Zavrieť

Porady

Cesta do Bulharska

ahoj, 22.7. ideme autom do Bulharska /Varna/. Chceme ísť cez Rumunsko. Máte niekto skúsenosti s cestou cez Bulharsko? Je to bezpečné? Chce sa niekto pridať? My chceme vyraziť už doobeda z BA.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Cez BG a RO som dvakrát prechádzal.Pár rád čo som čítal po serveroch.Zastavovať len na známich pumpách AGIP,SHELL,OMV.Vždy jeden v aute nikdy nenechať auto bez dozoru.S pocestnými komunikovať len cez zatvorené okno.Ak aj zostanete stáť niekde v zápche ,treba mať neustále zatvorený kufor, otvorí kufor uchmatne a uteká ,kradnú, ako naši indiáni.Dodržiavať rýchlosti a pravidlá .Aj keď domáci prekročia rýchlosť tak ich nepokutujú ale cudzinca 100%.
    http://bulharsko.orbion.cz/cestopisy...-07-2010-4291/
    Naposledy upravil 220870 : 13.07.11 at 21:12

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na co zakladas duplicitne temy? Duplicitu som ti vymazala...

    Pouzivaj vyhladavac a pozri starsie temy http://www.porada.sk/gsearch.php?do=...c00f7ab26#1053
    Naposledy upravil arizona : 13.07.11 at 21:29

    rijana77 je offline (nepripojený) rijana77

    rijana77
    nebolo to celkom douplicitne, lebo v prvej som sa pomýlila, že ideme cez bulharsko a nie rumunsko, len som nevedela ako to vymazať, lebo som tu prvý krát.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    rijana77 Pozri príspevok
    ahoj, 22.7. ideme autom do Bulharska /Varna/. Chceme ísť cez Rumunsko. Máte niekto skúsenosti s cestou cez Bulharsko? Je to bezpečné? Chce sa niekto pridať? My chceme vyraziť už doobeda z BA.
    Ja pojdem z Vychodu a trasa bude nasledovna:

    Prechod do RO z HU : Oradea , Deva, Sibiu, Pitesti, Bucuresti,Giurgiu,
    prechod z RO do BG : Ruse dalej pokračovat podľa toho do akého strediska sa chcete dostat, napr. Razgrad, Shumen , Varna

    ale zaujimavejšia cesta je Shumen,Smyadovo, Karnobat, Aytos, Burgas.

    Tak to ukazuje aj navigacia GPS.

    rijana77 je offline (nepripojený) rijana77

    rijana77
    ďakujem za info. Veľa známych nám radilo ísť cez Srbsko, že je tam bezpečnejšie a majú veľa dialnic. Takže ešte zvažujeme túto možnosť.

    jarkag je offline (nepripojený) jarkag

    jarkag
    Cez Rumunsko do Bulharska sme v rokoch 2000 - 2007 cestovali skoro každý rok a toho roku sa nám to snáď podarí zas.
    Moji rodičia s vnúčatami boli minulý rok v Rumunsku pri mori a nemali žiadne problémy.
    Rumunsko je úžasná krajina s krásnou prírodou, ktorú sa oplatí vidieť. Mnoho ľudí má neopodstatnený strach z tejto krajiny. My sme za celý čas nemali žiadnu zlú skúsenosť.
    Ich cesty - hlavný ťah - sú v oveľa lepšom stave ako naše, treba si len dávať pozor a tankovať len na známych benzínkach. Stalo sa nám, že kamarát natankoval na pochybnej pumpe a po pár km sa mu auto pokazilo a musel ho dať odtiahnuť na Slovensko.
    Ale pozor si treba dať aj v Bulharsku, už sme zažili, že ráno po príchode si známy svoje auto nenašli a mali problém dostať sa na Slovensko.
    Čo sa týka trasy, nám sa najviac zapáčila cesta cez Rumunsko až do Constanty - ku moru, cez prechod Vama Veche do Bulharska a popri pobreží chodíme až dole k Tureckým hraniciam do Achtopolu. Tam je menej Slovákov, ceny sú nižšie ako v známych letoviskách a je tam aj teplejšie.

    lucka287 je offline (nepripojený) lucka287

    lucka287
    ahojte....chystame sa na dovolenku do bulharska autom, a zaujimalo by ma, ako je to s majitelom vozidla....možme vycestovať, ak je auto brane na leasing, to znamena, že majitelom je leasingovka a držitelom vozidla je svagor??ved štaty, cez ktore budeme prechadzať su v eu, či tam maju nejake ine zakony???vedel by mi s tym niekto poradiť???

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    jarkag Pozri príspevok
    Cez Rumunsko do Bulharska sme v rokoch 2000 - 2007 cestovali skoro každý rok a toho roku sa nám to snáď podarí zas.
    Moji rodičia s vnúčatami boli minulý rok v Rumunsku pri mori a nemali žiadne problémy.
    Rumunsko je úžasná krajina s krásnou prírodou, ktorú sa oplatí vidieť. Mnoho ľudí má neopodstatnený strach z tejto krajiny. My sme za celý čas nemali žiadnu zlú skúsenosť.
    Ich cesty - hlavný ťah - sú v oveľa lepšom stave ako naše, treba si len dávať pozor a tankovať len na známych benzínkach. Stalo sa nám, že kamarát natankoval na pochybnej pumpe a po pár km sa mu auto pokazilo a musel ho dať odtiahnuť na Slovensko.
    Ale pozor si treba dať aj v Bulharsku, už sme zažili, že ráno po príchode si známy svoje auto nenašli a mali problém dostať sa na Slovensko.
    Čo sa týka trasy, nám sa najviac zapáčila cesta cez Rumunsko až do Constanty - ku moru, cez prechod Vama Veche do Bulharska a popri pobreží chodíme až dole k Tureckým hraniciam do Achtopolu. Tam je menej Slovákov, ceny sú nižšie ako v známych letoviskách a je tam aj teplejšie.

    ...pochybnej pumpe ???

    podľa akých kriterii tak určuješ ?

    ...menej Slovákov ???

    ako Ťa ostatní Slováci na Tvojej dovolenke obmedzujú ???

    ...je tam aj teplejšie ???

    naozaj to znamená,že v severnejšie položených letoviskách je chladnejšie ??

    " pani učitelko, to se mi nějak nezdá ..."

    Salvia je offline (nepripojený) Salvia

    Salvia
    Jarkag, ja sa chcem spýtať, v akom hoteli v Achtopole ste boli ? boli ste spokojní ? my sme sa tam len pozrieť autom, zdá sa mi to tam tiež pekné a kľudné.
    Zážitky z cesty: do BG sme išli cez Rumunsko, cesta nám trvala 20 hodín , trochu nás brzdili semafory na rozkopaných cestách na jednom úseku, ako to do budúceho roka spravia, tak možno aj hodinku ušetríme, treba však cestovať v noci. Nazad sme šli cez Srbsko , cesta trvala 22 hodín s tým, že na BG-SRB hraniciach sme čakali 45 min, a na SRB-HU sme čakali takmer 5 hodín, bolo to vo štvrtok v noci. Jediné šťastie že to deti prespali, lebo inak by sme sa zbláznili. možno treba ísť v iný deň alebo iný hraničný prechod, budúci rok musíme pošpekulovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.