Zavrieť

Porady

Ako nainštalovať WC harmoniku? Poraďte, prosím...

Dobrý deň,

prosím Vás o radu pri inštalácií WC harmoniky (kanalizačná flexirúra). WC má vodorovný odpad.

1. Ktorý koniec harmoniky ide do klozetu a ktorý do kanalizačnej prípojky?

2. Treba osadenú harmoniku zaizolovať (napr. tesniacou páskou; fermežovaným ľanom, konopou, jutou ap.)?

Ďakujem pekne za Vaše odpovede.

S pozdravom

Termo
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nemôžem nájsť origoš obrázok tej WC harmoniky.Niečo ako flexibilná hadica.Ak máš obrázok daj ho sem alebo pošli mailom.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Nemôžem nájsť origoš obrázok tej WC harmoniky.Niečo ako flexibilná hadica.Ak máš obrázok daj ho sem alebo pošli mailom.
Foto nemám ,ale je to v podstate taká istá ako ku zadnému vývodu len je oveľa kratšia /má tak cca 15cm/ a majú aj takú excentrickú ak chceš dať WC ďalej od steny.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

z vrchu dovnutra zachodovy vytok a redukcia sa pichne do odpadovej rury. je to v podstate len taky pruzny spoj. Ja som to este zamazal silikonom a nesmrdi. Tie lamely sa mozu zdeformovat.
zachod rekucia.jpg  
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

220870 Pozri príspevok
Nemôžem nájsť origoš obrázok tej WC harmoniky.Niečo ako flexibilná hadica.Ak máš obrázok daj ho sem alebo pošli mailom.

...a pozrel si si príspevok č. 15?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pozrel.To je flexibilná hadica ,presne tá tam nemá čo hľadať.Inak sa bavíme o spodnom vývode,na obr je zadný vývod.Toto je ono konečne som sa k tomu dokoktal.M907.Je to z čiernej gumy,nie plastu.! http://www.alcaplast.sk/produkty/pre...vo/pripojenia/
Halli Pozri príspevok
...a pozrel si si príspevok č. 15?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

220870 Pozri príspevok
Pozrel.To je flexibilná hadica ,presne tá tam nemá čo hľadať.Inak sa bavíme o spodnom vývode,na obr je zadný vývod.Toto je ono konečne som sa k tomu dokoktal.M907.Je to z čiernej gumy,nie plastu.! http://www.alcaplast.sk/produkty/pre...vo/pripojenia/
jaj nevšimla som si že ide o spodný vývod, máš pravdu...ale pre výstrahu to tu nechám, lebo som skoro onemela, keď som to fotila v jednom byte, majiteľ stihol potkana spláchnúť, keď sa naňho vykukol z diery ...a ja tiež bývam na prízemí..mám však poriadnu rúru, nie takéto hlúpe náhrady...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
V Hornbachu to majú biele a je to take ako tu dal obrázok alltracboy.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na farbe nezáleží.dôležitá je hrúbka materiálu a celkový priemer.V hornbachu to 100% majú.
0 0
denial denial

denial je offline (nepripojený) denial

Zdravim, existuje takato flexi hadica z kovu alebo niecoho ovela tvrdsieho ako makceny plast, ktory mi uz 2x prehryzli zrejme potkany? Kde sa to da kupit - pre zadny wc vyvod?

Ano, uz sa pracuje aj na spatnej klapke do kanalizacie; kedze predtym starosta setril, kde sa dalo ...

Dik.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať