Zavrieť

Porady

ELEKTRINA A PLYN

Zdravim vsetkych a dufam ze som sa trafil do spravnej oblasti.
Vcera mi dosla ponuka od VSE na znizenie platieb o 7% akysi produkt USPORA ale je tam zatial blizsie neurcena viazanost. Pri tom bol aj nejaky iny dodavatel plynu MODRY PLYN. Mate niekto blizsie poznatky o tomto? Vie mi niekto poradit na co sa pytat ked sa tam budem informovat? Viem ze ked tam zavolam tak mi to budu len chvalit tak chcem poznat aj nazory ludi okolo co do toho mozno vidia viac nez ja ci v tom nie je nejaky hacik. Vopred dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Emita81 je offline (nepripojený) Emita81

    Emita81
    Mna by tiez zaujimal nazor od niekoho ineho. Ta zlava 7% sa vztahuje iba na el. v pripade ak podpiseme zmlluvu,myslim, ze by tuto zlavu mali poskytnut kazdemu bez akychkolvek podmienok a co sa tyka toho modreho plynu tak si o tom myslim to iste,preco by sme mali platit tolko kolko platime ak je tu moznost platit o 12% menej?!Zasa len chce niekto zarabat na obycajnych ludoch.Hned by som tu zmluvu podpisala, no mam strach ,ze za tym bude nejaky "figel", ktory prepukne niekedy v buducnosti v moj neprospech

    prudky je offline (nepripojený) prudky

    Vylúčený člen prudky
    Emita81 Pozri príspevok
    Mna by tiez zaujimal nazor od niekoho ineho. Ta zlava 7% sa vztahuje iba na el. v pripade ak podpiseme zmlluvu,myslim, ze by tuto zlavu mali poskytnut kazdemu bez akychkolvek podmienok a co sa tyka toho modreho plynu tak si o tom myslim to iste,preco by sme mali platit tolko kolko platime ak je tu moznost platit o 12% menej?!Zasa len chce niekto zarabat na obycajnych ludoch.Hned by som tu zmluvu podpisala, no mam strach ,ze za tym bude nejaky "figel", ktory prepukne niekedy v buducnosti v moj neprospech
    7% nebude zľava, ale asi úspora pri novom produkte - preto treba podpísať zmluvu.
    ZEZ tiež samo (hoci nemá na trhu najnižšie ceny na trhu) upozorňuje svojich odberateľov, že ich odber je na "hranici" a pri pokračujúcom tredde spotreby je výhodnejšie prejsť do inej tarify (pozri ÚRSO / produkty dodavateľov).

    synapse je offline (nepripojený) synapse

    synapse
    Keď si pozrieš tak sa zaväzuješ ostať zákazníkom VSE do 30.06.2011. Aj ja rozmýšľam ako ďalej veľmi veľa info nájdeš na :
    elektrickaenergia.sk
    a napr tu si vieš presne spočítať koľko ušetríš/prerobíš:
    cez.sk

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    synapse Pozri príspevok
    Keď si pozrieš tak sa zaväzuješ ostať zákazníkom VSE do 30.06.2011. Aj ja rozmýšľam ako ďalej veľmi veľa info nájdeš na :
    elektrickaenergia.sk
    a napr tu si vieš presne spočítať koľko ušetríš/prerobíš:
    cez.sk
    do 30.6.2013 ... viazanost 2 roky
    Peter z Bratislavy
    Robil som si porovnanie cien energii od roznych dodavatelov plynu a elektriny cez webstranku:
    http://www.vyhodnaenergia.sk/


    Ako najdarhší mi vyšiel súčasný SPP a ZSE.
    Pri sučasnej ročnej spotrebe mi to spočítalo úsporu u každého alternatívneho dodavateľa energií a ako víťazi my vyšli:
    Vaša energia s úsporou 201 EUR ročne a ČEZ SR s úsporou 206 EUR ročne.
    Bolo to počítané samostatne, a je možné, že keď prejdem s oboma druhmi energií (plyn + elektrina) k jednému budú ceny ešte výhodnejšie?
    kto máte aké skúsenosti s týmito dvoma doávateľmi a ich podmienkami?

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Podpísali ste s VSE : Objednávku produktu úspora ?

    Oplatí sa kvôli 7% zaviazať elektrárňam na 2 roky ?

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Oplatí sa kvôli 7% zaviazať elektrárňam na 2 roky ?
    Ak neuvažuješ najbližšie 2 roky meniť dodávateľa elektriny, tak áno. Ak uvažuješ o inom dodávateľovi, tak zatiaľ nepodpisuj a vyber si ho.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    anonym222 Pozri príspevok
    Ak neuvažuješ najbližšie 2 roky meniť dodávateľa elektriny, tak áno. Ak uvažuješ o inom dodávateľovi, tak zatiaľ nepodpisuj a vyber si ho.

    Vďaka za názor.
    Neuvažujeme zatiaľ na inom dodávateľovi.
    Neviem ako ste čítali obchodné podmienky týchto ponúk, ale je to takto:
    1) produkt VSE ÚSPORA je zľava 7 % po čas prvých 5 mesiacov a zvyško viazanosti sú ceny len nichšie, ako v štandardnom cenníku - o koľko??? aj 1 cent je lacnejšie, len vy neušetríte . Zľava sa ráta zo silovej elektriny, čiže vo vrátane distribučných poplatkov je polovičná. V priemera za 2 roky viazanosti je to 1,5 percenta...ako že zľava
    2) ponuka Modrý plyn od RWE až 12 % je len na prvých 12 mesiacov platnosti zmluvy, teda od dátumu podpisu. Pokiaľ zmena dodávateľa trvá až 6 mesiacov, minimálne ale 4, tak šetríte 6 až 8 mesiacov. Zľava sa ráta z ceny komodity, čiže rovnako ako u elektriny pro rátani distribučných poplatkov zhruba polovičná. V priemere za 3 roky viazanosti je to 1,2 %...ako že zľava

    Neverte zľavám dominantných dodávateľov, snaží sa nás len zodrať a zabránit zmene dodávateľa k alternatívnym.

    Stano258 je offline (nepripojený) Stano258

    Stano258
    Od leta 2013 majú všetci dodávatelia energií štandardizované obchodné podmienky. URSO vydal šablónu a všetci dodávatelia museli podľa tejto šablóny prerobiť svoje veľmi často neprehľadné obchodné podmienky.
    misoft No do pr*ele - zase nebudú môcť "legálne" odrbávať.....
    Stano258 :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.