Zavrieť

Porady

Náhrada za spôsobenú škodu.

Sme stavebná firma a pri realizácii našich prác sme spôsobili škodu inej organizácii, ktorá nám túto škodu vyfaktúrovala. Nevivem, či je to pre nás oprávnený náklad a či to môžem dať do daňových výdavkov. Poradí mi niekto? Prehľadala som celý daňový zákon, el nič som nenašla. Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Podľa§ 19 ods.3 písm g./ zákona o dani z príjmov sú daňovým výdavkom len škody nezavinené daňovníkom a to :
    1. Vzniknuté v dôsledku živelnej pohromy napr. zemetrasenia , povodne , krupobitia labíny alebo blesku .
    2. spôsobené neznámym páchateľom v zdaňovacom období v ktorom bola táto skutočnosť potvrdená políciou

    Ostatné vzniknuté škody sú nedaňovým nákladom . Vzniknutá škoda sa účtuje ako výdaj neovplyvňujúci základ dane .

    remenova je offline (nepripojený) remenova

    remenova
    Js a som myslela, že v tom § sa hovorí o škodáach ktoré boli spôsobené daňovníkovi, teda nie keď spôsobím škodu niekomu inému. Ale ďakujem.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja si myslim, ze ak ste mali zmluvne dohodnute, ze budete znasat pripadne skody, ktore svojou cinnostou sposobite, tak je to v poriadku, ze Vam to vyfakturovali. Vsak si myslim, ze vy sa mate sancu voci niecomu takemuto poistit.

    remenova je offline (nepripojený) remenova

    remenova
    To sme sposobili skodu nie nasmu objednavatelovi, ale niekomu uplne inemu. Polnohosp. druzstvu, cez ktore viedla kanalizacia, ktoru sme robili, ale robili sme to pre niekoho ineho. Takze s nimi ziadnu zmluvu nemame.Poistenie mame. Len neiviem, ci to poistovna uzna. Ale to je druha vec.Ide mi o to ci to pojde nam do danovych vydavkov alebo nie. Ale asi pravdepodobne nie, a ked nam to poistovna preplati, tak to zase pojde do nezdanitelnych prijmov.

    Náhrada za spôsobenú škodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.