Zavrieť

Porady

Prispevok na byvanie...

Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

Zdravim, Chcel by som sa vas opytat, ako postupovat a ako riesit moj problem.

Mam 22 rokov, som nezamestnany, evidovany na UPSVaR, dopocul som sa, ze ak si zmenim adresu trvaleho bydliska k starej mame, mam narok na statnu socialnu davku + ak mi stara mama daruje nejake percento z nehnutelnosti v ktorej byva a sucasne tam mam aj to zmene trvale bydlisko (aby som figuroval v liste vlastnictva nehnutelnosti v ktorej byvam) tak mam narok aby sa ta socialna davka este zvysila..viete mi prosim poradit ci je to vobec realne, a ake nasledne kroky mam vykonat??? (viem, ze treba ist nahlasit zmneu bydliska, vybavit obcanak novy, vodicak ale co robit dalej neviem)...za poskitnutie rady vopred dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anub Pozri príspevok
Zdravim, Chcel by som sa vas opytat, ako postupovat a ako riesit moj problem.

Mam 22 rokov, som nezamestnany, evidovany na UPSVaR, dopocul som sa, ze ak si zmenim adresu trvaleho bydliska k starej mame, mam narok na statnu socialnu davku + ak mi stara mama daruje nejake percento z nehnutelnosti v ktorej byva a sucasne tam mam aj to zmene trvale bydlisko (aby som figuroval v liste vlastnictva nehnutelnosti v ktorej byvam) tak mam narok aby sa ta socialna davka este zvysila..viete mi prosim poradit ci je to vobec realne, a ake nasledne kroky mam vykonat??? (viem, ze treba ist nahlasit zmneu bydliska, vybavit obcanak novy, vodicak ale co robit dalej neviem)...za poskitnutie rady vopred dakujem
Nebude relnejšie, ak nebudeš špekulovať a hľadať si prácu aspoň na dohodu ...

Aby si mal nárok na dávku v hmotnej núdzi, do veku 25 rokov musíš mať súdom stanovené výživné od obidvoch rodičov. Ak bude nižšie ako dávka v Hm.núdzi pre jednu osobu, doplatia ti zvyšok.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

pracu si hladam, teraz som na absolvenskej praxi prave na Urade prace a tuna mi to bolo povedane kolegami ze je taka moznost,preto sa informujem ci o tom niekto nieco nevie, lebo sa mi neoplati vybavovat veci po uradoch a koniec koncov z toho nebudem mat nic iba novy obacanak a vodicak
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anub Pozri príspevok
pracu si hladam, teraz som na absolvenskej praxi prave na Urade prace a tuna mi to bolo povedane kolegami ze je taka moznost,preto sa informujem ci o tom niekto nieco nevie, lebo sa mi neoplati vybavovat veci po uradoch a koniec koncov z toho nebudem mat nic iba novy obacanak a vodicak
kde budeš skutočne bývať ? U rodičov alebo u babky ?

A bez toho súdom stanoveného výživného to určite nepôjde - to ti "kolegovia" asi zabudli povedať ...
0 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

ono je to trosku zlozitejsie, nasi su rozvedeni, mama byva v PO, ja byvam s otcom a bratom v SB, staru mamu mam v dedine medzi tymito mestami, a na kolko ak som v po byvam v po ak v sb tak v sb (myslim tym noclah, stravu,vyuzivanie energii) u babky byvam zriedka kedy, mne ide fakt o ten prispevok lebo preco nevyuzit tuto mzonost ak je...tak ja vybehnem k nam na socialne a uvidim co mi na to povedia ci treba tie sudom stanovene vecy alebo nie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anub Pozri príspevok
ono je to trosku zlozitejsie, nasi su rozvedeni, mama byva v PO, ja byvam s otcom a bratom v SB, staru mamu mam v dedine medzi tymito mestami, a na kolko ak som v po byvam v po ak v sb tak v sb (myslim tym noclah, stravu,vyuzivanie energii) u babky byvam zriedka kedy, mne ide fakt o ten prispevok lebo preco nevyuzit tuto mzonost ak je...tak ja vybehnem k nam na socialne a uvidim co mi na to povedia ci treba tie sudom stanovene vecy alebo nie
čítaš čo ti píšem ? V prvom rade potrebuješ výživné od obidvoch rodičov. Inak sa na sociálke s tebou nebudú baviť (teda aj od otca, u ktorého oficialne bývaš)
0 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

no dobre..a ako sa postupuje pri tom vyzivnom, lebo ja o tom neviem skoro nic..mohla by s mi s tym pomoct? dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anub Pozri príspevok
no dobre..a ako sa postupuje pri tom vyzivnom, lebo ja o tom neviem skoro nic..mohla by s mi s tym pomoct? dakujem
Napíšeš si žiadosť o platenie výživného a pošleš na súd (vzor vygugliš). Súd si vyžiada od zamestnávatela tvojho otca príjem, rovnako aj od matky, ak už otcovi na teba neplatí a na pojednávaní, na ktoré budete všetci pozvaní, podľa výšky príjmu im určia výživné na teba.

Toto naozaj ako mladý zdravý chalan chceš ?
1 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

veronikasad Pozri príspevok
Napíšeš si žiadosť o platenie výživného a pošleš na súd (vzor vygugliš). Súd si vyžiada od zamestnávatela tvojho otca príjem, rovnako aj od matky, ak už otcovi na teba neplatí a na pojednávaní, na ktoré budete všetci pozvaní, podľa výšky príjmu im určia výživné na teba.

Toto naozaj ako mladý zdravý chalan chceš ?
napriklad o tomto osm nevedel, o chvilu idem na socialne mam to tu dve dvere vedla a uvidim co mi povedia...inak poprosil by som o odpovede bez podtontu "jezis co ty si za dement" ste poradne tak radte a nepovysujte sa dikec...idem zistit co a ako a dma vediet co povedali
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anub Pozri príspevok
napriklad o tomto osm nevedel, o chvilu idem na socialne mam to tu dve dvere vedla a uvidim co mi povedia...inak poprosil by som o odpovede bez podtontu "jezis co ty si za dement" ste poradne tak radte a nepovysujte sa dikec...idem zistit co a ako a dma vediet co povedali
to som nenapísala ani medzi riadkami. Som matka dospelých detí, ktoré by som doma bez práce nenechala a ak by skúšali to výživné - to by bol iný cirkus ...

Viem, že práca sa dnes hľadá ťažko, ale pri troche snaženia minimálne brigáda sa zohnať dá ...
0 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

veronikasad Pozri príspevok
to som nenapísala ani medzi riadkami. Som matka dospelých detí, ktoré by som doma bez práce nenechala a ak by skúšali to výživné - to by bol iný cirkus ...

Viem, že práca sa dnes hľadá ťažko, ale pri troche snaženia minimálne brigáda sa zohnať dá ...
asi nesi z vychodu z takeho maleho mestecka ale to je jedno...bol som na statnych socialnych davkach aj na socialnej poistovni nic zo sudu nepotrebujem staci mi : 1. ist na ohlasovnu pobytu, zmenit trvale bydlisko
potom si viriesit aby starka na mna prepisala percento (staci aj 0.98) doniest to vsetko na urad prace odelenie statnych socialnych davok a prispevok mi prejde, akurat zadrhel moze byt v tom ze som na absolvenstkej praxi, ze zajtra uz budu vediet co a ako. a inak ja so mpracoval 3 roky po zahranici a teraz si rieism svoj vlastni bznis ale bohuzial nedokazem zdokladovat svoj prijem kedze ide o mll marketing takze na riti nesedim a za dalsie ak cigani mozu vyuzivat setky moznedavky preco ja by som ich vyuzit nemohol...to by som mohol oznacit za rasizmus..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anub Pozri príspevok
asi nesi z vychodu z takeho maleho mestecka ale to je jedno...bol som na statnych socialnych davkach aj na socialnej poistovni nic zo sudu nepotrebujem staci mi : 1. ist na ohlasovnu pobytu, zmenit trvale bydlisko
potom si viriesit aby starka na mna prepisala percento (staci aj 0.98) doniest to vsetko na urad prace odelenie statnych socialnych davok a prispevok mi prejde, akurat zadrhel moze byt v tom ze som na absolvenstkej praxi, ze zajtra uz budu vediet co a ako. a inak ja so mpracoval 3 roky po zahranici a teraz si rieism svoj vlastni bznis ale bohuzial nedokazem zdokladovat svoj prijem kedze ide o mll marketing takze na riti nesedim a za dalsie ak cigani mozu vyuzivat setky moznedavky preco ja by som ich vyuzit nemohol...to by som mohol oznacit za rasizmus..
Tak to ti držím palce, nech ti vyjde príspevok na bývanie, aj podnikanie ...

