Zavrieť

Porady

Rigorózka, kredity a kreditový príplatok

Dobrý deň,
chcela by som Vás požiadať o radu. V 2/2009 som úspešne vykonala rigoróznu skúšku, ale mala som iba cca 4 roky praxe, takže mi prvá atestácia uznaná nebola. Z novelizácie zákona vyplýva, že od 1.1.2012 mi má byť priznaných 60 kreditov, tie mi už priznané boli. Mám nárok aj na priznanie kreditového príplatku za tieto kredity? Zamestnávateľ tvrdí, že nárok nemám, kredity môžem použiť iba na vykonanie 1. atestácie, aj to musím údajne zvoliť tému príbuznú téme rigoróznej práce. Ďakujem vopred za odpoveď.
Usporiadat
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Kredtový príplatok, ktorý prizná riaditeľ za kredity ktoré prizná od 1.1.2012 podľa nového zákona 390 /2011 sa budú vyplácať až od 1.2. 2012?
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

prosím poraďte
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

My sme kreditový príplatok priznaný riditeľom školy dostali vo výplate za január ( teda tento mesiac).
0 0
gerdusha gerdusha

gerdusha je offline (nepripojený) gerdusha

a aky datum mate na osvedceni? kreditovy priplatok sa predsa vyplaca vzdy k 1. v nasledovnom mesiaci. Cize ak ste kredity ziskali v decembri, kreditovy priplatok sa vyplaca k 1.1.....

za kredity ziskane v januari /a je ich 30 alebo 60/ sa priplatok vyplaca k 1,2.....alebo sa mylim?
0 0
babkamaja babkamaja

babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

Ano, kredity prizná alebo získané kredity uzná od 1. 1. 2012 riaditeľ, vydá osvedčenie s januárovým dátumom a od 1. 2. 2012 ich vyplatí v kreditovom príplatku. Aspoň na tomto sa zhodnime, ostatné je stále v rukách ministerstva, musíme stále čakať na výklad zákona.
0 0
hilda60 hilda60

hilda60 je offline (nepripojený) hilda60

PROSÍM o odpoveď erudovaného človeka- pretože na pracovisku počujem dva protichodné názory a neviem na koho sa máme obrátiť:
mám 37 rokov praxe, učiteľstvo 1. stupeň ZŠ skončené 1994, I. kvalifikačná skúška urobená 1997, a RIGORÓZNA skúška 31. máj 2004. Mám nárok na KREDITY ZA RIGORÓZNU PRÁCU ? ďakujem za odpoveď!
0 0
MonikaZuš MonikaZuš

MonikaZuš je offline (nepripojený) MonikaZuš

Dobrý deň
Prosím aj ja (ako kolegyňa hilda60) o pomoc a vysvetlenie.
Štatistické údaje:
1. 13. 6. 2003 - VŠ II. stupňa - učiteľstvo pre 1. stupeň základných škôl,
2. 28. 10 2008 - "rigo" - učiteľstvo pre primárne vzdelávanie,
3. 15. 7. 2010 - rozšírená pedagogická spôsobilosť - učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov - slovenský jazyk a literatúra,
4. pracujem na strednej odbornej škole,
5. priznali mi 17 rokov praxe.
Prosím, ako je to so mnou, čo sa týka kreditov a kreditového príplatku? Mám nejaký nárok?
A ak áno, mám si o to požiadať alebo je to vec zamestnávateľa?
Pozdravujem a budem čakať. Aj za čiastkovú odpoveď budem vďačná. Monika
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
MonikaZuš Pozri príspevok
Dobrý deň
Prosím aj ja (ako kolegyňa hilda60) o pomoc a vysvetlenie.
Štatistické údaje:
1. 13. 6. 2003 - VŠ II. stupňa - učiteľstvo pre 1. stupeň základných škôl,
2. 28. 10 2008 - "rigo" - učiteľstvo pre primárne vzdelávanie,
3. 15. 7. 2010 - rozšírená pedagogická spôsobilosť - učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov - slovenský jazyk a literatúra,
4. pracujem na strednej odbornej škole,
5. priznali mi 17 rokov praxe.
Prosím, ako je to so mnou, čo sa týka kreditov a kreditového príplatku? Mám nejaký nárok?
A ak áno, mám si o to požiadať alebo je to vec zamestnávateľa?
Pozdravujem a budem čakať. Aj za čiastkovú odpoveď budem vďačná. Monika
Dobrý deň, máte nárok na 60 kreditov a kreditný príplatok. Písomne požiadajte zamestnávateľa o pridelenie kreditov a kreditného príplatku. Ten Vám bude vyplácaný 7 rokov. Keď budete mať kredity môžete sa prihlásiť aj na II. kvalifikačnú skúšky.
2 0
nadej77 nadej77

nadej77 je offline (nepripojený) nadej77

Dobrý deň - prosím poradíte mi?

