Zavrieť

Porady

Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia

Žalúdok ma trápi už niekoľko rokov. Na gastroskopii som bol už niekoľko krát. Posledne spomínané výrazy u gastrológa boli funkčná dyspepsia, antrálna gastritída s miernou metaplaziou a duodenogastricky reflux (spätný tok žlči do žalúdka). Lekár mi predpísal najprv costi + helicid bohužial bez vysledku. Tým pre nich liečba skončila a ja som ostal odkázaný na google. Takže som naštudoval čo sa dalo a postupne som skúšal veci čo by mi mohli pomôcť ako napr:

1. kombinácia venter + ganaton – vysledok mierne pozitívny
2. celý citrón vymačkať s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny
3. 4 lyžičky jablčného octu s každým jedlom – výsledok neutrálny
4. betain HCL 650 + pepsín – jedna tableta s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny
5. tráviace enzými typu pancreolan – účinok negatívny, (problémy so stolicou a chudnutie)
6. tráviace enzýmy komplet (pancreatin + iné enzými) - výsledok negatívny (chudnutie, problémy so stolicou)
7. tráviace enzýmy komplet (pancreatin rastlinného pôvodu + iné enzýmy rast. Pôvodu) – výsledok mierne pozitívny
8. psyllium – výsledok neutrálny
9. ľanové semeno – výsledok neutrálny
10. repíkový čaj – výsledok mierne pozitívny
11. rumančekový čaj – výsledok neutrálny
12. klystir – výsledok neutrálny
13. zmena stravy a rozne diety – výsledok neutrálny
14. hladovka – výsledok mierne pozitívny
15. posledné jedlo 4 hod pred spaním – výsledok mierne pozitívny
16. spanie v naklonenej rovine – výsledok neutrálny
17. probiotiká komlexné – výsledok – negatívny

Bohužiaľ všetko čo som doposiaľ skúsil ma môjho problému nezbavilo. Daný problém mi riadne strpčuje život. Chcem sa spýtať kto mal náhodou podobné problémy a dostal sa z toho alebo hoci kto iný čo by vedel poradiť čo by som ešte mohol skúsiť tak nech prosím poradí bo ja som už vážne v koncoch.
Naposledy upravil SamuelG : 23.01.12 at 07:35
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Valčake Pozri príspevok
SamuelG, nič v zlom, ale tá pani je lekárka a vie o čom hovorí.....
Vali, ale ja nie som lekarka
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

SamuelG Pozri príspevok
pani nechapem ako moze kamen v zlcniku sposobit duodenogastricky reflux a hlavne nie taky kamen ktory ani nesposobuje ziadnu bolest.

Praveze duodenogastricky reflux je jedna z najcastejsich nasledkou operacie zlcnika hlavne ked sa zlcnik odstrani tak je tento typ refluxu velmi casty.

ale oka skusim teda ist za obvodnou ci by ma nemohla poslat na sono zlcniku ... skusim povedat ze ma v tych miestach picha
... moze ... u mna to bola pricina ... u teba nemusi, len to treba vylucit je to jedna s pricin
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

ludmilla Pozri príspevok
Vali, ale ja nie som lekarka
...a to sa musíš priznať????...zatĺkať, zatĺkať ...a rady dávaš ako
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Valčake Pozri príspevok
...a to sa musíš priznať????...zatĺkať, zatĺkať ...a rady dávaš ako
Tak ja vravim ja si nezakladam na tom ze je niekto lekar. V zivote mi lekar v nicom nepomohol okrem zlomenin ze mi dal sadru. Vsetko ostatne co som mal som musel riesit si sam najprv z kniziek a neskor z internetu.

Ale ako som pisal ten jeden gastroenterolog mi robil aj sono v roku 2011 som na to zabudol a myslim ze by pri nom kamane v zlcniku nasiel ked uz pozeral zlcnik, zlcovody, pankreas pecen atd a napisal by to do spravy alebo mi to aspon povedal ze mam kamene.

A este raz by som sa chcel spytat ci niekto nepozna dobreho lekara v Bratislave co robi akupunkturu. Aj ked jej vobec neverim a po precitani clanku na wikipedii o nej som si o nej urobil este horsi obraz rad by som to vyskusal.
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

SamuelG Pozri príspevok

A este raz by som sa chcel spytat ci niekto nepozna dobreho lekara v Bratislave co robi akupunkturu. Aj ked jej vobec neverim a po precitani clanku na wikipedii o nej som si o nej urobil este horsi obraz rad by som to vyskusal.
No chcel by som vedieť kde to o nej tak hrozne písali......
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

re: "A este raz by som sa chcel spytat ci niekto nepozna dobreho lekara v Bratislave co robi akupunkturu. Aj ked jej vobec neverim a po precitani clanku na wikipedii o nej som si o nej urobil este horsi obraz rad by som to vyskusal."

tak toto sú iné irracionálnosti....niekto niečomu neverí, dokonca si o tom vytvorí este horsí obraz - a chce to podstúpiť aj tak....asi v duchu "čo keby to zabralo"
týmto spôsobom sa dá postupovať aj tak, že neverím, že keď si sám rozpáram brucho, tak to prežijem a pomôže to....ale možno by som to podstúpil, veď čo keby to pomohlo?
je to z pohľadu logiky to isté....no "total irracionalis"
SamuelG možno by Vám pomohlo trochu si utriediť veci.
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

mojko nechaj si svoje prihluple poznamky pre seba ja na ne nie som zvedavy .. nechaj moju logiku na pokoji a moju racionalnost .. nemam rad mudrlantov co nic mudre nenapisu len rypu .. mozno nie som najineligentnejsi clovek na svete ale rozhodne moja inteligencia a logika je na vyssom stupni ako ta tvoja tomu verim

co je na tom nepochopitelne ze niekto chce podstupit nieco comu sice neveri ale tym ze mu uz dochadzaju moznosti je ochotny to vyskusat ze co ak .. Je to logicky krok a len hlupak v tom nevidi logiku .. V to ze nieco neverim neznamena ze to naozaj nemoze fungovat .. pokial nevyskusam a neurobim si svoj vlastny nazor tak to na isto nebudem vediet nikdy
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Jurivo Pozri príspevok
No chcel by som vedieť kde to o nej tak hrozne písali......
no skusim pre pomalsie chapavych este raz napisat

zeby na wikipedii ? upresnim .. myslim wikipediu v anglictine .. to co som si tam o nej precital jednoducho na mna spravilo negativny dojem .. ale popravde nech som si tam precital o hoc akej alternativnej liecbe tak to na mna zanechalo negativny dojem.
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

SamuelG Pozri príspevok
no skusim pre pomalsie chapavych este raz napisat

zeby na wikipedii ? upresnim .. myslim wikipediu v anglictine .. to co som si tam o nej precital jednoducho na mna spravilo negativny dojem .. ale popravde nech som si tam precital o hoc akej alternativnej liecbe tak to na mna zanechalo negativny dojem.
Ak sa bojíš akupunktúry, tak môžeš vyskúšať inú neinváznu liečbu. Akupresúru, Tui Na, Shiatsu a pod.
Základom je vždy zmena stravovacích návykov. Bez tejto zmeny nebude žiadna liečba dosť efektívna. Môžeš sa obrátiť na niekoho kto sa vyzná vo fytoterapii. Možností je dosť a neznamená to, že sa prestaneš spoliehať na západnú medicínu.
Alternatívnu medicínu ber ako doplnok liečby.
Inak, nepočul som ešte, žeby akupunktúra niekomu ublížila.
0 0
Xatora Xatora

Xatora je offline (nepripojený) Xatora

Po prečítaní všetkých príspevkov k Tvojmu problému, Ti chcenm len povedať, že mám rovnaký problém a po operácii žlčníka pred dvomi rokmi sa to oveľa zhoršilo, mám neustále pálenie v ústach, ktoré je k nevydržaniu. Lieky na zníženie kyseliny mi robia ešte väčšie problémy. Chcem sa oýtať, neviem, či je to ešte aktuálne, ale navštívil si akupunktúru, lebo ja nad tým tiež rozmýšľam, ale neviem sa rozhodnúť kde ísť. Skúsila som to už raz na chrbticu, ale nebol žiadny úspech.
0 0
bambinecko bambinecko

bambinecko je offline (nepripojený) bambinecko

ahojte,ja mám tiež diag.duodeno reflux,gastritídu a aj afunkčný žlčník.afunkčný žlčník mi zistili testom na horkú čokoládu.po 3 vyšetreniach na sone,kde lekári nezistili vôbec nič.na gastroskopii mi potom zistili,že sa mi žlč vracia do žalúdka.mala som uživať cholagol iné nič mi nebolo predpísané.chcela som vyskúšať alternatívnu medicínu,bolo mi poradené,že akupunktúra by mohla pomôcť.pravidelne som chodila 4 mesiace/v Ba Jelenia ulica/.veľmi mi to pomáhalo.už keď som si myslela,že mi nič nie je,začala som jesť úplne všetko a to som spravila chybu...idem sa objednať znova.dufam,že ma dá opäť dokopy.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Chcem sa opýtať, či je Betain hydrochorid na lekársky predpis alebo nie. Dobre som rozumela, že môže pomôcť pri chýbajúcej žalúdočnej kyseline. Môj otec má s tým problémy a na gastre mu už nevedia pomôcť, aj vzhľadom na vek. Má tento liek nejaké zásadnejšie nežiadúce účinky? Ďakujem.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Mackovka
Chcem sa opýtať, či je Betain hydrochorid na lekársky predpis alebo nie. Dobre som rozumela, že môže pomôcť pri chýbajúcej žalúdočnej kyseline. Môj otec má s tým problémy a na gastre mu už nevedia pomôcť, aj vzhľadom na vek. Má tento liek nejaké zásadnejšie nežiadúce účinky? Ďakujem.
zaloz si novu otazku
0 0
janninka164 janninka164

janninka164 je offline (nepripojený) janninka164

Moja mama ma v sučasnosti podobne problemy, užíva Vender - ci co, spravili jej gastro - vsetko v norme a stále ma pocit horkosti v ustach. V zaludku mama jazero zlce...co teda skutocne pomaha?
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
a hladovku ste skusili ? všetky možne choroby ste tu vymenovali, ved nerobte z necho choreho človeka __
0 1
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

milo2
a hladovku ste skusili ? všetky možne choroby ste tu vymenovali, ved nerobte z necho choreho človeka __
Keby si si poriadne precital jeho zadanie a bod 14, nekladies zbytocne otazky do 3 roky starej temy
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať