Zavrieť

Porady

podviedol ma .

Zadanie tem a otazky sa NEVYMAZAVAJU !!! Ako potom vyzera tema? To ma byt vdak za ochotu odpovedajucim???
Doplnenie povodneho zadania:
Potreboval by som poradiť ako postupovať a kde. Čo sa stalo ? Moja bývalá priatelka má pôžičky ktoré nemá ako platit. Bývala u mna. Teda na tie zmluvy dala adresu mojho bydliska.Hladal ju tu človek z firmy ktorá vymáha pohladávky. Povedal som mu že tu nebýva aby šiel za nou. Priniesol jej šeky na splátky a požiadal ma či jej ich môžem odovzdať. Súhlasil som. Potom vybral nejaké papiere pýtal odo mna OP, že aby si spýsal udaje kto šeky prevzal. Po vypísaní som mu to podpísal a následne som to pri stretnití odovzdal dlžníčke. Asi po dvoch týždnoch mi volali z EOS-KSI Bratislava a požadovali po mne splátky nakolko som vraj podpísal doklady o spoludlžníctve. Tak takto ma podviedol ten pán menom Lendel. Ihned som mu volal čo to znamená. a aby to okamžite zrušil a uviedol na správnu cestu, že ma poviedol Na to mi povedal že to nemože urobiť lebo by snim rozviazali dohodu o práci. Písal som aj na EOS-KSI Bratislava ažiadal som o okamžité zrušenie uvedených dohod s popisom ako ma podviedol ich pracovník. Dostal som odpoved, že jemu veria a že dohody sú platné.V dohode sa píše, že je možnost nedostatky riešiť na rozhodcovskom súde. Lenže neviem kde a ako to napísať a na advokáta nemam peniaze. Som invalidný dôchodca, a vyživujem svojho neplnoletého syna, teda nemožem si to dovoliť. Od juna kedy sa to stalo spolu so synom prežívame hrozné psychycké zataženie, nakolko sa nam hrozia, že nám dajú dom do exekúcie. Velmi prosím o nejakú pomoc. Dakujem Ján
Naposledy upravil arizona : 05.03.14 at 14:45 Dôvod: vratenie vymazanej otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    jan12
    Potreboval by som poradiť ako postupovať a kde. Čo sa stalo ? Moja bývalá priatelka má pôžičky ktoré nemá ako platit.Jej problém! Bývala u mna. Teda na tie zmluvy dala adresu mojho bydliska Pekne vych*aná!.Hladal ju tu človek z firmy ktorá vymáha pohladávky. Mal si mu pred nosom dvere zabuchnúť - nepoznám, neviem, dajte mi pokoj. Povedal som mu že tu nebýva aby šiel za nou. Rozumné! Priniesol jej šeky na splátky a požiadal ma či jej ich môžem odovzdať žiadať môže, ale či dostane?. Súhlasil som. Prvá veľká hlúposť! Potom vybral nejaké papiere pýtal odo mna OP kdejakému hej-počkaj sa OP NEUKAZUJE!, že aby si spýsal udaje kto šeky prevzal klasický odrb. Po vypísaní som mu to podpísal čítal si vôbec, čo si podpísal? Asi nie - druhá veľká hlúposť a následne som to pri stretnití odovzdal dlžníčke a tretia hlúposť - dať papiere, kde je TVOJ podpis inému bez toho, aby si vedel čo je na nich a nemal aspoň kópiu. Asi po dvoch týždnoch mi volali z EOS-KSI Bratislava a požadovali po mne splátky nakolko som vraj podpísal doklady o spoludlžníctve = dôsledok bezhlavého podpisovania. Tak takto ma podviedol ten pán menom Lendel a bol to naozaj on?. Ihned som mu volal čo to znamená. a aby to okamžite zrušil a uviedol na správnu cestu, že ma poviedol Na to mi povedal že to nemože urobiť lebo by snim rozviazali dohodu o práci - aha, takže externista, za každý takýto podpis dostáva províziu!. Písal som aj na EOS-KSI Bratislava ažiadal som o okamžité zrušenie uvedených dohod s popisom ako ma podviedol ich pracovník. Dostal som odpoved, že jemu veria a že dohody sú platné - vždy veria, inak by nemali kšefty a prachy a pokiaľ je podpis, je to pre nich platné.V dohode sa píše, že je možnost nedostatky riešiť na rozhodcovskom súde ale pozor, výsledok rozhodcovského súdu je konečný - žiadne odvolávania - raz vyriekne a platí to!. Lenže neviem kde a ako to napísať a na advokáta nemam peniaze to už skôr toho advokáta, ak si v núdzi, využi bezplatné služby!. Som invalidný dôchodca, a vyživujem svojho neplnoletého syna, teda nemožem si to dovoliť. Od juna kedy sa to stalo spolu so synom prežívame hrozné psychycké zataženie no chlape, dosť dlho si čakal, nakolko sa nam hrozia, že nám dajú dom do exekúcie. Velmi prosím o nejakú pomoc. Dakujem Ján
    Nado mnou ti už poradili. A trochu života do toho umierania - čím skôr tým lepšie. Najlepšia obrana je útok!

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    jan12, Zitulda, nika.sum, calawen, zdenka131, tictac7, Ivana Š, Stanislav 1975, nunenko
    9

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jan12 Pozri príspevok
    Potreboval by som poradiť ako postupovať a kde. Čo sa stalo ? Moja bývalá priatelka má pôžičky ktoré nemá ako platit. Bývala u mna. Teda na tie zmluvy dala adresu mojho bydliska.Hladal ju tu človek z firmy ktorá vymáha pohladávky. Povedal som mu že tu nebýva aby šiel za nou. Priniesol jej šeky na splátky a požiadal ma či jej ich môžem odovzdať. Súhlasil som. Potom vybral nejaké papiere pýtal odo mna OP, že aby si spýsal udaje kto šeky prevzal. Po vypísaní som mu to podpísal a následne som to pri stretnití odovzdal dlžníčke. Asi po dvoch týždnoch mi volali z EOS-KSI Bratislava a požadovali po mne splátky nakolko som vraj podpísal doklady o spoludlžníctve. Tak takto ma podviedol ten pán menom Lendel. Ihned som mu volal čo to znamená. a aby to okamžite zrušil a uviedol na správnu cestu, že ma poviedol Na to mi povedal že to nemože urobiť lebo by snim rozviazali dohodu o práci. Písal som aj na EOS-KSI Bratislava ažiadal som o okamžité zrušenie uvedených dohod s popisom ako ma podviedol ich pracovník. Dostal som odpoved, že jemu veria a že dohody sú platné.V dohode sa píše, že je možnost nedostatky riešiť na rozhodcovskom súde. Lenže neviem kde a ako to napísať a na advokáta nemam peniaze. Som invalidný dôchodca, a vyživujem svojho neplnoletého syna, teda nemožem si to dovoliť. Od juna kedy sa to stalo spolu so synom prežívame hrozné psychycké zataženie, nakolko sa nam hrozia, že nám dajú dom do exekúcie. Velmi prosím o nejakú pomoc. Dakujem Ján
    ...no , pravdu poviem .....problém je na svete ...

    Chyba lávky...OP dať niekomu , podpísať niečo ...

    Ale otázka znie ...čo bolo v tých papieroch podpísané ????
    - prevzatie len samotných šekov ???
    - alebo aj nebodaj niečo iné ??? .....samozrejme ,že po neprečítaní ....ako vždy ...

    ...ozaj ....EOS

    Premena dlhov na aktíva

    http://www.eos-ksi.sk/index.php?id=2132

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Ak budeš sedieť doma a čakať, čo sa stane, naozaj budeš platiť cudzie dlžoby. Tie peniaze na advokáta ťa vyjdú lacnejšie, ako to, keď neurobíš nič. Neseď doma a nečakaj. Advokátovi povedz, ako sa všetko stalo.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    a argumentuj s tým, že by si nikdy nepodpísal prevzatie dlhu , resp. nejaký dokument, kt. by si prevzal dlh od bývalej priateľky na seba....mne z toho jasne vyplýva, že ťa podviedol, resp. uviedol do omylu.....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Treba sa dovolat neplatnosti zmluvy,nakolko si bol uvedeny do omylu,podvedeny ,podpisal si v casovej tiesni.
    Ved predsa take dolezite veci,ako splacanie dlzob za niekoho cudzieho,o tom sa nik nerozhoduje za par minut podpisom medzi dvermi...

    Mozno by pomohlo podat trestne oznamenie za podvod.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    misoft Pozri príspevok
    Nado mnou ti už poradili. A trochu života do toho umierania - čím skôr tým lepšie. Najlepšia obrana je útok!
    tieto misoftové slová, by sa mali vyriť do kameňa...-40 krát užitočné...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    jan12 Pozri príspevok
    Potreboval by som poradiť ako postupovať a kde. Čo sa stalo ? Moja bývalá priatelka má pôžičky ktoré nemá ako platit. Bývala u mna. Teda na tie zmluvy dala adresu mojho bydliska.Hladal ju tu človek z firmy ktorá vymáha pohladávky. Povedal som mu že tu nebýva aby šiel za nou. Priniesol jej šeky na splátky a požiadal ma či jej ich môžem odovzdať. Súhlasil som. Potom vybral nejaké papiere pýtal odo mna OP, že aby si spýsal udaje kto šeky prevzal. Po vypísaní som mu to podpísal a následne som to pri stretnití odovzdal dlžníčke. Asi po dvoch týždnoch mi volali z EOS-KSI Bratislava a požadovali po mne splátky nakolko som vraj podpísal doklady o spoludlžníctve. Tak takto ma podviedol ten pán menom Lendel. Ihned som mu volal čo to znamená. a aby to okamžite zrušil a uviedol na správnu cestu, že ma poviedol Na to mi povedal že to nemože urobiť lebo by snim rozviazali dohodu o práci. Písal som aj na EOS-KSI Bratislava ažiadal som o okamžité zrušenie uvedených dohod s popisom ako ma podviedol ich pracovník. Dostal som odpoved, že jemu veria a že dohody sú platné.V dohode sa píše, že je možnost nedostatky riešiť na rozhodcovskom súde. Lenže neviem kde a ako to napísať a na advokáta nemam peniaze. Som invalidný dôchodca, a vyživujem svojho neplnoletého syna, teda nemožem si to dovoliť. Od juna kedy sa to stalo spolu so synom prežívame hrozné psychycké zataženie, nakolko sa nam hrozia, že nám dajú dom do exekúcie. Velmi prosím o nejakú pomoc. Dakujem Ján

    FÚÚÚÚ


    životná chyba.
    No tak ako bolo uvedené, čím skôr píš, vysvetľuj, lebo dlhov ako sa zdá sa nezbavíš. Alebo podaj trestné oznámenie..... Kašli na všetkých, ale zachráň si hlavne svoju kožu a svoje peniaze. Ty si nerozmýšľal nikdy nad tým prečo a za čo si niekto kopíruje Tvoje OP ? Veď sú tam Tvoje osobné údaje ! A prečítal si si vôbec čo podpisuješ ? Bol si pri zmysloch ? To že si invalidný dôchodca, pri všetkej úcte, ešte neznamená že nevieš čítať a normálne rozmýšľať, PRE BOHA !!!!

    pistein je offline (nepripojený) pistein

    pistein
    Sice je to uz starsia kauza, ale neda mi nevyjadrit sa:
    V takychto pripadoch sa netreba zbytocne plasit. Taka zmluva alebo prehlasenie ci dohoda, ktoru podpisete v omyle, ked Vas druha strana uvedie do omylu, je jednoducho neplatna. Nech Vam ti podvodnici vyvolavaju a vypisuju kolko chcu, vzdy ich slusne a pokojne odmietnite, ze ste to podpisali v omyle a ziadne prevzatie dlhu neuznavate a nic im nezaplatite. Neprejavte ziadnu nervozitu alebo strach, toho sa oni radi chytia. Ked sa vyhrazaju sudom, odpovedzte im, ze nech sa paci. Ziadna hysteria, klidek. Takych chytrakov tu bolo aj bude. Oni s tym na sud nepojdu, lebo vedia, ze sa pohybuju na tenkom lade. Len sa Vas snazia oblbnut, zastrasit. Nechodte s tym ani Vy na ziaden sud, zbytocne drazdit hada bosou nohou. Ked by vas nadmerne obtazovali osobnymi "navstevami", zavolajte na nich (na mieste) policiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.