Zavrieť

Porady

§63 ods.1 pis.B/ ZP

Dobry den,

dnes (30.9.2011) som podpisal takuto vec. Nevsimol som si ze je to vlastne platne od dnes a teda sa chcem opytat ze ci je este moznost si zvolit nie vypovednu lehotu 2 mesiace ale 2 mesacne odstupne...

je to mozne? dakujem

este dodam ze v zmluve mam napisane toto:

v skratke:

zmluvne strany sa dohodli , ze ako zamestnanec nezotrva vo vypovednej lehote u zamestnavatela, ma zamestnavatel v zmysle § 62 ods. 3 ZP pravo na penaznu nahradu v sume priemerneho zarobku zamestnanca za jeden mesiac...

proste sa chcem opytat ci je mozne este si zvolit 2 mesacne odstupne namiesto 2 mesacnej vypovednej lehoty...

dakujem

Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ved ty aj v pondelok môžeš požiadať o dohodu o skončení, len ti bude krátená. Síce netuším ako ... lebo je to tretí deň, ale môžeš mať ešte vyplatené v pohodke odstupné.

(3) Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne, že zamestnanec zotrvá v pracovnom pomere len časť výpovednej doby, zamestnancovi patrí pomerná časť odstupného.

zdroj : http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2011-a.html#76
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

dakujem,

takze zamestnavatel nema inu moznost ako suhlasit?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kaktuslq Pozri príspevok
dakujem,

takze zamestnavatel nema inu moznost ako suhlasit?
ano a dodatok v prac.zmluve o peňažnej náhrade v prípade nedodržania výpovednej doby už stratil platnosť

V tvojom prípade - ak sú na pracovisku znesitelné pracovné vzťahy, odporúčam zotrvať v prac.pomere do konca mesiaca oktobra.
0 0
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

dakujem vam, pomohli ste mi...

uvidime ako sa situacia vyhroti na dalsi tyzden (nova praca atd...)

a este jedna vec co ma trapi, ze ako to potom bude s nevycerpanou dovolenkou...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kaktuslq Pozri príspevok
dakujem vam, pomohli ste mi...

uvidime ako sa situacia vyhroti na dalsi tyzden (nova praca atd...)

a este jedna vec co ma trapi, ze ako to potom bude s nevycerpanou dovolenkou...
nevyčerpanú dovolenku-alikv.časť je zamestnávatel povinný preplatiť v poslednej výplate (pri skončení prac.pomeru)
0 0
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

tak tomu chapem aj ja...este sa chcem spytat, ci tu je niekde vzor co mam napisat a dat mu podpisat, aby sa to, co som uz podpisal zmenilo na to co chcem ja teda odstupne a nie vypovedna doba...

vdaka za trpezlivost so mnou...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kaktuslq Pozri príspevok
tak tomu chapem aj ja...este sa chcem spytat, ci tu je niekde vzor co mam napisat a dat mu podpisat, aby sa to, co som uz podpisal zmenilo na to co chcem ja teda odstupne a nie vypovedna doba...

vdaka za trpezlivost so mnou...
Žiadny vzor nepotrebuješ. Zamestnávatelovi odovzdáš žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu .... (určíš si sám). Prevzatie kopie listu si daj podpísať zamestnávatelovi. Ak si to neurobil dnes, o jednomesačné odstupné už prídeš. Preto som napísala, že by bolo vhodné zotrvať v práci do konca mesiaca (ak nemáš inú prácu), aby si mal aspoň mzdu.
3 0
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

ok, ozvem sa ako to dopadlo cele...

btw: taku rychlu reakciu som necakal...dakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
Žiadny vzor nepotrebuješ. Zamestnávatelovi odovzdáš žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu .... (určíš si sám). Prevzatie kopie listu si daj podpísať zamestnávatelovi. Ak si to neurobil dnes, o jednomesačné odstupné už prídeš. Preto som napísala, že by bolo vhodné zotrvať v práci do konca mesiaca (ak nemáš inú prácu), aby si mal aspoň mzdu.
Veronika,
naozaj príde o jednomesačné odstupné? Nepríde len o tie tri dni? Teda ak požiada v pondelok o ukončenie PP dohodou k pondelkovému dátumu? nebude mať nárok na odstupné temer dva mesiace?
0 0
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

no to zaujima aj mna...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

veronikasad Pozri príspevok
ano a dodatok v prac.zmluve o peňažnej náhrade v prípade nedodržania výpovednej doby už stratil platnosť

