Zavrieť

Porady

Ekonóm a vedľajšia práca

Pracujem na plný pracovný úväzok v jednej nemenovanej s.r.o-čke ako ekonóm (účtovník)...
Chcel by som sa opýtať na možnosť zarobiť si a mimo toho (napr. servis PC, tvorba web stránok). Chcel by som si dať inzeráty na vykonávanie týchto prác... Ako sa vysporiadať s týmto (aby ma niekto neudal skôr než niečo zarobím)? Kde treba hlásiť takúto zárobkovú činnosť (pomino), ako evidovať takéto príjmy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    stefan-s Pozri príspevok
    Pracujem na plný pracovný úväzok v jednej nemenovanej s.r.o-čke ako ekonóm (účtovník)...
    Chcel by som sa opýtať na možnosť zarobiť si a mimo toho (napr. servis PC, tvorba web stránok). Chcel by som si dať inzeráty na vykonávanie týchto prác... Ako sa vysporiadať s týmto (aby ma niekto neudal skôr než niečo zarobím)? Kde treba hlásiť takúto zárobkovú činnosť (pomino), ako evidovať takéto príjmy?
    Myslím si, že ty to dobre vie, že na túto činnosť by si si mal otvoriť živnosť, že inak sa jedná o čiernu prácu, alebo sa mi to len zdá a čakáš, že ti niekto ukáže inú cestu? A ako vlastne chceš dať tie inzeráty, medzi predaj rôzne, alebo ...?

    stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

    stefan-s
    Viem, že živnosťou by sa to dalo poriešiť všetko - no mňa by zaujímalo ako to poriešiť popri hlavnom pracovnom pomere (nie čo by bolo ak by bolo - živnosť neplánujem). Práve preto sa pýtam, či existuje nejaký spôsob ako to poriešiť legálnou cestou. Netvrdím ani, že som najmúdrejší a viem všetko. Keďže ja o žiadnom spôsobe neviem preto som sa rozhodol opýtať tu. Žiaľ dočkal som sa iba odpovede: "divná otázka na ekonóma" - tak ďakujem pekne za takú odpoveď.
    Kľudne mi stačila odpoveď: "Nie, žiadny legálny spôsob privyrobenia si popri hlavnom pracovnom pomere neexistuje."
    A na záver napíšem, že skláňam sa pred ľuďmi, ktorí si tu v mojej téme chceli dokázať, že sú vo svojom odbore najmúdrejší, a že neexistuje nikto kto by vedel viac než oni. A ak by som mal tú možnosť tak prvý by som ich nominoval na nobelovú cenu za ekonómiu...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stefan-s Pozri príspevok
    Pracujem na plný pracovný úväzok v jednej nemenovanej s.r.o-čke ako ekonóm (účtovník)...
    Chcel by som sa opýtať na možnosť zarobiť si a mimo toho (napr. servis PC, tvorba web stránok). Chcel by som si dať inzeráty na vykonávanie týchto prác... Ako sa vysporiadať s týmto (aby ma niekto neudal skôr než niečo zarobím)? Kde treba hlásiť takúto zárobkovú činnosť (pomino), ako evidovať takéto príjmy?
    služby chceš ponúkať súkromným osobám alebo podnikatelom ?

    Lebo pri súkromných osobách si ťažko viem predstaviť, že by niekto chcel s tebou uzatvoriť dohodu v zmysle ZP. pri servise PC to bez živnosti nepôjde.

    stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

    stefan-s
    veronikasad: Ďakujem za odpoveď. Presne tak som to myslel (nie firmám, ale súkromným osobám)... Pretože viem, že s firmou by sa dala spraviť nejaká zmluva (dohoda)...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stefan-s Pozri príspevok
    veronikasad: Ďakujem za odpoveď. Presne tak som to myslel (nie firmám, ale súkromným osobám)... Pretože viem, že s firmou by sa dala spraviť nejaká zmluva (dohoda)...
    Ale opravy PC súkromným osobám inak ako živnosťou neporiešiš. Tvorba web stránok by sa dala na DIČ.

    stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

    stefan-s
    Aký je rozdiel medzi službami: servis PC a tvorba web stránok? Myslím, že jedno by sa dalo a druhé nie.
    A s tým DIČ znamená, že by som na daňovom úrade požiadal o pridelenie DIČ? Aké činnosti by som takto mohol vykonávať popri hlavnom pracovnom pomere? Je na to niekde nejaký článok?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stefan-s Pozri príspevok
    Aký je rozdiel medzi službami: servis PC a tvorba web stránok? Myslím, že jedno by sa dalo a druhé nie.
    A s tým DIČ znamená, že by som na daňovom úrade požiadal o pridelenie DIČ? Aké činnosti by som takto mohol vykonávať popri hlavnom pracovnom pomere? Je na to niekde nejaký článok?
    servis PC patrí medzi živnosti.
    K tvorbe web stránok pozri tu

    http://www.porada.sk/1629586-post7.html

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    stefan-s Pozri príspevok
    Pracujem na plný pracovný úväzok v jednej nemenovanej s.r.o-čke ako ekonóm (účtovník)...
    Chcel by som sa opýtať na možnosť zarobiť si a mimo toho (napr. servis PC, tvorba web stránok). Chcel by som si dať inzeráty na vykonávanie týchto prác... Ako sa vysporiadať s týmto (aby ma niekto neudal skôr než niečo zarobím)? Kde treba hlásiť takúto zárobkovú činnosť (pomino), ako evidovať takéto príjmy?
    A čo tak urobiť si s.r.o., trebárs obchodný podiel dať na manželku, všetko legálne....

    stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

    stefan-s
    domenico.office Pozri príspevok
    A čo tak urobiť si s.r.o., trebárs obchodný podiel dať na manželku, všetko legálne....
    Dobrý nápad v tom prípade ak by bolo práce po mimo dostatok. Ono v mojom prípade by išlo len o príležitostnú prácu (príjmy) - takže zakladať s.r.o-čku by sa mi veľmi neoplatilo.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    stefan-s Pozri príspevok
    Dobrý nápad v tom prípade ak by bolo práce po mimo dostatok. Ono v mojom prípade by išlo len o príležitostnú prácu (príjmy) - takže zakladať s.r.o-čku by sa mi veľmi neoplatilo.
    Dnes, zajtra príležitostná práca, o rok možno pravideľnejšia, mysli do budúcna... ale ty sa rozhodni, ako chceš.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    stefan-s Pozri príspevok
    Viem, že živnosťou by sa to dalo poriešiť všetko - no mňa by zaujímalo ako to poriešiť popri hlavnom pracovnom pomere (nie čo by bolo ak by bolo - živnosť neplánujem). Práve preto sa pýtam, či existuje nejaký spôsob ako to poriešiť legálnou cestou. Netvrdím ani, že som najmúdrejší a viem všetko. Keďže ja o žiadnom spôsobe neviem preto som sa rozhodol opýtať tu. Žiaľ dočkal som sa iba odpovede: "divná otázka na ekonóma" - tak ďakujem pekne za takú odpoveď.
    Kľudne mi stačila odpoveď: "Nie, žiadny legálny spôsob privyrobenia si popri hlavnom pracovnom pomere neexistuje."
    A na záver napíšem, že skláňam sa pred ľuďmi, ktorí si tu v mojej téme chceli dokázať, že sú vo svojom odbore najmúdrejší, a že neexistuje nikto kto by vedel viac než oni. A ak by som mal tú možnosť tak prvý by som ich nominoval na nobelovú cenu za ekonómiu...
    ach jaj...ja som netušila, že si jeden z nich , teda ktorý si???? Peter Arthur Diamond, Dale Mortensen a Christopher Antoniou Pissarides

    stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

    stefan-s
    Mila123 Pozri príspevok
    ach jaj...ja som netušila, že si jeden z nich , teda ktorý si???? Peter Arthur Diamond, Dale Mortensen a Christopher Antoniou Pissarides
    Len ja som nehovoril o sebe, ale o tebe a tebe podobným. Človek prizná, že nevie všetko - opýta sa tu na fóre a niekto tak dokonalý ako ty mu len odpíše niečo v tom zmysle: "a to ty nevieš???" NIE NEVIEM (Ak by som vedel všetko ako ty - tak sa nepýtam).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.