v roku 2008 som ukončila špecializačné inovačné vzdelávanie a keďže som v novembri 2009 keď vyšiel nový zákon nemala 5 rokov praxe nebolo mi to uznané ako náhrada 1. atestácie. Môže mi teraz riaditeľ prideliť kredity, aby som mohla ísť na 1. atestáciu?
0 0
MonikaZuš MonikaZuš

MonikaZuš je offline (nepripojený) MonikaZuš

Veľmi ďakujem za odpoveď.
1. Tá II. kvalifikačná skúška má byť z učiteľstva pre primárne vzdelávanie. Alebo zo slovenského jazyka, ktorý momentálne učím.
2. Alebo z predmetu, ktorý budem učiť vtedy, keď sa budem hlásiť na skúšku.
(Prepáčte, mám v tom mierny neporiadok, ktoré sa mi teraz počíta ako I. kvalifikačná skúška -"rigo" alebo rozširujúce.)
Zdravím, Monika
0 0
nadej77 nadej77

nadej77 je offline (nepripojený) nadej77

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť?
0 0
nadej77 nadej77

nadej77 je offline (nepripojený) nadej77

v roku 2008 som ukončila špecializačné inovačné vzdelávanie a keďže som v novembri 2009 keď vyšiel nový zákon nemala 5 rokov praxe nebolo mi to uznané ako náhrada 1. atestácie. Môže mi teraz riaditeľ prideliť kredity, aby som mohla ísť na 1. atestáciu?
0 0
alexmut alexmut

alexmut je offline (nepripojený) alexmut

Dobrý deň
chcela by som Vás aj ja poprosiť o pomoc a vysvetlenie.
Štatistické údaje:
1. máj 2005 - VŠ II. stupňa- technicka vychova
2. 1. 10 2008 - rozširujúce vzdelávanie- Špeciálna pedagogika ( počítane ako 1. kvalifikačná)- vtedy 5 rokov praxe
3. 30,6,2009 - rigorozna skúška - učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov - technicka výchova
4. pracujem na Špecialnej ZŠ

Prosím, ako je to so mnou, čo sa týka kreditov a kreditového príplatku? Mám nejaký nárok?
A ak áno, mám si o to požiadať alebo je to vec zamestnávateľa?
Za pomoc ďakujem vopred :-)
0 0
bedaB bedaB

bedaB je offline (nepripojený) bedaB

poradite? mam ukoncene VŠ-ucitelstvo pre 1 stupen ZŠ, rozsirujuce -PG mentalne postihnutých.
Ucim na ŠZŠ10 r. ma 1 atest. Chcem si robit rigo kvoli kreditom, no vraj musím z oboru VŠ a nie rozširujuceho. Bude mi priznana rigo aj na ŠZŠ napriek tomu že ju absolvujem s iným zameraním? kolegom totiž priznala kredity za rigo a aj ja sa o to chcem posnažit no.....ako to má byt spravne?
dakujem za kazde info.
0 0
zuzannenka4 zuzannenka4

zuzannenka4 je offline (nepripojený) zuzannenka4

Dobry den,

prosim o radu o uznani RIGOROZNEJ SKUSKY resp. kreditov za nu, pretoze na nasej skole tvrdia, ze na ziskanie 60 kreditov sa vztahuju zmeny nadobudnute v obdobi od 11/2009-12/2011 a tak nemam pravo na 60 kreditov za Rigorozku z roku 2002. Pripajam fakty:

  • Ukončenie vysokoškolského štúdia 2000
  • 2002rigorózna skúška z didaktiky biológie PaedDr.
  • Štátnica z jazyka francúzskeho 05/2007
  • medzinárodný certifikát DELF úroveň A6 01/2005
  • medzinárodný certifikát DALF úroveň C1 v 06/2007
  • V rámci celoživotného vzdelávania COMENIUS v 07/2011 metodického programu v Canterbury Anglicko
  • Lektorovanie francúzskeho jazyka na súkromných jazykových školách od 2001 doteraz (11 rokov)
  • Prerušenie pedagogickej praxe materskou dovolenkou od 08/2004 do 08/2010 (6rokov)
  • K 31.12.2011 mam odpracované 4roky a 106 dni pedagogickej praxe v Štátnom školstve
  • bolo mi započítaných 11 rokov a 72 dní praxe.
Dakujem za vyjadrenie.
SUE
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať