Zavrieť

Porady

Prechod z paušálnych výdavkov na jednoduché účtovníctvo

Dobrý večer, môj klient sa dnes rozhodol uplatniť si za minulý rok 2011 namiesto paušálnych výdavkov reálne. A pretože som to ešte nerobila, chcem vás poprosiť o radu - čo všetko mám spraviť, je niečo na čo treba dávať zvýšený pozor?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no zvýšený pozor treba dať na všetky výdavky, ktoré treba mať podložené dokladmi, ktoré by mali časovo a vecne súvisieť s daným rokom... no a samozrejme treba dávať pozor pri rekonštrukcií celého účtovníctva...

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    Ice dive Pozri príspevok
    no zvýšený pozor treba dať na všetky výdavky, ktoré treba mať podložené dokladmi, ktoré by mali časovo a vecne súvisieť s daným rokom... no a samozrejme treba dávať pozor pri rekonštrukcií celého účtovníctva...
    Práve tú rekonštrukciu by som potrebovala konkrétnejšie rozviesť

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    Účtovný zostatok na bankovom výpise k 31.12.2010 má v mínuse, tú sumu možem dať ako začiatočný stav v roku 2011? A zostatok v pokladni ku koncu roku 2010 nemám, ako mám vlastne začať účtovať?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no a aké mal DP za rok 2010? vykázal aj v roku 2010 stratu? začni počiatočnými stavmi aké sú, t.j. aj s bankovými účtom v mínuse a s nulou v pokladni, po jednotlivých mesiacoch zaúčtovať jednotlivé doklady podľa dátumov a výpisov z bankového účtu

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    Ice dive Pozri príspevok
    no a aké mal DP za rok 2010? vykázal aj v roku 2010 stratu? začni počiatočnými stavmi aké sú, t.j. aj s bankovými účtom v mínuse a s nulou v pokladni, po jednotlivých mesiacoch zaúčtovať jednotlivé doklady podľa dátumov a výpisov z bankového účtu
    Daňové priznanie za rok 2010 mal kladné.
    Ďakujem za radu, skúsim to ako píšeš

    Mariana001 je offline (nepripojený) Mariana001

    Mariana001
    Aj ja sa chcem opytat,ci mam uviest stav pokladne taky, aky bol na zaklade pausalnych vydavkov? Teda,ked prechadzam na jednoduche uctovnictvo. Pretoze je jasne,ze pri pausalnych vydavkov,su vydavky pocitane percentami z prijmov,a neevidujem ziadne blocky atd...Tak teda mozem uviest stav pokladne podla pausalnych vydavkov za minuly rok?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Stav pokladne podľa paušálnych výdavkov je pekné čudo . V novom roku, napr. 1.1. pán podnikateľ vloží peniažky do pokladne a môže nakupovať .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    1.1. vklad podnikateľa - príjmový pokladničný doklad napr. 100,00 € , alebo viac, aby hneď na druhý deň nebol v mínuse. Nik mu nemôže zakázať účtovať na Nový rok .

    Mariana001 je offline (nepripojený) Mariana001

    Mariana001
    Aha,ja som si myslela,ze zacnem s tymi peniazmi,co mal z uhradenych vsetkych vystavenych faktur.Pretoze tie faktury boli platene v hotovosti.Takze ja si vlastne vlozim hocaku ciastku, s ktorou zacnem uctovat?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak by vlani viedol účtovníctvo, z toho uhradeného - ak by nemal iný príjem - bol by čerpal osobnú spotrebu. Veď z niečoho treba i žiť. Teda nemôžeš brať ako poč. stav sumu, ktorú mu zaplatili odberatelia. Chňapeš?

    Mariana001 je offline (nepripojený) Mariana001

    Mariana001
    Takze ziadne hotovosti z predosleho roku? Myslim vyplatene vystavene faktury.Tie peniaze ignorujem?Zavisi len odo mna,aku ciastku zadam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.