Zavrieť

Porady

Má na to zamestnávateľ právo?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať.Pracujem v McDonalds, ako manager- vedúca zmeny.Može mi zamestnávateľ povedať, že od 1.6. máš dvojmesačnú výpovednú lehotu, na základe sťažnosti zamestnancov,že som zlá na nich.Povedal,že ak v priebehu výpovednej lehoty navštívim psychológa, a on mi dá potvrdenie, že som sposobilá, že nie som ,,zlá,,,tak výpoved stiahne.
Može odo mňa takéto niečo žiadať?Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    soso1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať.Pracujem v McDonalds, ako manager- vedúca zmeny.Može mi zamestnávateľ povedať, že od 1.6. máš dvojmesačnú výpovednú lehotu, na základe sťažnosti zamestnancov,že som zlá na nich.Povedal,že ak v priebehu výpovednej lehoty navštívim psychológa, a on mi dá potvrdenie, že som sposobilá, že nie som ,,zlá,,,tak výpoved stiahne.
    Može odo mňa takéto niečo žiadať?Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku?
    Pokiaľ do konca mesiaca tú výpoveď dostaneš aj písomne, tak od 1.6.2011 Ti začne plynúť výpovedná doba. Prípadne do konca mesiaca Ti ju môžu dať podpísať osobne.
    Pokiaľ Ti to " len povedal ", nič sa nedeje. Žiadna výpovedná doba Ti nezačne plynúť.

    Zdravotné nález nemá právo vyťahovať na verejnosť, ani ho nemá právo žiadať.
    Môže však žiadať potvrdenie od Tvojho obvodného lekára, že si spôsobilá viesť väčší kolektív, ale to mal spraviť už vtedy, keď Ťa prijímal na túto funkciu. Veľa zamestnávateľov si spôsobilosť na vedenie kolektívu takto overuje a okrem výpisu z registra trestov, profesného životopisu........atď, žiada i toto potvrdenie.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Ahoj, zamestnavatel ti nemoze dat vypoved z takehoto dovodu

    vypoved mozes dostat len z dovodov vyslovene popisanych v zakonniku prace a uvedena formulacia mi nesedi na ziadny z tychto dovodov,

    a ten psychologicky posudok je uplna hlupost

    skus pripadne uviest cele znenie vypovede

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    soso1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať.Pracujem v McDonalds, ako manager- vedúca zmeny.Može mi zamestnávateľ povedať, že od 1.6. máš dvojmesačnú výpovednú lehotu, na základe sťažnosti zamestnancov,že som zlá na nich.Povedal,že ak v priebehu výpovednej lehoty navštívim psychológa, a on mi dá potvrdenie, že som sposobilá, že nie som ,,zlá,,,tak výpoved stiahne.
    Može odo mňa takéto niečo žiadať?Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku?
    Jasné, tebe môže povedať čokoľvek.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    soso1 Pozri príspevok
    Jedno písala frajerka pod mojím menom.SRY

    Este ze tak!
    Uz som sa zlakla, ze manager napisal " odomna vizadovat"
    Možno trošku mimo témy, ale nedá mi podotknúť, či by si nemala trošku možno aj porozmýšľať nad sebou. Ak teda to bolo už aj od zamestnávateľa pohrozenie. Vieš hovorím z vlastnej skúsenosti. My máme v práci takú nadriadenú, ktorá útočí, vyhráža sa, prosto niekedy stačí len pohľad z ktorého sršia blesky... Mňa osobne sa nijak nedotkla, ale vyberá si slabšie povahy, ktoré potom deptá, nieje to nič príjemné. To už potom nieje autorita, ale strach z nej... Nič v zlom, ale skús

    Má na to zamestnávateľ právo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.