V tvojom prípade - ak sú na pracovisku znesitelné pracovné vzťahy, odporúčam zotrvať v prac.pomere do konca mesiaca oktobra.
V zákone je uvedené:
§ 63 62 ods. 8 Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
(9) V kolektívnej zmluve možno vymedziť okruh zamestnancov, s ktorými je možné v pracovnej zmluve dohodnúť rozsah peňažnej náhrady za nezotrvanie počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa odchylne, ako je ustanovené v odseku 8, najviac však v sume násobku výpovednej doby, počas ktorej zamestnanec nezotrval u zamestnávateľa, a sumy priemerného mesačného zárobku zamestnanca.
Takže tá náhrada tu stále je, len v kolektívnej zmluve môže byť aj inak, ako je v odseku 8.
Naposledy upravil Kvaka : 09.10.11 at 07:25 Dôvod: preklep
0 0
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

a v preklade do reci smrtelnika?

mam narok na take odstupne, od kedy podam tu ziadost?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Xanti Pozri príspevok
Veronika,
naozaj príde o jednomesačné odstupné? Nepríde len o tie tri dni? Teda ak požiada v pondelok o ukončenie PP dohodou k pondelkovému dátumu? nebude mať nárok na odstupné temer dva mesiace?
V novele bolo navrhnuté, že v prípade, ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne, ale ešte pred začatím plynutia výpovednej doby, že zamestnanec u neho zotrvá v pracovnom pomere len časť výpovednej doby, bude zamestnancovi patriť len pomerná časť odstupného. Nie je tu nič o celom mesiaci.
Naposledy upravil Kvaka : 30.09.11 at 19:11
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

kaktuslq Pozri príspevok
a v preklade do reci smrtelnika?

mam narok na take odstupne, od kedy podam tu ziadost?
Dohodnúť sa asi bolo treba ešte pred začatím plynutia výpovednej doby, že napr. budeš ešte pracovať týždeň alebo dva, vtedy by si mal nárok na pomernú časť odstupného.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ako ohromne šalamúnsky je to napísané v zákonníku práce,
technicky zamestnávateľ dal výpoved v posledný možný deň. Na čo má samozrejme právo, ale zamestnanec nemá čas požiadať o dohodu o ukončení PP.

No som zvedavá či niekto rozlúskne tento prípad.
0 0
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

a neporusil nahodou nejaky zakon o tom, ze sa ma najprv spravit navrh na skoncenie pracovneho pomeru a az potom akou formou?

dakujem
0 0
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

este jeden dotaz...

neje v tej dohode co som uviedol na zaciatku chyba?

a to ze neje nikde napisane ze svojim podpisom suhlasim s dohodou ale len ze som to prevzal?
vdaka
0 0
kaktuslq kaktuslq

kaktuslq je offline (nepripojený) kaktuslq

este nieco, vzhladom nato ze je sef dost "prefikany".

v marci som prisiel o vodicsky preukaz. moze sa stat ze mi po tom, ako zacnem do toho rypat s tym odstupnym da hrube porusenie pracovnej discipliny s okamzitou vypovedou aj napriek tomu ze moja praca nutne nevyzaduje vlastnit vodicsky preukaz B a nie je to zakomponovane ani v pracovnej zmluve?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kaktuslq Pozri príspevok
este jeden dotaz...

neje v tej dohode co som uviedol na zaciatku chyba?

a to ze neje nikde napisane ze svojim podpisom suhlasim s dohodou ale len ze som to prevzal?
vdaka
Nie nie je tam chyba,
ty s výpovedou súhlasiť nemusíš, môžeš ju len prevziať.
Ak by ukončovali PP dohodou vtedy by tam muselo byť napísané, že s ňou súhlasíš. Je to normálna výpoveď.

A čo sa týka vodičáku, nemyslím že by si niečo také ako píšeš tvoj šéf dovolil. Pretože, by mohol riskovať neplatnosť výpovede a tým súd.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Xanti Pozri príspevok
Ako ohromne šalamúnsky je to napísané v zákonníku práce,
technicky zamestnávateľ dal výpoved v posledný možný deň. Na čo má samozrejme právo, ale zamestnanec nemá čas požiadať o dohodu o ukončení PP.

No som zvedavá či niekto rozlúskne tento prípad.
Zamestnávatelia, ktorí nechcú platiť odstupné to budú riešiť takto ... Tu nie je čo lúskať, spôsob výpočtu pomernej časti nie je v zákone uvedený.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať