Zavrieť

Porady

Podnikatelsky a zaroven sukromny ucet

Ahojte, mam tu trocha zamotany problem.
Mam zalozeny podniaktelsky ucet. Problem je v tom, ze moj zmlyvny partner je zo zahranicia a ked mi posiela uhradu faktury banka mi strhne 20E za prevod (kvoli tomu, ze sa neda zrealizovat SEPA platba...iny pribeh). Tomu sa teraz, samozrejme, chcem vyhnut, ale chcel by som sa vyhnut aj vyplnovaniu tlaciv o zmene podnikatelskeho uctu na danovom urade a v zdravotnej poistovni, pretoze viem, ze zivnost max. do 2 mesiacov aj tak zrusim... Tak ma napadlo, ci by bola chyba, keby si to zariadim tak, ze moj zmlyvny partner mi bude uhradzat faktury na sukromny ucet (kde mi ziaden poplatok nestrhnu, je to ina banka), ale podnikatelsky ucet si necham a poistne budem platit nadalej z toho.
Je to podla zakona ok, vie niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    každý účet, ktorý používaš na podnikanie, si povinný nahlásiť na DU.
    Oznámením svoje rozhodnutie zlegalizuješ. Účtovanie bude o niečo komplikovanejšie, ale dá sa.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    peter_v Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved Kejka.
    Urobim to teda tak, ze nahlasim na DU, ze budem pouzivat aj ten sukromny, ale do ZP budem poistne platit nadalej z podnikatelskeho uctu bez ohlasenia zmeny.
    Na uctovnictvo to vplyv mat nebude, mam pausal.
    Môžeš používať oba účty, oba účty nahlás na DÚ. Do ZP môžeš platiť odvody tak ako píšeš.

    peter_v je offline (nepripojený) peter_v

    peter_v
    Dakujem za odpoved Kejka.
    Urobim to teda tak, ze nahlasim na DU, ze budem pouzivat aj ten sukromny, ale do ZP budem poistne platit nadalej z podnikatelskeho uctu bez ohlasenia zmeny.
    Na uctovnictvo to vplyv mat nebude, mam pausal.

    peter_v je offline (nepripojený) peter_v

    peter_v
    Neskusal som, ale ako som pisal - uz sa mi ani neoplati zakladat novy ucet, pretoze rusim zivnost co nevidiet.

    Podnikatelsky a zaroven sukromny ucet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.