Zavrieť

Porady

predpate stropne panely

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
Dobry den vsetkym,chcela by som sa opytat ci ma niekto z Vas skusenosti s predpatymi stropnymi panelmi...odkial ste ich brali,aka je ich cena a aka je Vasa spokojnost.podkrovie by malo byt 130m2 podlahova plocha a vyrez na schodisko tak neviem odhadnut presnu plochu...Som z vych.slovenska.Dufam ze sa niekto najde co poradi..Dakujem
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neuviedla ste presný názov výrobku meno výrobcu.Preto je to ťažko súdiť. Predpäté stropné panely poznám ,len z komunistických čias.Praskali v napojeniach jednotlivých panelov.Ak môžem odporučiť tak predpätý nosníkový strop.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
day day

day je offline (nepripojený) day

viac info najdete na www.impex.sk
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Zrejme máte na mysli tzv. filigrany,ale to je niečo iné.Náhrada debnenia s výstužou vo vnútri.Ak je to toto,je to dobrá vec,asi najlepšie riešenie betónovania stropu.Výrobcu vám neprezradím,skúste nejakú paneláreň na východe.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
ja neviem co je najlepsie,videla som len dlhe panely s dutinami a dava to zeriav...polozi zaleje sa to betonom-asi poter...a je hotovo.Viem ze su este nosniky na to sa kladu dielce ale to je zdlhavejsie treba tam stojky...tak neviem skuste poradit
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
presla som tu stranku impex.sk tak take som mala na mysli ale nemozem sa dopatrat k cene...
0 0
pi3ta pi3ta

pi3ta je offline (nepripojený) pi3ta

Cena cca 50 až 60 euro s DPH na meter dĺžky, cena závisí od typu panelu, teda jeho výšky a počtu nosných lán (šírka týchto panelov je 1190mm).
Cena celkového stropu sa výrazne navýši o prepravné a manipulačné prostriedky (žeriav).
Tieto stropy sa využívajú zväčša pre veľké stropné plochy a tam kde sú veľké rozpätia.
S rezaním väčších otvorov to nie je celkom ružové nakoľko preseknete nosné predpäté laná.
Jednotlivé stropné panely môžu mať rôzne vzopätia, takže je pri montáži potrebné niektoré panely umelo zaťažiť, a následne pospájať zvarmi.
Pre 130m2 plochy (a predpokladám, že sa jedná o RD) by som s takýmto stropom ani neuvažoval. Existujú jednoduchšie a lacnejšie riešenia, ktoré si viete zhotoviť aj svojpomocne na rozdiel od týchto stropov.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked som bol naposledy robit nejaky posudok budovy s panelovym stropom, tak som ani nemusel oklepat omietku, aby som presne videl, aky je strop a aka je sirka panelov. Ak neplanujete robit podhlad, tak sa na to vykaslite.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
aha...to je dost ta cena..myslela som ze do 4000-5000e sa vojdem... ale asi idem hladat rychle a lacnejsie riesenie...ked aj beton u nas je pomaly 100e za m3 tak preto som si myslela ze iny sposob bude lepsi a lacnejsi...tak prosim Vas radte
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Najlacnejsie je drevo. Ak mate vhodny nosny system, tak drevo.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
no ja neviem mame tam ytong 300 hrube mury aj nosne priecky a nenosne 100...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To od toho nezavisi, ci je Ytong. Naskenujte podorys a poviem vam, aky strop je vhodny.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
mam to naskenovane len to tu neviem dat...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

ciners@post.sk
poslite, mrknem sa
1 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
uz som Vam to poslala..
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

sofia7808 Pozri príspevok
uz som Vam to poslala..
Poslite este aj nieco, kde uvidim aky je tvar strechy. Je to jednopodlazny dom?
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
idem pohladat...poslem vsetko co mam snad si vyberiete akurat vchod sme prerobili nebude z boku ale zo zadu domu nic sa nemeni co sa tyka stien len dveri vchodovych...
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
poslala som Vam tak dufam ze Vam to otvori...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pozrel som. Tu je to v podstate jedno, da sa to urobit z hociakeho stavebneho materialu, drevo, beton, keramicky strop. Treba k tomu trosku odbornejsi pristup a da sa aj to drevo ako najlacnejsia varianta, železobetonova doska alebo keramicky strop to je uz samozrejmost, ze sa to da na tom Vasom dome realizovat. Treba si to financne prepocitat a rozhodnut sa.
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
a ak by ste sa mali rozhodnut Vy aj vzhladom k cene tak ako by ste sa rozhodli priatel hovori ze dreveny...ale chcela by som aj iny nazor...ako sa hovori viac hlav viac rozumu...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja by som bral dreveny. Aj keby som chcel mat istotu, tak drevo + projekt stropu a kontrola krovu by ma vysla asi na 1200€ a za 1200€ nekupim ani zelezo do betonu na taky strop. Taky strop zhltne cca 1500kg (a viac) vystuze+nenormalna pracnost oproti drevu. Moj nazor...samozrejma su aj ine pohlady na vec.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať