v nedelu ziadne. Predavaju ich vselikde aj balene, ale tie niesu take dobre, ako cerstve. Da sa aj objednat den dopredu, napriklad cela kilova nejak za 7 eur... mnam.
Druhe miesto - Trznica na trnavskom myte - predavaju tam strudle na dvoch miestach, lepsie robia v tom stanku, co je dalej od Istropolisu, cize na tej strane blizsie k Legionarskej. Uplne ako domaca (ale na Framipek nema :-). Robia tam aj najlepsie jablkove pyte a rybezlovy rez, aky som kedy jedol... uplne ako domaci. Tie veci, co pecu/predavaju v TESCU/Terne, na to ani zdaleka nemaju.

Dalej, talianska predajna PESTO&CO (oproti TESCU na kamennom namesti) ma teraz akcie na cestoviny... 1+1, cize 2 za cenu jedneho. Predavaju tam kvalitne talianske cestoviny, momentalne stoja 1 euro za 500g. Ze vraj su aspon o 2 triedy lepsie, nez Barilla... uz sa tesim az ich vyskusam. Zaroven tam maju velmi dobre dzemy (ale dost drahe) ... za 3 eura 400g, ale 65 gramov ovocia na 100g vyrobku a iba 45g cukru.
Inak najlepsi visnovy dzem za rozumnu cenu (2 eura 300g) robi Hame, BIO EXTRA DZEM, v TESCU ho mavaju za 2 eura.

Este sa niekto podelte s nejakymi dobrymi vyrobkami. :-)
Viem napriklad, kde kupit Ryzu Basmati z Pakistanu alebo Indie za 1,25 eur na pol kila, alebo Jasminovu za 1 euro na pol kila, a podobne. :-)
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

lofr Pozri príspevok
Gastronomicke sluzby su v Bratislave zalostne, co sa tyka zdravej stravy... ako chutne sa da najest kdekolvek, ale so zdravim to nema nic spolocne.
No vidis a u nas v KE uz pomaly ani chutne, ak neratam pizzerie. Vlastne da sa niekde v KE najest aspon chutne?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Doma??
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Ja zasadne jem doma, to bola taka hypoteticka otazka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moja pizza č. 1 už dlhé roky
http://www.zarohom.sk/profil/54f0ff7...-10-bratislava
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Aj ja to uz casto riesim domacou stravou, nastastie som si zvykol nepotrebovat vela a stacia mi jednoduche jedla z kvalitnych surovin. Ale, niekedy som cely den na nohach a casto nemam cas, proste niekedy sa neda varit. Prave vtedy sa zijde mat znalost dobrych podnikov, ktore Vas uspokoja, ked uz musite investovat viac penazi a niekde sa najest. Nieje nic horsie, nez niekde nechat 5 euro a odijst nespokojny, s pocitom, ze keby ste si navarili ryzu na masle a cibulke doma, pochutnate si viac a usetrite 4,5 eura.
Najest sa niekde ma svoje caro, ja ked si varim doma, tak to jedlo mi proste az tak nechuti, ako ked dostanem hotove, ktore je navyse vypiplane a esteticky upravene... doma sa s tym nikdy tak nepiplem, proste si spravim hrnec dobreho zradla, nalozim si a narvem sa tym. :-) Navyse, doma si nikdy nebudem robit take jedla ake sa daju robit niekde v restike, a uz pri ich priprave to nevydrzim a ochutnam to, ci ono, nadycham sa vyparov... proste mi to uz tak nechuti, ako ked to dostanem hotove. :-)
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

lujza.j Pozri príspevok
Diky za tip.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

lofr Pozri príspevok
Aj ja to uz casto riesim domacou stravou, nastastie som si zvykol nepotrebovat vela a stacia mi jednoduche jedla z kvalitnych surovin. Ale, niekedy som cely den na nohach a casto nemam cas, proste niekedy sa neda varit. Prave vtedy sa zijde mat znalost dobrych podnikov, ktore Vas uspokoja, ked uz musite investovat viac penazi a niekde sa najest. Nieje nic horsie, nez niekde nechat 5 euro a odijst nespokojny, s pocitom, ze keby ste si navarili ryzu na masle a cibulke doma, pochutnate si viac a usetrite 4,5 eura.
Najest sa niekde ma svoje caro, ja ked si varim doma, tak to jedlo mi proste az tak nechuti, ako ked dostanem hotove, ktore je navyse vypiplane a esteticky upravene... doma sa s tym nikdy tak nepiplem, proste si spravim hrnec dobreho zradla, nalozim si a narvem sa tym. :-) Navyse, doma si nikdy nebudem robit take jedla ake sa daju robit niekde v restike, a uz pri ich priprave to nevydrzim a ochutnam to, ci ono, nadycham sa vyparov... proste mi to uz tak nechuti, ako ked to dostanem hotove. :-)
To je asi normálne. Mne vždy chutilo jedlo od mamy lepšie, keď u nás navarila. Vtedy som sa aj s chuťou najedla. Je to tak ako popisuješ.

Snažím si spomenúť, na čo sa mi najviac viažu spomienky. Je to "nezdravé" jedlo z môjho súčasného pohľadu, bolo to dávno, do reštaurácie na Heydukovej sme to mali zo školy najbližšie a tam sme si dávali všetci koľkí sme boli moravského vrabca. Robili ho geniálne.
A teraz sa budem tu na porade opakovať, ale neviem ako zabudnúť na chuť kávy, tak nájsť aspoň trochu jej následníčku, akú robili pre tridsiatimi rokmi na Staromestskom nám. v Prahe v kaviarni, kde ju aj priamo pražili. Ja si tú chuť skutočne pamätám. Takže to bol pohľad späť, pre dnešok je to pasé.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

katalóg Pozri príspevok
To je asi normálne. Mne vždy chutilo jedlo od mamy lepšie, keď u nás navarila. Vtedy som sa aj s chuťou najedla. Je to tak ako popisuješ.

Snažím si spomenúť, na čo sa mi najviac viažu spomienky. Je to "nezdravé" jedlo z môjho súčasného pohľadu, bolo to dávno, do reštaurácie na Heydukovej sme to mali zo školy najbližšie a tam sme si dávali všetci koľkí sme boli moravského vrabca. Robili ho geniálne.
A teraz sa budem tu na porade opakovať, ale neviem ako zabudnúť na chuť kávy, tak nájsť aspoň trochu jej následníčku, akú robili pre tridsiatimi rokmi na Staromestskom nám. v Prahe v kaviarni, kde ju aj priamo pražili. Ja si tú chuť skutočne pamätám. Takže to bol pohľad späť, pre dnešok je to pasé.
Podla mojho nazoru, treba hladat chute v samotnom zivote, v radosti z moznosti, v laske... to sa da samozrejme, len ked je clovek zdravy. Potom clovek nepotrebuje nachadzat rozne chute v jedle, ved samotny zivot je dobrym korenim. Ale, kym je clovek na tej ceste, nieje zle si poriesit a uspokojit aj chute, len si treba dat pozor, aby sa z toho nestala zavislost, spojena s lenivostou, ze clovek uz inde chute ani nehlada. :-)
Kedysi som bol tazko zavisly na tych nezdravych sladkostiach, mal som to od detstva... vsetky tie sladkosti co sustali, v lesklych obaloch, cokolady, vsade vela tuku, cukru, to som pojedal. Teraz, uz na ne nemam vobec chut, takze da sa to asi nejak zvladnut. Nahradil som ich tradicnymi sladkostami, ako su vianocky s kvalitnym dzemom, strudle, doma pecene kolace... je to urcite zdravsie a neobsahuje to tolko E-ciek, a stuzene tuky, navyse ked si kolac robim sam, dam tam trstinovy cukor a podobne. A uplne mi to uspokoji chute na sladke. Ja by som napriklad detom nekupoval tie sladkosti z obchodov, radsej by som im poriesil take tradicne slovenske sladkosti nasich prastarych mam... vacsinou v nich byva ako nezdrava zlozka len muka a cukor, co nieje az taka strasna kombinacia, ako muka, cukor, stuzeny tuk a kopa nezmyselnych Eciek, farbiv a umelych prisad. Navyse, ked sa muka vymeni za spaldovu alebo pohankovu, a cukor za trstinovy, vysledny produkt uz nieje velmi skodlivy na zdravie. Skoda, ze sa take nepredava vsade, ako standard... vsade vitazi politika najlacnejsieho, co znamena pouzivat lacnu hnusnu psenicnu muku, najlacnejsi cukor, najlacnejsie margariny a kopec chemie, na zamaskovanie nekvalitnych surovin. Ved ked chcem kupit kvalitny dzem s trstinovym cukrom bez pektinu, tak musim ist nad 4 eura za 300g. :-(
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Isteze vitazi. Ked raz Slovac kvalitu nepozaduje, tak si ju predsa ani nezasluzi, nie? Ked niekto dostane v restauracii polievku, v ktorej je tolko bujonu so vsetkymi tymi hnusnymi chemiami, ze je to az nejedle, a ten clovek to nevrati, ale namiesto toho spokojne zje a este aj za to kludne zaplati, tak sa tej nekvality nezbavime. Treba im dat najavo, ze chceme poctivu kuchynu, a casom ju urcite aj dostaneme.
1 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Tak som otestoval tie 3 pizzerie, ohodnotil by som to asi takto:
Pizzeria La Mamma - 7,5/10
Pizzeria Europa Pub - 7/10
Pizzeria Prima Amore - 6,5/10

Pizza Prima Amore bola po technickej a estetickej stranke najlepsie spravena, ale proste nesmakovala mi az tak, navyse mala pripecene konce. Keby lepsie chutila, aspon ako v pizza v La Mamma, nemala pripecene konce, a mala lepsi syr, tak by som kludne dal aj 8/10. Neviem, mozno tak ma chutit talianska pizza, v taliansku som bol iba raz, a raz sme si tam dali aj pizzu, a myslim, ze chutila lepsie. Europa pub bola asi najlepsia celkovo, mala perfektny syr a bolo vidno, ze to robia v peci na dreve. I ked pizza v La Mamma vyzerala tak domacky a neupravene, nemozem si pomoct, chutila najlepsie... zjedol som ju s najvacsou chutou, cesto vyzeralo dost lajdacky spravene, take nepravidelne a zvlnene... akoby ho amater robil, ale chutovo bolo velmi dobre a jemne. Ja som skor na chut, nez na esteticku stranku veci, navyse, ceny v La Mamma su o dobre euro nizsie, nez v tych dvoch dalsich, takze z toho dovodu Pizzerii La Mamma davam najviac bodov.
Este musim podotknut, ze dovod, preco nerad chodim do Europa Pub je obsluha. Ja by som si v podniku proste nevydrziaval casnikov, ktorych to nebavi... ale asi ich to tam nebavi prave kvoli sefstvu, ktore ked ma toto na haku, tak asi bude mat nahaku aj nejake ine veci. I ked samotna pizza je tam asi najlepsia, uz tam nemam chut ist druhy krat. Do pizzerie La Mamma naopak sa mam chut este vratit... a pocet hosti tomu aj zodpovedal... v podstate cely cas ako som tam bol, tam niekto cakal, a nemal si kde sadnut... a i tak si pockal... to je dokaz, ze ked sa mu tam chce 10 minut stat, tak asi vie, preco tam stoji. :-)
Inak, niekomu sa moze zdat, ze som dal tak dobrej pizzerii ako La Mamma nejak malo bodov, ale podla mna 7,5 je dost. 8/10 totiz povazujem za hranicu majstrovstva. 9/10 je take majstrovstvo, ze je ta pizzeria znama nielen v meste, v ktorom je, ale v celej krajine. A 10/10 znamena, ze ta pizzeria je znama po celom kontinente. Bohuzial, 9/10 ani 10/10 som este nezazil, a vlastne ani 8/10... a prave preto som sklamany, cakal som, ze v cenovej kategorii 5-6 euro zazijem aspon 8/10. Ale asi tu uz bude treba pocitat aspon so 7-8 euro za pizzu, ak taka vobec na Slovensku existuje.
0 0
Rasek Rasek

Rasek je offline (nepripojený) Rasek

Skus si dat ekucharka.net nemôžem dat link nedovoli server--je to CZ stranka videorecepty-komentare atd:
0 0
Rasek Rasek

Rasek je offline (nepripojený) Rasek

Dobru zabavu a pohodu

http://ekucharka.net/recepty-a-videorecepty/
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Najlepsie forum o strave je na www.cheftalk.com.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Slayer666 Pozri príspevok
Najlepsie forum o strave je na www.cheftalk.com.
Skoda, že sme sa povinne museli učiť jazyk rusky
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Darina1234 Pozri príspevok
Skoda, že sme sa povinne museli učiť jazyk rusky
Skoda. Ale vies, nie vsetci museli a su tu ludia, ktori vedia po anglicky a to forum by im mohlo pomoct, lebo je to vynikajuce forum. Amaterski kuchari sa mozu pytat priamo profesionalnych sefkucharov. Myslim si vsak, ze dnes vie uz dost vela ludi aspon na nejakej urovni po anglicky, preto z toho mozu mnohi tazit. Ak by si sa ich chcela na nieco opytat, kludne to sem napis a ja to tam mozem posunut a dat ti vediet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať