Zavrieť

Porady

Predaj domény = poskytnutie služby?

Dobrý deň prajem,

poprosím vás o názor či môžem ako neplatca dph predať internetovú doménu /.sk/ záujemcovi zo zahraničia /ČR/.

Predaj domény je poskytovaním služby?
Alebo predávam doménu ako "tovar"?


Ako neplatca dph samozrejme nesmiem príjmať a poskytovať služby do zahraničia ale potrebujem predať jednu moju doménu českému záujemcovi /a vystaviť mu k tomu predaju domény faktúru/.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    podla mna nepredavas ani tovar ani sluzbu
    nakolko nepredavas domenu ale len sprostredkovavas PRENAJOM domenoveho mena, je to sprostredkovanie sluzby
    Ako neplatca DPH nemôžeš predávať do iného členského štátu. Zriaď si buď DIČ v ČR, ktoré môžeš mať aj ako SK neplatca alebo si založ firmu aj v ČR. Možnosť tretia je nájsť dobrú dušu, čo podniká v ČR aj SR (ako napr. aj ja) a vyrovnáš sa cez takéhoto sprostredkovateľa. Otázka, či sa jedná o poskytnutie služby alebo sprostredkovanie sa vyrieši, keď napíšeš, komu doména patrí dnes...
    ucetni_fantozzi
    na poskytovanie sluzieb s miestom dodania podla zakona o DPH v zahranici nemusis byt "platitelom DPH", staci byt "registrovanou osobou"... z toho plynu povinnosti podavania napr. suhrnneho vykazu, nie je to vsak plnohodnotny rezim DPH.

    predaj domeny - ak ho chapem spravne tak, ze ide o domenu napr. abc.cz a predajom sa chape to, ze vlastnikom a disponentom domeny sa stane novy vlastnik - by som chapal ako prevod prav, co podla mna sluzba je...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Domena sa neda standardne predat. Resp. da, ale riesi sa to kombinaciou zmluv.
    Na jednej strane musi vzniknut zmluva o postupeni prav a povinnosti zo zmluvneho vztahu z povodneho uzivatela domeny na druheho. Suhlas SK-NIC v pisomnej forme je povinny.
    A zaroven ak za to chces mat zaplatene tak urobite zmluvu o predaji prav a povinnosti ako nepomenovanu zmluvu a to tak ze vlastne za to ze prevedies na niekoho konraktualne prava a poinnosti dostanes zaplatene.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podstatné je, že je to dodanie do EU a musí mať ičDPH pred dodaním podľa §7a) Z_DPH.

    Predaj domény = poskytnutie služby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.