Ak chceš riešiť vlastný biznis, prečo nežiadať o príspevok na samostatne zárobkovú činnosť , Nie je to malá suma na začiatok ...
0 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

ja viem, mam uz temer hotovy odnikatelsky plan, ale ide o to ze v tom bzinise aby som mohol brat podnikatelsky plan musim ma zivnost, mne na mojej pozicii sa neoplati robit zivnost, ale ak sa dostanem na manazersku poziciu kde su uz rozdielove hodnoty z produkcie mojich ludi tak to si uz budem musiet spravit zivnost a resit podnikatelsky plan ale to stihnem tak najskor v novembri tohto roka a prave dovtedy som chcel si apson takto pomoct, u nas je tazko si najst pracu ja mam skoncene gymnazium maturitne vysvedcenie priemer 1.0 a nedokoncil som prvy rocnik prava, kto ma zamestna? nikto s gymnaziom mozem robit len manualne..a dakujem za prianie
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Anub Pozri príspevok
... ale to stihnem tak najskor v novembri tohto roka a prave dovtedy som chcel si apson takto pomoct...
...len či tie "smiešne" % od babky dovtedy stihneš mať prepísané v katastri......o poplatkoch s tým súvisiacich ani nehovoriac......
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

veronikasad Pozri príspevok
Napíšeš si žiadosť o platenie výživného a pošleš na súd (vzor vygugliš). Súd si vyžiada od zamestnávatela tvojho otca príjem, rovnako aj od matky, ak už otcovi na teba neplatí a na pojednávaní, na ktoré budete všetci pozvaní, podľa výšky príjmu im určia výživné na teba.

Toto naozaj ako mladý zdravý chalan chceš ?
Skôr si myslím, že ten návrh na určenie výživného mu súd zamietne. Hm... z akých dobrých úmyslov sa možno dostať k babkinej nehnuteľnosti alebo jej časti.
0 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

Ajuška Pozri príspevok
...len či tie "smiešne" % od babky dovtedy stihneš mať prepísané v katastri......o poplatkoch s tým súvisiacich ani nehovoriac......
november je idealny plan..realne asi az buduci rok..a ano oplati ak to je vo vyske 120e mesacne tak sa to oplati..urcite sa to oplati hoc len na 5 mesiacov
0 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

petra...polovicu nehnutelnosti ma otec polovicu babka ak mi neikto z nich da 1percento staci ...men tsaci mat aj len jednu tehlu z domu alebo stvorak pozemku ide len o to aby som figuroval v liste vlastnictva a ka zmyslas tak aby som sa dostal k majetku tak sa spamataj
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

No, neviem, kto by sa z nás mal spamätať.
0 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

nevem ake mas zmyslanie ale ja mam svoju rodinu rad a tak ci tak ten dom bude raz moj ked dedit budem len ja a brat ak ojedine vnucata...a ma nic take ani v zivote nenapadlo okradat rodinu ale teba asi hej..respekt!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anub Pozri príspevok
november je idealny plan..realne asi az buduci rok..a ano oplati ak to je vo vyske 120e mesacne tak sa to oplati..urcite sa to oplati hoc len na 5 mesiacov
Kde si zobral sumu 120,0€ mesačne ?

zo stránky UPSVaR :

Výška príspevku na bývanie:
55,80 €
mesačne pre jednotlivca
0 0
Anub Anub

Anub je offline (nepripojený) Anub

ano ale pokial nesi aj v liste vlastnictva ak si v liste vlastnictva navysuje s ato na 118 e myslim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať