Zavrieť

Porady

Kúpa domu bez kolaudačného rozhodnutia

A hojte. Neviete mi nikto poradiť chystám sa kúpiť starší dom bez kolaudačného rozhodnutia čo potrebujem k tomu .K domu nie je ani projektová dokumentácia.
Naposledy upravil arizona : 13.07.11 at 21:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no záleží kedy bol postavený
    ale isti si ci je stavba zapisana na katastri a je vydaný list vlastnictva potom dalej rozmyslaj

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    adrian1976 Pozri príspevok
    A hojte. Neviete mi nikto poradiť chystám sa kúpiť starší dom bez kolaudačného rozhodnutia čo potrebujem k tomu .K domu nie je ani projektová dokumentácia.
    A načo potrebuješ kolaudačné rozhodnutie ? Ja v takom postavenom kdesi v roku 1940 bývam, kolaudačné ani netuším či vôbec bolo, opravil som ho -
    na začiatku som dal ohlásenie stavebných úprav a napísal všetko čo chcem opraviť, tak mi stavebný úrad oznámil, že požaduje stavebné povolenie. Tak som to celé stiahol, na stavebné povolenie som robil len el.prípojku a kolaudoval len po hodiny na hranici pozemku. Potom som dal oznámenie o oprave strechy a fasády a všetko som spravil len cez oznámenie. Ak dáš byrokratovi šancu, tak bude hľadať akékoľvek problémy čo je ešte treba statika, revízie, vyjadrenie letiska, 3.suseda... Zabiješ tak kopu času a oprava sa natiahne a predraží.

    timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

    Vylúčený člen timkoprvy
    andiablo Pozri príspevok
    no záleží kedy bol postavený
    ale isti si ci je stavba zapisana na katastri a je vydaný list vlastnictva potom dalej rozmyslaj
    Dobrou kontrolou je aj súpisné číslo.

    Kúpa domu bez kolaudačného rozhodnutia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.