Zavrieť

Porady

smer ukladania plavajucej podlahy

Zdravim,

kedze som prebehol na internete viacero navodov a videi, mam dilemu akym smerom ukladat plavajucu podlahu, niekde uvadzaju, ze ma byt kolmo k oknam, alebo ma byt smerom od dveri k oknu (byt je klasika vstup je oproti oknu), tak zvazujem aj nejaku ekonomiu ukladania podlahy, ale zase nechcem, aby to zle vyzeralo... povacsine som videl podlahy polozene kolmo k oknu...
vdaka za nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kolmo k oknu je menej vidieť špáry medzi jednotlivými doskami.Inak je to asi len čistá estetika.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Tu je sľúbené foto pre mendo 933 mojej budúcej obývačky
    Dávam 3 foto lebo neviem kde to bude naj vidieť. Je to super a hlavne pohľad keď vojdeš do obývačky od vchodových dverí.
    28052011(002).jpg  
    28052011(003).jpg  
    28052011.jpg  
    1/1

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zalezi aj na tom, ktoru stranu chces opticky rozsirit, ci zuzit.

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    podlaha bude jeden druh spolocna pre 2 izby, a jeden druh spolocna pre dalsie 2 izby, opticke rozsirovanie alebo zuzovanie mi na um nejako neprislo, kedze nejaky zmysel to v izbach mozno nema, akurat ze kuchyna bude z polovice dlazba a polovica podlaha, cize tu mozno bude vhodne to naaranzovat tak akby izbu rozsirilo, a to iste plati v prepojenej obyvacke, ktora je dlha cca 6 m a siroka cca 3... spalnu a detsku izbu bude rozdelovat vstavana skrina, cize tam ide tiez jedna podlaha na cely priestor...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja to mám v rôznych izbách rôzne, kolmo na okno a aj vodorovne, rozdiel nevidím, neuvedomujem si. Je fakt, že obývačka 6m dlhá a podlaha je kladená po šírke, ale o kladení rozhodovala skôr ekonomika - minimalizácia odpadu.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    KoxXxo Pozri príspevok
    Slnečné svetlo cez okno má dopadať na dosky v pozdĺžnom smere.
    Blbosť, tiež mi to tvrdil jeden majster. Ja mám v byte plávajúcu s priznanými špárami položenú diagonálne a vyzerá to super ,tak isto som to robil teraz v dome. Majstri sú len lenivý /nechce sa im rezať/ a ľudia šetria/vačší odpad/ ale je to určite krajšie ako rovnobežné pokladanie.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Blbost to nieje, ako uz pisal 220870 vtedy je menej vidno spary. Je to len estetika. Pri kladeni su ine veci dôlezitejsie ako ci ju dam kolmo,sikmo, diagonalne......

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ja mám na podlahe priznané / drážkovaná podlaha - ako keby dosky/ špary. A každá návšteva ktorá príde tak sa jej to neskutočne páči.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    je to o vkuse, uz su plavacky aj s V drazkami, kde je drazka priznana. Najlepsie si je pre danu miestnost na sucho naukladat a rozhodnut sa co je krajsie

    pivko: hod foto

    janvirostko je offline (nepripojený) janvirostko

    janvirostko
    Raz som aj ja hladal tuto informaciu a dostal som sa okrem ineho aj k argumentu, ze treba ukladat kolmo k oknu kvoli teplu, ktore vznika od slnesneho ziarenia. Ak su dosky vodorovne s oknom, tak ich moze "pokrutit".
    Osobne v tom az taku logiku nevidim, kedze su miestnosti s oknami na viacerych stranach.
    Spary krajsie vyzeraju, ak su od dveri k oknu. Ak vsak potrebujes potlacit nejaky rozmer miestnosti, tak sa riad kludne podla toho.

    manila je offline (nepripojený) manila

    manila
    my sme ukladali rovnobezne s oknom aj kolmo na okno. zalezalo od toho ci sme chceli miestnost opticky zvacsit alebo rozsirit. tu je priklad s rovnobezne ulozenou s priznanymi sparami
    6387782_720.jpg  

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    220870 Pozri príspevok
    Kolmo k oknu je menej vidieť špáry medzi jednotlivými doskami.Inak je to asi len čistá estetika.
    To myslíš ako tú umelú hmotu, čo sa hrá na drevo ????????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.