Zavrieť

Porady

Co to znamena ak stat garantuje moje peniaze v banke ??

"garancia vašich peňazí štátom. Ak hľadáte bezpečnú banku, vyberte si takú, ktorá dostatočne chráni vaše peniaze proti zneužitiu, nestrácajte čas zisťovaním ako dlho banka funguje" co to je vlastne ta garancia ? a ma to OTP banka vie mi niekto poradit ? ( neviem kam som mal zaradit tuto temu ak som to dal sem ) dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Maju to vsetky banky na SK.
    Garancia je limitovana do urcitej vysky.
    Ak by bankra krachla, tak do toho daneho limitu Ti stat vyplati sumu.
    Je to poistenie voci insolventnosti.

    Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

    :-) Jano69
    hovorí sa tomu fond na ochranu vkladov, týmto fondom sú tie peniaze chránené

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    od tohto roka je ochrana do vysky 100000,-€ na jedno rodne cislo a to v kazdej banke zvlast, to znamena, ze do kazdej banky na SK si mozes dat po 100 tisic, a vsade ich mas chranene,
    fond ma zdroje z povinnych pravidelnych prispevko bank, plus z prispevkov vstupnych a v pripade nutnosti, banky musia povinne vlozit mimoriadne prispevky,
    nie kazdy vklad/produkt je vsak chraneny v tomto zmysle,
    vsetko sa docitas v zakone FOV

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    keď skrachovala Devín banka, tak zrovna ten fond na ochranu vkladov vyplácal poškodených klientov. Ale vtedy boli záruky nižšie ako dnes.

    Inak by skrachovalo viacero bánk, tak to nemá z čoho fond na ochranu vkladov zaplatiť. A tie záväzky by musel prevziať štát. Ale ak by to bolo enormné, tak by štát asi radšej vyhlásil bankrot.

    Čiže je to ochrana v prípade krachu jednej - dvoch bánk. Ale nie pre krach celého bankového sektoru. To sa zase až tak často nestáva.
    Filip Glasa Pozri príspevok
    keď skrachovala Devín banka, tak zrovna ten fond na ochranu vkladov vyplácal poškodených klientov. Ale vtedy boli záruky nižšie ako dnes.

    Inak by skrachovalo viacero bánk, tak to nemá z čoho fond na ochranu vkladov zaplatiť. A tie záväzky by musel prevziať štát. Ale ak by to bolo enormné, tak by štát asi radšej vyhlásil bankrot.

    Čiže je to ochrana v prípade krachu jednej - dvoch bánk. Ale nie pre krach celého bankového sektoru. To sa zase až tak často nestáva.
    ..ja si praveze myslim ze tam to cele speje.. krach celeho bankoveho sektoru.. ale ten ked padne uz peniaze nebudu aj tak dolezite, skor pocet zbrani v domacnosti...

    onical je offline (nepripojený) onical

    onical
    Myslím,že nemusíš mať obavy.100 000 dáš na svoje rodné číslo,100 000 na manželku,po 100 000 na deti.Ak nestačí,môžeš využiť aj rodičov.
    Mne skrachovali Devín,Dopravná,Kreditná.Všade som mal takto porozkladné chechtáky,len tie sumy,za ktoré ručil štát boli podstatne nižšie.Neprišiel som ani o korunu.Už keď som tam tie peniaze dával,som vedel,že Devín dlho nevydrží.Ale 24,2% bolo viac,ako 13% v sporiteľni.
    Neviem,prečo chceš OTP,keď suverenne najlepšie úroky ti dajú vo svojej banke chalani z Ja a Ty.A ešte sa môžeš zadarmo váľať 4 dni,alebo týždeň v ich hoteloch,ako benefit.
    A to,že či je banka bezpečná,je v tomto prípade nepodstatné,pretože ručí fond na ochranu vkladov,ktorý si v prípade nedostatku požičia od nár.banky tak,ako v minulosti a dokonca sa zákonom podstatne znížila doba dokedy ťa musia vyplatiť včetne úrokov.
    Naposledy upravil onical : 06.06.11 at 11:56 Dôvod: doplnenie

    Co to znamena ak stat garantuje moje peniaze v banke ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.