Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Označovanie kozmetických výrobkov
    § 6


    (1) Na obale, do ktorého je kozmetický výrobok zabalený alebo naplnený (ďalej len "vnútorný obal"), a na prípadnom vonkajšom spotrebiteľskom obale (ďalej len "vonkajší obal") kozmetického výrobku musia byť viditeľným, čitateľným a nezmazateľným spôsobom uvedené, ak ďalej nie je ustanovené inak, tieto údaje:

    a) obchodné meno a sídlo alebo meno, priezvisko a miesto podnikania zodpovednej osoby,
    b) nominálny obsah v čase balenia,
    c) dátum minimálnej trvanlivosti,
    d) upozornenia, ktoré je potrebné dodržiavať pri použití kozmetického výrobku,
    e) identifikácia výrobnej dávky,
    f) účel použitia,
    g) zoznam zložiek.

    (2) Údaje podľa odseku 1 písm. g) možno uviesť len na vonkajšom obale.

    (3) Údaje podľa odseku 1 písm. b) až d) a f) musia byť uvedené v štátnom jazyku.

    (4) V prípade použitia inej látky podľa § 5 ods. 1 sa kozmetický výrobok musí označiť aj údajmi uvedenými v povolení na použitie inej látky podľa § 5 ods. 4 písm. c).

    (5) Kozmetický výrobok, ktorý nie je balený výrobcom, ale balí sa v mieste predaja na želanie spotrebiteľa, alebo je vopred balený na okamžitý predaj, musí byť označený podľa odseku 1, pričom požadované údaje možno uviesť aj na letáčiku, páske, kartičke alebo štítku priložených ku kozmetickému výrobku alebo pripevnených na ňom.

    (6) Na obale kozmetického výrobku, letáčiku, páske, kartičke, štítku alebo doklade, ktorý kozmetický výrobok sprevádza alebo na kozmetický výrobok odkazuje, môže byť uvedený údaj o tom, že kozmetický výrobok nebol testovaný na zvieratách.

    (7) Údaj podľa odseku 6 možno uviesť, iba ak výrobca a jeho dodávatelia surovín sami alebo prostredníctvom inej osoby netestovali na zvieratách zložky, konečný kozmetický výrobok a jeho prototyp alebo na výrobu kozmetického výrobku nepoužili zložky, ktoré boli na účely vývoja nového kozmetického výrobku testované na zvieratách inou osobou.

    (8) Kozmetický výrobok nesmie byť označený alebo prezentovaný spôsobom, ktorý je nepravdivý alebo môže uviesť spotrebiteľa do omylu o jeho vlastnostiach. V označení kozmetického výrobku sa nesmú používať texty, názvy, obchodné značky, obrázky, figurálne alebo iné zobrazenia na označenie vlastností, ktoré nemá.11)


    -----------------

    § 2
    Základné pojmy


    Na účely tohto nariadenia vlády

    a) kozmetickým výrobkom je látka alebo zmes určený na použitie na vonkajšie časti ľudského tela, a to pokožku, vlasový systém, nechty, pery a vonkajšie pohlavné orgány alebo zuby a sliznicu ústnej dutiny s cieľom výlučne alebo prevažne ich čistiť, parfumovať, meniť ich vzhľad, chrániť ich, udržiavať ich v dobrom stave alebo korigovať ľudské pachy,
    b) konečným kozmetickým výrobkom je na účely zákazu testovania na zvieratách kozmetický výrobok takého konečného zloženia, v akom je umiestnený na trh a dostupný spotrebiteľovi, alebo jeho prototyp,
    c) prototypom je prvý model alebo vzor kozmetického výrobku, ktorý nepochádza z výrobnej dávky a podľa ktorého je konečný kozmetický výrobok vyvinutý alebo sériovo vyrábaný,
    d) výrobcom je podnikateľ6) so sídlom alebo miestom podnikania na území členského štátu Európskej únie (ďalej len "členský štát"), ktorý kozmetický výrobok vyrobil, upravil alebo sa ako výrobca na kozmetickom výrobku označil, uviedol na kozmetickom výrobku svoju ochrannú známku alebo iný rozlišovací znak, alebo iná osoba v dodávateľskom reťazci, ktorej činnosť môže ovplyvniť bezpečnostné vlastnosti kozmetického výrobku,
    e) splnomocneným zástupcom výrobcu je podnikateľ so sídlom alebo miestom podnikania na území členského štátu, ktorý zastupuje výrobcu so sídlom alebo miestom podnikania mimo územia členských štátov,
    f) zodpovednou osobou je osoba zodpovedná za umiestnenie kozmetického výrobku na trh, a to výrobca, splnomocnený zástupca výrobcu, a ak neexistuje splnomocnený zástupca výrobcu, iná osoba so sídlom alebo miestom podnikania na území členského štátu, ktorá umiestnila kozmetický výrobok na trh členského štátu,
    g) predajcom je každý podnikateľ v dodávateľskom reťazci, ktorý vykonáva následné obchodné činnosti po umiestnení kozmetického výrobku na trh v členskom štáte,
    h) predajom je zmena vlastníckeho práva ku kozmetickému výrobku, a to odplatne alebo bezodplatne,
    i) ochranou spotrebiteľa je najmä ochrana zdravia fyzickej osoby, ktorá získala kozmetický výrobok na priamu spotrebu najmä pre seba alebo príslušníkov svojej domácnosti,
    j) umiestnením na trh je okamih, keď kozmetický výrobok prvýkrát prechádza odplatne alebo bezodplatne z procesu výroby alebo dovozu do procesu predaja, a to aj v prípade, ak je určený na priamu spotrebu,
    k) rámcovým zložením je zloženie skupiny kozmetických výrobkov, ktoré majú rovnaký účel použitia alebo rovnakú cieľovú skupinu spotrebiteľov.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Lenka- Pozri príspevok
    Áno bola som ale značkové parfumy majú len parfumeriach, ak si vypytam jednu výberu zo skrinky rozbaleny tester a uz som pytala aj zabalenu tak približne viem. Ale na každej etikete je distributor. Ja parfemy nakupujem vo velkosklade za kontakt som zaplatila dosť veľa, takze nemám v úmysle na každy parfum napísať môjho dodávateľa. Takže toto by ma zaujímalo najviac. Ako to obísť ?

    http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=679:i nformacie-pre-vyrobcov-dovozcov-distributorov-anpredajcov&catid=77:bezpenos-kozmetickych-vyrobkov&Itemid=83


    Nariadenie vlády SR č.658/2005 Z.z. ktorým sa ustanovujú požiadavky na kozmetické výrobky
    Naposledy upravil avalik : 09.11.11 at 16:11

    Lenka- je offline (nepripojený) Lenka-

    Lenka-
    Áno bola som ale značkové parfumy majú len parfumeriach, ak si vypytam jednu výberu zo skrinky rozbaleny tester a uz som pytala aj zabalenu tak približne viem. Ale na každej etikete je distributor. Ja parfemy nakupujem vo velkosklade za kontakt som zaplatila dosť veľa, takze nemám v úmysle na každy parfum napísať môjho dodávateľa. Takže toto by ma zaujímalo najviac. Ako to obísť ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Lenka- Pozri príspevok
    Áno bola som ale značkové parfumy majú len parfumeriach, ak si vypytam jednu výberu zo skrinky rozbaleny tester a uz som pytala aj zabalenu tak približne viem. Ale na každej etikete je distributor. Ja parfemy nakupujem vo velkosklade za kontakt som zaplatila dosť veľa, takze nemám v úmysle na každy parfum napísať môjho dodávateľa. Takže toto by ma zaujímalo najviac. Ako to obísť ?
    ...a čo takto prelustrovať strýka ...????....

    4) Ostatné vybrané etikety tovarov

    Etikety uvedených nižšie musia okrem iného povinne obsahovať tieto údaje:
    Kozmetické produkty musia obsahovať celú sériu informácií (opatrnosť pri použití, zoznam zložiek, atď);
    Textilné tovary musia obsahovať informácie o zložení podľa typu vlákien;
    Domáce spotrebiče musia obsahovať informácie o ich spotrebe energie (tzv. energetická etiketa);
    Nové autá musia obsahovať určenie spotreby paliva a výpary CO2 (etiketa CO2);
    Topánky musia obsahovať informácie o opätku, podšívke, vonkajšej podrážke a vnútornej výstielke obuvi.

    http://www.dolceta.eu/slovensko/Mod1...e-etikety.html

    Lenka- je offline (nepripojený) Lenka-

    Lenka-
    Áno, toto je super, ale ešte ako s tým distributorom, uz lustrujem internet asi tri dni a nikde nic. Musi byť napísaný aj distributor alebo sa to dá obísť? Alebo napíšem tam svoju firmu ale neviem či môžem? Či to treba nejako papierovo ošetriť alebo niekde nahlásiť. Fakt som bezradna. Celu sro som si spravila sama bez problémov aj celu prevádzku a teraz blbe etikety a neviem sa pohnúť. Vopred všetkým ďakujem veľmi pekne.

    Etikety v slov.jazyku na dovezenom tovare.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.