Zavrieť

Porady

EXCEL Prienik dvoch buniek

Dobrý deň. Rieším menší problém v exceli, kde by som chcel aby pri zadaní hodnôt do dvoch bunieky vysldkom bola vysledna hodnota v tretej bunke. No je to take nezrozumitelne tak pripajam subor a screen. Je to prakticky prienik dvoch hodnot. Este dodam ze A hodnoty a T hodnoty mozu byt rozne skombinovane. Vdaka za radu.
Kabaka123 Síce stará téma, ale myslím, že by sa to aj dvojitým VLOOKUPom (cez vlastnú nadefinovanú funkciou ) Už to tu bolo na porade rozoberané.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Poprípade takto.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    '=INDEX($A$1:$U$23;MATCH(C27;$A:$A;0);MATCH(E27;$1 :$1;0))

    alebo aj

    '=OFFSET($A$1;MID(C27;2;LEN(C27));MID(E27;2;LEN(E2 7)))
    Naposledy upravil marjankaj : 22.12.11 at 18:22

    marosc je offline (nepripojený) marosc

    marosc
    Neviem či som správne pochopil Váš problém: v žltej tabuľke bunka výsledok pre riadok 27- klikneme na bunku /je bunka G27/ zadáme funkciu = a číslo bunky B2 t.j. =B2
    obdobne postupujeme ďalej: označíme G28 a funkcia =F4
    G29 = U21, G30 =S11

    Dúfam, že pomôže

    sf777 je offline (nepripojený) sf777

    sf777
    marosc Pozri príspevok
    Neviem či som správne pochopil Váš problém: v žltej tabuľke bunka výsledok pre riadok 27- klikneme na bunku /je bunka G27/ zadáme funkciu = a číslo bunky B2 t.j. =B2
    obdobne postupujeme ďalej: označíme G28 a funkcia =F4
    G29 = U21, G30 =S11

    Dúfam, že pomôže
    No.... Ide o to ze tie bunky mozu byt lubovolne skombinovane. To jest : Na screene je zlta tabulka a tam riadok 27. Ako hodnota T je tam zadana T1 a ako hodnota A je tam zadane A1, vysledkom je odkaz na bunku (B2) co zodpoveda hodnote 1. Ale v tom istom riadku mozu byt zadane aj hodnoty napr. T16 a A4 a vysledkom by mal byt odkaz na bunku (E17) kde je hodnota 304 . atd atd Ale vsetko sa to musi diat automaticky.
    Marcel73 Pomohlo to aj mne - síce som ten prienik hľadal v druhom zošite, ale princíp je stále ten istý, dík za ochotu pomáhať !

    EXCEL Prienik dvoch buniek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.