Zavrieť

Porady

Presádzanie ľalií

Upravujeme starú záhradu, ľalie (veľkokveté) chcem presunúť na iné miesto ale neviem kedy? Mám ich vybrať keď odkvitnú, prezimovať a na jar zasadiť alebo nechať ich cez zimu v zemi , na jar vybrať a presadiť alebo vybrať ich teraz a zasadiť na nové miesto? Za vaše rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    mandyla Pozri príspevok
    Prečo ich musíš vykopať? Na jar som kúpila cibuľky v LIDLi, neodolala som, zasadila som na miesto odkiaľ musia preč. Sú krásne, niektoré začínajú kvitnúť, niektoré už odkvitli. Všetky trvalky musím presadiť na iné miesto, napr. 15 kríkov pivónií, 3 plamienky, jeden z nich má 12 rokov, krásna , bujná, ďalej chryzantémy, pár kríkov mladších ruží, atď. Mám obavy ako bude po presádzaní terajšia moja krásna záhrada vyzerať. Rozmýšľam či by to záhradník -profesionál nezvládol omnoho lepšie ako ja? Mám sa do toho pustiť sama( s pomocou rodiny)?
    Tiež prerábam záhradu, všetko, čo chcem presadiť na iné miesto , vykopem aj s hlinou a celý bál presadím. Zatiaľ sa mi takto podarilo presadiť všetko bez problémov Cibuľky ľalií po odkvitnutí a presušení vyberiem, nechám ešte preschnúť a v septembri zasadím kam potrebujem.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    ano ked uschnu byle,vyber ich a niekedy v septembri ich daj na nové miesto,ale ak chceš môžeš ich dať až na jar potom budu aj neskor kvitnuť,já tento rok tiež musím vykopať,..a lalie čo som sadila koncom jari tak tie idu až teraz kvitnuť maju malé púčiky

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    Prečo ich musíš vykopať? Na jar som kúpila cibuľky v LIDLi, neodolala som, zasadila som na miesto odkiaľ musia preč. Sú krásne, niektoré začínajú kvitnúť, niektoré už odkvitli. Všetky trvalky musím presadiť na iné miesto, napr. 15 kríkov pivónií, 3 plamienky, jeden z nich má 12 rokov, krásna , bujná, ďalej chryzantémy, pár kríkov mladších ruží, atď. Mám obavy ako bude po presádzaní terajšia moja krásna záhrada vyzerať. Rozmýšľam či by to záhradník -profesionál nezvládol omnoho lepšie ako ja? Mám sa do toho pustiť sama( s pomocou rodiny)?

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    no lebo su tam už ale 6-7 rokov,treba im zmeniť stanovište,myslím že to zvládneš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.