Zavrieť

Porady

Štátna pokladnica

Dobrý deň,

potrebujem vložiť peniaze v hotovosti na účet vedený v Štátnej pokladnici, tak aby to daná organizácia videla okamžite. Nie sú ochotní prebrať hotovosť. Nemôžem využiť internetbanking, pretože informáciu, či tie peniaze mám vložiť, sa dozviem v ten istý deň, ako tam musia byť a platba z inej banky trvá min. 1 deň. Nenašla som žiadne také sídlo banky, kde by mali pokladne, aby sa to dalo. Viete mi, prosím, poradiť? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivaza je offline (nepripojený) ivaza

    ivaza
    ďakujem, túto stránku som našla už skôr, ale stále neviem, či keď vložím peniaze vo VUB, či ich na účte v Štátnej pokladnici uvidia okamžite. Skôr si myslím, že nie, že si nechajú aspoň ten jeden pracovný deň ako pri platbe medzi bankami. Skúsim ísť teda do VUB a zistiť si to. Vďaka.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ivaza Pozri príspevok
    ďakujem, túto stránku som našla už skôr, ale stále neviem, či keď vložím peniaze vo VUB, či ich na účte v Štátnej pokladnici uvidia okamžite. Skôr si myslím, že nie, že si nechajú aspoň ten jeden pracovný deň ako pri platbe medzi bankami. Skúsim ísť teda do VUB a zistiť si to. Vďaka.
    skús pokladnicu kontaktovať tel. možno by ti vedeli odpovedať

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Ak chceš vložiť peniaze do štátnej pokladnice, musíš zájsť do Národnej banky. A keďže jej pobočky po slovensku zrušili, nebude to také jednoduché.
    Ale nevidím dôvod prečo by si mala platiť až v deň splatnosti. Zaplať to skôr. Ak nemáš na to prostriedky a tie budeš mať až v ten deň splatnosti, môžeš to zaplatiť poštovou poukážkou a tou sa ísť preukázať tam kam tie peniaze idú. Alebo im zavolaj aká je situácia a že tie peniaze budú na ich účte na druhý deň. Všetko sa dá poriešiť.

    Ale odpoveď na Tvoju otázku:
    štátna pokladnica je v NBS - musíš nájsť ich pobočku a nezabudni na otváracie hodiny - nemajú to otvorené každý deň myslím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.